DomůRecenze výrobkůNástrahy a návnadyPredator Booster: Nikdo mu nevěřil. Teď ho používají davy rybářů, protože funguje

Predator Booster: Nikdo mu nevěřil. Teď ho používají davy rybářů, protože funguje

- Reklama -

Firma LK Baits je známá tím, že na trh dodává unikátní nástrahy. Málokdo by ale možná tušil, že jednou z nejvýraznějších položek posledních let bude „obyčejný dip“. Představujeme Predator Booster. 

Foto: InRybar.cz

Nutrigo. Krmné nugety. Obalované rozinky. Tohle jsou některé nástrahy na ryby „z dílny“ LK Baits, které už svou charakteristikou budí emoce. Mezi tyto položky ale musíme zařadit i Predator Booster . Proč? I když jde o „obyčejný dip“, tak přesto je tato tekutina opravdu hodně unikátní. A rybáři si ji za ty roky velmi oblíbili.

VIDEO: Nechce se vám číst recenze? Podívejte se na video o Predator Boosteru

 

Predator Booster fakt hnusně páchne

Predator Booster od české firmy LK Baits slouží k vylepšování nástrah především na dravce. Tato tekutina má jednak posílit pachovou stránku nástrahy, ale má také v dravci „nabudit dojem“, že v jeho okolí se nachází zraněná nebo mrtvá rybička. Jak Predator Booster tuto informaci „vysílá“?

Lahvička s páchnoucí tekutinou Predator Booster pro vylepšení rybářských nástrah

Lahvička s klasickým Predator Boosterem , který rybáři používají už několik roků

Ten princip tkví v tom, že tato extrémně páchnoucí tekutina vzniká i s pomocí bakteriálního procesu, který je v přírodě „k vidění“ u mrtvých ryb. Ve chvíli, kdy se mrtvé rybí maso rozkládá, tak v něm probíhají procesy, které se podařilo napodobit i vývojářům z české společnosti právě v Predator Boosteru.

A výsledek jde „hodně cítit“. Predator Booster má velmi koncentrovaný zápach, ze kterého se navaluje. Těžko se to popisuje: je pravda, že nejde o takový odér, který by ihned nutil ke zvracení (ze strany rybáře). Ovšem po několika hodinách (nedejbože dnech), je ten smrad už opravdu nepříjemný. A rybářovi se už ani nemusí chtít tuto tekutinu používat.

Krvavý Predator Booster , který se na trhu ukázal v letošní sezóně

Jenže ono je to těžké, protože právě Predator Booster opravdu velmi výrazně zesiluje pachovou stránku nástrahy (ať už umělé, tak i živočišné). A jelikož dravci se při hledání potravy výrazně spoléhají na čich, tak používání této tekutiny je opravdu logické.

Rybáři si Predator Booster mohou vybrat ve dvou provedeních. První Predator Booster je „klasický dip“, který vydává velmi silný odér. Tato klasická varianta je na trhu už několik let. V letošním roce ale společnost LK Baits představila nového Predátora, který připomíná krev

Rozdíl mezi klasickým a krvavým Predator Boosterem je viditelný na první pohled

Predator Booster pak na nástrahách skvěle drží díky jeho konzistenci. Nejde o nějakou „řídkou tekutinu“, ale poměrně „mastný roztok“. Páchnoucí atraktor se tak na nástrahu spolehlivě přichytí, takže ho rybář nemusí neustále na nástrahu kapat po každém nahození.

 

Tekutinu využijete celoročně

Hodně rybářů si myslí, že Predator Booster se hodí až od zahájení dravců. Ovšem chyba lávky! Páchnoucí roztok je vynikající už na jaře při lovu úhořů. Právě tyto hadovité ryby patří k dravcům, kteří mají skutečně dokonalý čich. Takže vylepšení rousnic smradlavou tekutinou dokáže výrazně napomoci k více záběrům od úhořů.

Aplikace páchnoucího roztoku Predator Booster na rousnice na ryby

Predator Booster lze použít už na jaře, když chodíme s rousnicemi na úhoře

Další použití pak přichází ve chvíli po zahájení dravců. S Predator Boosterem vylepšujeme jak umělé nástrahy (především ty gumové), tak mrtvé rybičky. Zase: posílení pachové složky zmíněných nástrah může výrazně napomoci k záběrům od candátů, ale také sumců, štik nebo okounů.

Detailní pohled na hlavu širokohlavého úhoře, který leží na podběráku

Úhoři tuto páchnoucí tekutinu doslova milují!

Naprosto ideální je potom Predator Booster používat při podzimním lovu dravců, a to jak při přívlači, tak i při lovu na mrtvou rybku. Proč? Jednak Predator Booster se skvěle šíří i za nízkých teplot, ale hlavně: při podzimním lovu taháme umělou nástrahu už opravdu pomalu, takže dravec má dostatek času si k ní i „přičichnout“. To samé platí o mrtvých rybičkách, které se na podzim používají ve velkém množství.

Predator Booster pak lze pochopitelně využít i na gumové nástrahy. Ideální je, když jsou na tělíčku jakékoliv nerovnosti, ve kterých páchnoucí tekutina lépe drží…

Extrémně páchnoucí roztok se na nástrahy dobře aplikuje díky úzkému hrdlu. Takže rybář je schopný Predator Booster jemně nakapat na nástrahu, aniž by se mu vylilo velké množství tekutiny. A ohledně balení: smradlavá tekutina se dodává v lahvičkách o objemu 120 ml. Ne, není to málo! Na nástrahy stačí opravdu jen „kapat“, takže balení vydrží klidně i celou sezónu.

 

Jak Predator Booster používat?

Hodně rybářů si myslí, že při lovu s páchnoucím roztokem platí, že „více je nejlepší varianta“. To ale ani náhodou! Těžko se to představuje, ale my nemůžeme srovnávat lidský čich s tím rybím. Ryby dokážou rozeznat opravdu „ždibíček“ páchnoucí tekutiny, stačí jim opravdu minimální množství. Z toho vyplývá, že Predator Booster nemusí z nástrahy kapat, ale bohatě postačí jen taková „mastnota“ na povrchu.

Gumové nástrahy je dobré dát do krabičky, a následně je pokapat Predator Boosterem . Osobně je nechám dipovat i několik týdnů

Predator Booster můžeme použít dvěma způsoby. Zaprvé: tekutinu lze nanést na nástrahu a okamžitě ji nahodit do vody. Tento způsob vylepšování nástrahy praktikuji na jaře při lovu úhořů. V praxi to vypadá tak, že na rousnice nakapu Predator Booster, pak několik desítek vteřin počkám, a ihned nahazuji.

I toto vylepšení mi při lovu úhořů výrazně napomáhá k tomu, aby hadovití predátoři mou nástrahu rychleji našli. Z mé vlastní zkušenosti vím, že ten počet záběrů při chytání úhořů je opravdu zajímavější, protože dravci ve vodě rychleji „dostanou potravní signál“, že v jejich okolí je něco chutného k snědku.

Mrtvé rybičky dipované v krvavém Predator Boosteru

Druhá varianta použití je jiná. Jde o to, že si vezmu krabičku, do které vložím buďto gumové nástrahy nebo mrtvé rybičky. A následně tyto nástrahy zakapu Predator Boosterem. Pak nechám tekutinu několik dní/týdnů působit. Při tomto postupu se tekutina do nástrahy silně zažere, takže ta tak bude vydávat podstatně silnější pachovou stopu.

A když jsme u těch gumových nástrah, tak Predator Booster je dobré používat také při chytání na hodně levné gumové nástrahy z asijských e-shopů. Ty totiž kolikrát vydávají hodně nepříjemný toxický odér, který je třeba „přebít“. A k tomu je Predator jako dělaný!

 

Smrad, který může být otravný

Osobně mám s Predator Boosterem odchytaných několik sezón. Musím říct, že třeba už zmíněný lov úhorů, ale třeba i sumců na rousnici, anebo přívlač s gumovými nástrahami, si neumím bez tohoto vylepšováku představit.

Krvavý Predator Booster dokáže kromě silného zápachu vyslat i jasný vizuální signál. Tato varianta je tak dokonalá do čisté vody… 

Našel jsem na tomto produktu za ty roky nějakou vadu, nějaký nedostatek? Jedna věc tu je: ta tekutina fakt odporně páchne. Takže rybář prostě musí používat zvláště krabičky nebo kbelíky. Protože ať po chytání s touto tekutinou zmíněné vybavení umyjete jakkoliv, stejně bude smrdět jako „zdechlina“.

Při prvních vycházkách na úhoře si toho ani nevšimnu. Ovšem po několika týdnech je to k zešílení. Hlavně, když jedete na ryby v autě, tak ten smrad nejde vyvětrat, a rybář ho pořád cítí „na patře“. Z toho plyne také jasné varování: Predator Booster nesmíte NIKDY VYLÍT V AUTĚ! Jenže zase jsme u toho – nepoužívejte to, když to tak skvěle funguje!

 

Suma sumárum: Vynikající věc, která ale není zázrakem

Jedna věc na závěr: někteří rybáři od Predator Boosteru čekají nemožné. Co tím myslím? Už jsem se setkal s rybáři, kteří sice tekutinu používali, ovšem mysleli si, že dokáže přilákat dravce z 20kilometrové vzdálenosti. Takhle to nefunguje!

Predator Booster je nutné před použitím vždy pořádně protřepat, jinak tekutiny nebudou tolik koncentrované. 

Predator Booster je geniální věc, která výrazně posílí pachovou stránku nástrahy. Je to vynikající věc, která může výrazně zvýšit počet záběrů. Ovšem není to „zázrak v lahvičce“. To znamená, že rybář musí chytat na vodě, anebo rovnou místě, kde se dravci vyskytují. Tohle je při lovu dravců ten zásadní základ, který je rozhodující.

Pokud se vám takové místo povede najít, pak Predator Booster dokáže akorát „pohnout mističkami vah“ ve váš prospěch. Mějte toto prosím na paměti, abyste předešli případnému zklamání. Přesto ale říkám: bez Predator Boosteru si už nedokážu vlastní vycházky za dravci představit. To, jak dokáže tato tekutina „nastřelit“ nástrahu o několik levelů výše, to je prostě geniální záležitost. 

Ulovený candát při rybaření na přívlač

Predator Booster má například při lovu candátů velmi zajímavé výsledky…

Když se na závěr vrátím do minulosti, tak si pamatuji na první odezvy ze strany rybářů. Drtivá většina Predator Booster odsuzovala, že jde o nesmysl, který je k ničemu. Ovšem po několika letech čísla mluví jasně. Predator Booster patří k nejžádanějším tekutým atraktorům na česko-slovenském trhu. Firma LK Baits zase ukázala, že když se věci dělají hlavou a srdcem zároveň, vznikají dokonalé věci – a nejen na kapry…

Silné stránky

Koncentrovaný zápach. Zajímavá konzistence, díky které tekutina na nástrahách déle vydrží. Spolehlivě pracuje i za nízkých teplot. Šikovné balení, které usnadňuje manipulaci. Dostupný v několika variantách. 

Slabé stránky

Zápach jde těžko umýt, a po déletrvajícím lovu je zápach dráždivý.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. Kdyz najdu misto kde jsou dravci tak je chytnu bez busteru ale kdyz tam nejsou tak muzu pouzit co chci a bez vysledku. Koupil jsem ho taky a uz nikdy nic takovyho nekoupin.Bud tam ty dravci nejsou nebo to nefunguje.Za mne nic moc.No spis nic mne to nefunguje.Tak nevim.

  2. Letos zkouším poprvé a musím říct, že na jaře na rousnici je to celkem masakr, kapři, sumečci, úhoři, cejni, líni a vůbec všechny ryby, které mají rády rousnice, po tom doslova šílí, člověk kolikrát nestíhal pruty. Naopak při chytání na rybičku zatím docela zklamání, zatím ani ťuk ale u nás se dravci chytají těžko i normálně, tak možná jsem ještě nekápl na to správné místo, kde alespoň nějací jsou. No smrdí to fakt šíleně ale já si na to po čase naopak spíš zvykl a teď už mi to nevadí :-D. Ještě se chystám vyzkoušet vnadící směs s rybičkami na dravce od stejné firmy,tak uvidím, co to udělá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -