DomůNovinkyPytlák měl ve vezírku 3 kapry! Rybář na něj přivolal rybářskou stráž

Pytlák měl ve vezírku 3 kapry! Rybář na něj přivolal rybářskou stráž

- Reklama -

Rybářská sezóna je v plném proudu a ryby už jsou díky vzrůstajícím teplotám mnohem aktivnější. A toho bohužel využívají i pytláci, kteří mají spadeno na svazové ryby. Tak jako jeden na revíru Kozinec 1A, kde porybní zadrželi pytláka, který měl ve vezírku 3 kapry. Jak na něj rybářská stráž přišla? Na „rybářského zloděje“ upozornil všímavý rybář, který porybné kontaktoval přes sms zprávy. A právě díky tomuto všímavému rybářovi porybní mohli zakročit.

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: MO Orlová

Pytlák se vydal chytat na revír Kozinec 1A, což je jezero, které vzniklo po těžbě zemin. Jedná se o populární revír na severu Moravy, na který rybáři velmi rádi jezdí rybařit. Jenže! Kromě rybářů s povolenkami se na jezeře může objevit i pytlák. Tak jako nedávno ten, který si ponechal 3 kapry.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný přístřešek pro rybáře, který váží jen 1,5 kilogramu! 

„Dnešní pytlák na revíru 471214, nebyl tam poprvé! I na okolní revíry jezdíme a hlídáme. Děkujeme lidem, kterým není vše lhostejné a dokážou upozornit obyčejnou SMS na nekalé věci. Dnešní akce byla vyřešena během dvou SMS! I při nedělní pohodě s rodinami se podařilo zachránit tři „dětské“ kapří životy!“ napsali rybáři z MO Orlová.

Revír Kozinec 1A (MO Karviná, 28 ha): jezero Kozinec vzniklé po těžbě zemin v k.ú. Doubrava a Karviná – Staré Město. Do ukončení rekultivace a zemních prací v zátopě a okolí jezera je lov ryb povolen pouze v místech vyznačených na orientační mapce umístěné na přístupových cestách k revíru. Vjezd a stání vozidel v okolí jezera je zakázáno. Lov ryb mimo vyznačené úseky je důvodem k zadržení povolenky.

 

Jak upozornit na pytláka?

Kritizování rybářské stráže za „nicnedělání“ se stalo koloritem českého rybaření. Ano, u svazových revírů se kolikrát dějí neuvěřitelné věci. Ale vzhledem k tomu, jak obrovské plochy musí rybářská stráž kontrolovat, není možné být non-stop všude.

Proto rybářská stráž spoléhá i na samotné rybáře. Ne! Samotní rybáři rozhodně nemají bránit rozkrádání svazových vod, ale kolikrát stačí vytáhnout mobil z kapsy a chování některých rybářů natočit. A poté zavolat rybářskou stráž nebo policii a video důkaz předložit…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný přístřešek pro rybáře, který váží jen 1,5 kilogramu!

„Pokud je rybář svědkem porušení rybářského řádu, je jednoznačně nejlepší variantou kontaktovat přímo člena rybářské stráže, pokud je u revíru uveden, hospodáře daného revíru, nebo Policii ČR. Pořízení videozáznamu má význam vždy. Samozřejmě je ideální, pokud dokumentaci pořídí na místě přímo RS. Dokumentace pořízená jiným rybářem, zaslaná hospodáři revíru nebo členovi RS ale má opodstatnění také a je možné ji využít jako podklad například v rámci vnitrosvazových kárných řízení. Určitě nedoporučujeme „brát zákon do vlastních rukou“, vždy je nutné porušení řešit ve spolupráci s úředními orgány, tedy RS nebo Policií ČR,“ řekl v minulosti pro InRybar.cz tiskový mluvčí ČRS Tomáš Kočica.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Bonzáctví, fízlování a závist jsou zdejším obyvatelům dány geneticky a mají bohatou tradici, je to k zblití. Teď ještě co na to fízl Alois.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -