Domů Recenze výrobků Jiné Bivak FOX ROYALE XXL EURO DOME

Bivak FOX ROYALE XXL EURO DOME

- Reklama -

Ta doba, kdy rybáři u vody trávili noci pod děravou plachtou a na studené zemi, jsou už dávnou minulostí. Naštěstí! Dnešní trh totiž nabízí celou řadu přístřešků, které rybářům dopřávají pohodlí, úkryt a bezpečí. Bivaky pro rybáře se rozdělují na celou škálu druhů a typů. My jsme si z tohoto nepřeberného množství produktů vybrali jeden klenot – bivak FOX ROYALE XXL EURO DOME. Tohle je totiž naprosto fantastická záležitost pro všechny milovníky kaprařiny…

Obrovský, robustní a neskutečně odolný. Ale také perfektně skladný, lehký a praktický. Takto by se dal na úvod charakterizovat bivak FOX ROYALE XXL EURO DOME. Tahle věcička od renomované anglické firmy FOX zaručuje díky svým vlastnostem celou řadu nesporných výhod. Ale k těm se teprve dostaneme. Pojďme si tento nádherný bivak detailněji představit. Bude to zážitek!

 

Obrovský bivak od firmy FOX: Malý domeček u vody

fox-royale-euro-domePrvní, co každého rybáře na tomto bivaku od firmy FOX zaujme, jsou jeho rozměry. Ty jsou skutečně nepřehlédnutelné. Bivak měří na délku neuvěřitelných 355 centimetrů. Jeho šířka je pak 325 centimetrů. Tato obytná plocha slibuje luxusní bytí dvěma rybářům. Sami ale máme vyzkoušené, že v bivaku mohou bydlet klidně i 3 rybáři. Ti se dovnitř pohodlně vlezou se třemi lehátky, a také svými věcmi. Impozantní je i výška bivaku FOX ROYALE XXL EURO DOME – 183 centimetrů. V bivaku se tak bez problémů postaví dospělý člověk, aniž by se musel nějakým způsobem nepohodlně sklánět.

K těmto rozměrům je třeba říci ještě jednu důležitou věc. Prostor uvnitř bivaku můžete zvětšit tak, že z jeho vnitřku vyndáte ložnici. Tím tak získáte další prostor k dobru. Pokud ale vyndání ložnice není „životně“ důležité, pak vám tento krok určitě nedoporučujeme. Proč? K tomu se ještě dostaneme později. Vraťme se zase k oněm rozměrům. Další plusové body lze nasbírat zimním přehozem. Pokud si jej k bivaku obstaráte, pak bude délka tohoto obydlí neuvěřitelných 391 centimetrů!

bivak

fox-bivakMusíme výrobce pochválit. Ten, kdo vymyslel „garážově skladnou“ konstrukci bivaků, která rybářům pořádným způsobem usnadňuje práci při stavění, a také balení, přístřešků, by měl jednoduše dostat Nobelovu cenu. Tahle konstrukce je totiž nejpraktičtější. Základní konstrukce je připevněna napevno k bivaku, díky čemuž odpadá nepříjemné a zdlouhavé protahování tyčí bivakem – tak, jak to můžeme vidět u levných přístřešků nebo stanů. Díky konstrukci bivaku FOX ROYALE XXL EURO DOME postaví tento robustní přístřešek i jeden jediný rybář za pár minut. Stačí jenom do sebe zasunout základní nosné tyče, a ty potom ještě zajistit vzpěrnými tyčemi. Pak už je třeba jenom umístit poslední vzpěrné tyče, které jsou polohovatelné, dopředu a dozadu bivaku. Hotovo!

bivak-uvnitrTento typ konstrukce má několik výhod. Jak jsme se již zmínili, jedná se o nejpraktičtější konstrukci, protože bivak postaví jediný rybář za pár okamžiků. Další výhodou je výborná skladnost. Stačí jenom tyče ze sebe vyndat, bivak poskládat, a vložit jej do obalu. Záležitost na pár minut. Třetím obrovským plusem je to, že tato konstrukce bivaku je perfektně bivak-konstrukcestabilní. Stabilitu zaručuje jak samotný princip zmíněné konstrukce, tak i použité materiály. Nosné tyče, ze kterých se konstrukce skládá, jsou totiž kovové, a proto taky odolnější. Takže ti, kdo milují například Novomlýnské nádrže, se už nemusí obávat silného větru. S touhle konstrukcí prostě neexistuje, aby se přístřešek při silné fujavici rozpadl. Samotnou konstrukci bivaku ještě zpevňují další robustní popruhy, které si můžete libovolně nastavovat. Za sebe říkáme, že tahle konstrukce u nás vyhrává.

Tip: Nejlepší rybářská prodejna výrobků FOX v Praze! Chcete vidět produkty renomované anglické firmy FOX na vlastní oči? Tak neváhejte a navštivte rybářské potřeby U Gardona v Praze 6 na ulici Bělohorská 8! V těchto rybářských potřebách naleznete řadu výrobků od firmy FOX za ty nejlepší ceny! Potřebujete poradit s výběrem zboží, anebo si chcete něco od firmy FOX objednat? Pomůžeme vám!

 

Odolnější plášť znamená větší pohodlí!

fox-bivak-rybyOdolný a pevný. Takový je povrch na bivaku FOX ROYALE XXL EURO DOME. Pevná látka je vyrobena z nylonových vláken, které rybářům slibují mnoho výhod. Mezi první výhody patří prvotřídní odolnost i za těch nejhorších podmínek u vody. Skvělou vlastností této tkaniny je i její praktická stránka. Povrch bivaku jde velice dobře omýt a očistit. Švy, které lemují nejrůznější okna, zipy a přehozy na bivaku jsou kvalitní a pevné. Zipy jsou kovové, z čehož se odvíjí, že mají vysokou výdrž i za velmi častého používání v těžkých podmínkách. Kvalitní zpracování vnější strany bivaku zaručuje jeho dlouhodobou životnost.

rybarsky-bivak

bivak-oknoPodobu vnější strany bivaku jde velmi rychle a snadno změnit. Bivak má totiž hned několik prostorných oken, které se otevírají a zavírají s pomocí klasického a suchého zipu. Prostorná okna na bivaku FOX ROYALE XXL EURO DOME mají obrovskou výhodu. Pokud je totiž rybář otevře vzadu i vepředu, pak bivakem proudí velké množství vzduchu, čímž se docílí toho, že uvnitř nebude žádná vlhkost. Toto bezesporu využijete při pobytech u vody v době, kdy často prší, anebo také v chladném období, kdy se na stěnách bivaku sráží vlhkost. Prostorná okna jsou skutečně důležitým faktorem pro pohodlný pobyt u vody za každých podmínek.

bivak-okno-otevreneOkna na bivaku jsou vybavená jemnou moskytiérou, takže dovnitř obydlí rybářům nenalétá žádný dotěrný hmyz. Moskytiéru má také vchod do bivaku. Ten je ale ještě dovybaven i průhlednou fólií, díky čemuž rybář vidí na své pruty i v tom případě, kdy sedí v pohodlí svého rybářského obydlí. Pokud rybář nechce, aby šlo do bivaku vidět, pak stačí vchod zavřít klasický látkovým přehozem.

Uvnitř bivaku se nachází velice jemná moskytiéra. Ta nejenže brání hmyzu v tom, aby rybáře otravoval svou přítomností, ale také zajišťuje to, aby dovnitř bivaku kapala sražená voda ze stěn. Moskytiéra je totiž skutečně velmi jemná, takže kapky vody po ní stečou dolů na podlahu. Tento detail je velice příjemný hlavně v chladném období, kdy se moskytierarybáři snaží eliminovat všechny neduhy, které mohou snižovat jejich pohodlí. Proto moc nedoporučujeme moskytiéru z bivaku vytahovat. Moskytiéra se k bivaku připevňuje s pomocí ok a gumových kolíčků. Díky tomu se do bivaku může velmi rychle a snadno moskytiéra nainstalovat. Uvnitř bivaku FOX ROYALE XXL EURO DOME jsou i síťované kapsy, které jsou vhodné pro ukládání všemožných drobností.

Uvnitř bivaku ještě chvíli zůstaneme. Bivak FOX ROYALE XXL EURO DOME má zabudovanou podlážku. Podlážka v bivaku je vyrobená z pevného a odolného materiálu, takže uvnitř obydlí můžete bez problémů chodit i v rybářské obuvi. Při zemi ještě chvíli zůstaneme. Bivak od firmy FOX se připevňuje s pomocí kvalitních kolíků. Těmi můžete bivak ukotvit takovým způsobem, že jej žádné přírodní kalamity nepřekvapí. bivak-na-rybyKolíky se dávají do určených kovových ok, které jsou pevně připevněné k bivaku robustními látkovými popruhy.

Každý, kdo zná firmu FOX, tak musí milovat ty drobné detaily. I na tomto bivaku takový detail najdeme. Jedná se o speciální držáky na pruty, které se zapínají a odepínají s pomocí suchého zipu. Rybář tak má při výměně nástrahy nebo montáže prut bezpečně zajištěn. Příjemné gesto…

BIVAK FOX ROYALE XXL EURO DOME

 

I dokonalost má své chybičky

bivak-pristresekJediné mínus. Jediná věc nám při testován tohoto bivaku vadila. A to ta, že konce vzpěrných tyčí mají plastové hlavice. Rybáři tak musí tyto tyče instalovat s opatrností. Tyče nelze připevňovat silným a přímým tlakem, ale pomalu vychýleným pohybem. Jen tak rybář předejde poškození plastové hlavy.

Je to škoda. Tenhle bivak mohl být naprosto dokonalou věcí na rybářském trhu. Ale tenhle drobný detail nás prostě a jednoduše trochu zarmoutil. Kdyby hlavice byly kovové, a byly by vybavené gumovým potahem proti poškrábání konstrukce, pak by byl tento bivak dokonalý. Na druhou stranu, teď si nevybavujeme bivak, který by kovové hlavice měl. Takže tak…

Nejlepší rybářská prodejna výrobků FOX v Praze! Chcete vidět produkty renomované anglické firmy FOX na vlastní oči? Tak neváhejte a navštivte rybářské potřeby U Gardona v Praze 6 na ulici Bělohorská 8! V těchto rybářských potřebách naleznete řadu výrobků od firmy FOX za ty nejlepší ceny! Potřebujete poradit s výběrem zboží, anebo si chcete něco od firmy FOX objednat? Pomůžeme vám!

 

Závěrečné hodnocení

fox-bivak-xxlI přes tento drobný neduh je bivak FOX ROYALE XXL EURO DOME fantastikou věcí na kaprařském trhu. Jeho rozměry jsou naprosto famózní. Obrovský prostor v bivaku je jako droga – do menšího už prostě nechcete. V tomto bivaku rybář vydrží u vody velmi dlouhou dobu a to i za těch nejhorších podmínek. Bivak skutečně velice dobře chrání rybáře před nepřízní počasí, a to nejenom před vodou, ale i zimou.

Celkový dojem ze zpracování tohoto bivaku je výborný. Akorát, jak jsme zmínili ke konci recenze – u příštího modelu by mohly být odolnější kovové hlavice na vzpěrných tyčích. Pokud ale rybář není vyloženě raubíř, a umí se k věcem chovat s opatrností, pak to není zase až takovým problémem. Jinak vnější povrch bivaku je kvalitní a skutečně velmi dobře rybáře chrání. Obrovskou poklonu si výrobci zaslouží za prostorná okna, díky kterým se v bivaku nesráží vlhkost. A pokud se přeci jen nějaká na stěnách objeví, tak díky jemné moskytiéře rybáře neotravuje. FOX ROYALE XXL EURO DOME je opravdu nadupaný bivak!

Závěrečné hodnocení je tedy 99,5 % ze 100%. Tenhle bivak chceme do naší výbavy.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -