DomůNovinkyPoslední přání rybáře: Chtěl jít na ryby, vyvezli ho na lůžku k...

Poslední přání rybáře: Chtěl jít na ryby, vyvezli ho na lůžku k vodě. Chytil okouna

- Reklama -

Rybaření je láska na celý život, a to i v posledních chvílích. 66letému rybářovi z německých Brém organizace Lebens Wunsch splnila jeho přání, kdy nemocný rybář toužil vyjet na ryby. Splnili mu to.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Organizace Lebens Wunsch (v překladu životní přání) se snaží splnit přání těžce nemocným lidem, kteří už kolikrát ví, že jejich zdravotní stav se nezlepší. Jedním z takových pacientů byl i 66letý pan M. z německých Brém, který pobýval v hospici Brücke.

 

Nemocnému rybářovi splnili jeho přání

Jde o místo, kde pánovi M. pomáhali žít s jeho nemocí. A právě vedení tohoto zdravotnického zařízení se svěřil, že mu chybí pobyt u vody na sluníčku, kde prožil tolik rybářských zážitků.

Vedení hospice se tak pokusilo splnit nemocnému rybářovi jeho životní přání – a za několik dní ho už zaměstnanci organizace Lebens Wunsch vyvezli k jezeru na zdravotnickém lehátku.

Nemocného rybáře nakonec dovezli k jeho oblíbenému jezeru v Osterholzu-Scharmbecku nedaleko Brém. Dojemné na celé situaci bylo, že když rybáře vezli k vodě, tak znal cestu „zpaměti“, přesně si pamatoval cestu k jeho životního vodě, i když ležel na lehátku.

 

Rybář chytil okouna

A právě na onom lehátku ho zdravotníci vyvezli k oblíbenému jezeru. Pracovníci hospice z jeho místa jen odstranili pár suchých větví a nemocný rybář mohl opět nahodit a cítit ten pocit, který všichni rybáři tolik milují.

Rybářovi z Brém se dokonce povedlo chytit i rybu! Na první nához mu zabral malý okoun, krásný pruhatec. U jeho rybaření byli přítomní i členové rodiny – jeho syn, snacha a vnoučata. Nakonec rybáře po krásném dni rodinné pohody a rybaření odvezli zpátky do hospice – kam odjížděl zcela vyčerpaný, ale nesmírně šťastný.

 

Rybář o výletu mluvil několik dní, pak pokojně „odešel“

Pod příspěvkem organizace Lebens Wunsch se pak objevil i děkovný vzkaz od rodiny pana rybáře M. z Brém. „My, rodina pana M., bychom chtěli ještě jednou poděkovat za splnění jeho přání. O této cestě mluvil celé dny, a to bylo to nejkrásnější, co se synovi a otci na jejich poslední cestě splnilo! Dokud 16. 5. 22 pokojně neusnul,“ uvedla rodina.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -