DomůNovinkyPytláci se chlubili na Facebooku, dostali podmínky a musí odpracovat 200 hodin

Pytláci se chlubili na Facebooku, dostali podmínky a musí odpracovat 200 hodin

- Reklama -

Mezi rybáři je rozšířený zvyk, že se chtějí s fotografií pěkného úlovku pochlubit na sociálních sítích. Tohle napadlo i dvojici pytláků z Anglie. Namísto obdivu ale od soudu vyfasovali tresty. 

Foto: Environment Agency

O případu informovala třeba BBC. Dvojice pytláků Connor Bell a Michael Hutchinson nelegálně lovila ryby v řece Wear, která protéká na severovýchodě Anglie. Právě do tohoto toku pytláci instalovali síť, která chytá ryby za žábra. Tyto sítě jsou velmi účinné při lovu migrujících ryb.

 

Pytláci dostali tvrdé tresty

Podle Agentury pro životní prostředí dvojice na zmíněné řece řádila dva roky, kdy se zaměřovala především na pstruhy a lososy. Pak ale past sklapla a pytláci skončili před soudem. A ten se s nelegálními rybáři vůbec nemazal, a to i přesto, že se pytláci ke svým činům přiznali.

Connor Bell dostal u soudu podmínku 5 měsíců, Michael Hutchinson pak podmínku na dva měsíce s podmíněným odkladem na 18 měsíců. Soudce pak oběma napařil každému odpracovat i 200 hodin prospěšných prací. A pytláci ještě museli uhradit částku 1128 liber, což je v přepočtu přes 32 700 korun.

VIDEO: Takto vypadá řeka Wear v Anglii, na které pytlačila dvojice pytláků

Nebyly to žádné klukovské žertíky. Byli jste venku a pokládali jste velkou síť přes omezený prostor řeky, kde bylo vysoce pravděpodobné, že chytíte takovou či onakou rybu. A to jste také udělal. Kdybyste se na Facebooku nechlubil, jaké ryby jste chytil, neměl byste takové problémy, jaké máte,“ citoval při vynášení rozsudku okresního soudce Garlanda web thenorthernecho.co.uk.

 

Pytláci sdíleli fotky na Facebooku

Connor Bell se před soudem přiznal k tomu, že lovil ryby do nastražené sítě v řece Wear. Jeho komplic Michael Hutchinson se pak doznal k tomu, že nelegálně ulovené ryby předával dále. Je třeba připomenout, že v Anglii je na některých lokalitách možné ryby do sítě lovit. Ovšem to neplatí o lovu lososů na severovýchodu této země.

Právník Agentury pro životní prostředí Matthew Treece řekl, že pytláci fotografie s nelegálně ulovenými rybami zveřejňovali také na internetu. Podle chování pytláků na internetu je tak zřejmé, že například lovili ryby v létě v letech 2020 a 2021. Na některých fotkách jde například vidět až 14 ulovených ryb najednou.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. No jisty pan od Trebice, ktery zmasil potocaka v hajeni a chlubil se na FB by mohl taky vypravet, jak na nej uderilo kladivo spravedlnoati…

  2. Naprosto v pořádku. Pytlačíli takto 2 roky a ještě ryby prodávali. Takové tresty bych zavedl i u nás, protože to co předvádí někteří chataři co mají chaty přímo u vody je do nebe volající. V mrazáku skončí každá ryba, co vleze na háček, a ještě těmto prasárnám učí svoje děti, které chycené ryby nosí do chaty. A v úlovkovém lístku mají zapsáno minimum ryb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -