DomůNovinkyPytláci do chovného rybníku natáhli tenatové sítě. Chytili se do nich kapři

Pytláci do chovného rybníku natáhli tenatové sítě. Chytili se do nich kapři

- Reklama -

Případ pytláctví řeší rybářská stráž, ale také policie, v Mnichově Hradišti. Právě tady do chovného rybníku neznámí pachatelé nastražili tenatové sítě. Na pytláky se přišlo díky oznámení.

Foto: Filip Čermák

O případu pytláctví v Mnichově Hradišti informoval tamní vedoucí rybářské stráže Filip Čermák. Ten uvedl, že rybářská stráž dostala oznámení, že se na chovném rybníce Arnoštice pohybují cizinci, kteří loví ryby zvláštním způsobem…

 

Případem se zabývá i policie

Rybářská stráž z Mnichova Hradiště se tak okamžitě vydala na chovný rybník. „Ihned po oznámení jsem kontaktoval městskou policii a požádal ji o pomoc. Na místo jsme dorazili ve stejný čas,“ řekl magazínu InRybar.cz vedoucí rybářské stráže v Mnichově Hradišti Filip Čermák.

S městkou policií po příjezdu začali ohledávat chovný rybník. A po chvíli se při obhlídce podařilo najít tenatové sítě, celkem jich pytláci nastražili tři. V sítích byly bohužel chycené ryby. 

„Po prvním ohledání městská policie zjistila, že se jedná o tenatové sítě, které jsou již považovány za trestný čin, a proto byla na místo povolána i policejní hlídka, která veškeré věci zajistila. Nyní probíhá vyšetřování,“ přibližuje vedoucí porybných.

 

Do sítí se chytili kapři

Ulovené kapry už bohužel nešlo pustit zpátky do vody, ryby byly mrtvé. „Je to opravdu smutný pohled, když vidíte jak jsou ryby do sítě zamotané a nemají sebemenší šanci se z ní dostat,“ řekl sklesle Filip Čermák.

VIDEO: Takto vypadal zásah na chovném rybníku, ve kterém byly natažené sítě

Ten zdůraznil, že kontroly na tomto chovném rybníku budou mnohem častější. Zároveň prosí i rybáře z nedalekého okolí, aby byli v pozoru. „Pokud se někomu, ať už rybáři, nebo nerybáři, nebude kolem vody něco zdát, tak nás neváhejte kontaktovat,“ zakončuje vedoucí porybných z Mnichova Hradiště.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

  1. Na orliku pred par lety se stalo neco podobneho, pod piseckou smolci prehradili siti celou reku, v siti byli kapri kolem 10kg. Nahodou sit vytahl vlackar ktery zavolal rybarskou straz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -