DomůNovinkyMasakr ryb na řece Bílině: Pokud řeku znečistila čistírna vod, nehrozí jí...

Masakr ryb na řece Bílině: Pokud řeku znečistila čistírna vod, nehrozí jí žádný postih! Proč?

- Reklama -

Severočeskou řeku Bílinu postihl hromadný úhyn ryb. O incidentu na řece informovali severočeští rybáři. Podle informací, které kolují tiskem, je možné, že do řeky se dostaly odpadní vody z čističky po vydatných srážkách. Český rozhlas uvedl, že pokud se tohle potvrdí, pak čističce odpadních vod nehrozí žádný postih, protože při velkých deštích může odpadní vody vypouštět.

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Severočeský územní svaz

„Došlo k hromadnému úhynu ryb v řece Bílině. Řeka je silně zakalená a zapáchá po zatím neznámé látce, aktuálně jsou odebírány vzorky a ve spolupráci s našimi místními organizacemi se snažíme zjistit rozsah úhynu a případný zdroj nebezpečných látek. Byly informovány orgány státní správy,“ uvedl Severočeský územní svaz.

„S ohledem na počasí (v oblasti panoval vydatný déšť) je pravděpodobné, že viníkem mohou být například nečištěné odpadní vody a s tím související možný deficit kyslíku ve vodě. Při vyšších srážkách se dostávají nečištěné odpadní vody přímo do řeky,“ řekl mluvčí severočeských rybářů Jan Skalský.

Aktuálně se čeká na rozbory odebrané vody. Velká pozornost směřuje i k petrochemickému závodu Unipetrol. Jenže v jeho okolí byla voda na první pohled čistá. Ovšem! Při pohledu na řeku pod zmíněnou čistírnou odpadních vod byla voda již viditelně zakalená. „Voda kolem Litvínova nebo přes město v Mostě je v pořádku, zatímco pod čistírnou už byla hodně zakalená voda,“ uvedl mluvčí rybářů.

Pokud se prokáže, že kontaminovaná voda pochází z čistírny odpadních vod, pak jí nehrozí žádný postih. Český rozhlas uvedl, že čistírna odpadních vod má dovoleno za vydatných dešťů vypouštět odpadní vody.

 

Rybáři nabízí pomoc!

Po zveřejnění informací o hromadném úhynu na řece Bílině se rybáři sami od sebe začali nabízet s poskytnutím pomoci. Toto gesto od mnoha rybářů Severočeský územní svaz ocenil, přesto teď je nutné počkat na opadnutí vody.

„V případě potřeby budeme informovat, aktuálně je třeba spíše počkat na opadnutí vody. Většinu uhynulých ryb voda již nejspíše odnesla,“ uvedli severočeští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Pro tři kapry se udává, ale když někdo vytráví řeku, tak všichni hrdinové drží hubu, případně cintají na sociálních sítích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -