DomůNovinkyRybaření chyť a pusť je týrání zvířat, rozhodl soud. Do roka v...

Rybaření chyť a pusť je týrání zvířat, rozhodl soud. Do roka v Kolumbii skončí

- Reklama -

Kolumbii si většina Evropanů ihned spojí s Pablem Escobarem, kterého proslavil známý seriál. V této zemi jsou i vyhlášené vody pro muškaře, kteří se sem sjíždí z celého světa. Tomu může být konec. 

Ilustrační foto: Václav Szwanczar

O zákazu rybaření „chyť a pusť“ informoval rybářský magazín flylordsmag.com, který zveřejnil vyjádření amerického muškaře Chada Agyho. Právě tento rybář rád spojuje muškaření s cestováním, kdy navštívil i Kolumbii. Tato země v Jižní Americe totiž nabízí neuvěřitelné podmínky pro rybolov.

 

Vědecky není nic dokázáno, přesto zákaz bude

Americký rybář napsal, že kolumbijský Nejvyšší soud rozhodl o tom, že rybaření ve stylu „chyť a pusť“ je týráním zvířat. A proto soudci v poměru 8:1 rozhodli, že zákaz sportovního rybolovu začne platit už v příštím roce.

„Ačkoli neexistuje shoda ohledně toho, zda jsou ryby vnímající bytosti, pravdou je, že na základě zásady předběžné opatrnosti, i když neexistuje vědecká jistota, existují prvky, které předběžné prokazují riziko poškození životního prostředí (…), je nutný zásah státu,“ citoval server thecitypaperbogota.com usnesení kolumbijského soudu.

 

Bez rybářského turismu nebudou peníze

Zmíněný rybář Chad Agy ze Salt Lake City ze Spojených států amerických je jedním z lidí, kteří jezdí do Kolumbie na ryby, a kdy v zemi utratí své peníze. Jenže zdá se, že kvůli tomuto zákazu si někteří Kolumbijci budou muset hledat jinou práci.

VIDEO: Takhle vypadá rybaření v Kolumbii? Skončí sportovní rybolov v této zemi? 

Americký rybář upozorňuje na to, že pokud vláda znemožní Kolumbijcům vydělat peníze od rybářů, kteří chytají „chyť a pusť“, začnou domorodci zabíjet bohaté populace ryb.

„Průvodce mi řekl, že zejména populace payary jsou zdravější než kdy jindy, protože jeho lidé přešli na udržitelnější způsoby lovu. Díky zájmu turistů mají nyní ryby pro jeho lidi větší cenu živé než mrtvé,“ píše Chad Agy.

 

Čeká rybářské podniky konec?

Američan nijak nerozporuje riziko, že při rybaření můžou některé ryby vinou zranění uhynout. Jenže! Co když skutečně rybářský turismus v Kolumbii skončí, a tamním lidem nezbyde nic jiného, než zase lovit ryby pro maso ve velkém?

„Venkovské komunity se zase vrátí k neudržitelnému lovu. Možná se vrátí i další nekalé činnosti, které poznamenaly kolumbijskou minulost, protože zmizí tok legálních příjmů. Úspěšné kolumbijské podniky postavené na rybářské turistice „chyť a pusť“ se zhroutí,“ varuje americký rybář.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -