DomůRecenze výrobkůKrmení na kapry, které nesežerou malé ryby a dip lepivý jako lepidlo!...

Krmení na kapry, které nesežerou malé ryby a dip lepivý jako lepidlo! Jaké novinky přinesl podzim?

- Reklama -

Podzimní část sezóny je před námi! A to je pro rybáře jedině dobře, protože právě v tomhle období se kapři cpou jako smyslů zbavení. Důvodem je to, že kapři musí nabrat spoustu zásob na blížící se zimu. Proto mají podzim rybáři tolik rádi, protože ryby prostě berou. S čím ale na ně vyrukovat, abychom kaprům nabídli něco neokoukaného? Co třeba mrknout na novinky, které se objevily na rybářském trhu! Tyhle nové produkty „má na svědomí“ česká firma LK Baits, a některé z nich se nám opravdu hodně líbí. Pojďme se na ně podívat blíže…

Nejčastější novinky posledních sezón většinou vypadají tak, že rybářská firma prostě vezme už existující produkt (třeba boilies) a u něj změní jen nějaké vlastnosti. Třeba barvu, velikost nebo příchuť. Ovšem jen málo firem skutečně dbá na vývoj ryzích novinek, které posouvají rybářský trh jiným, neokoukaným směrem. Například česká firma LK Baits k těmto inovátorům ale rozhodně patří. Společnost vydala například nástrahu CUC!, NUTRIGO a i v letošním podzimu představila další nástrahu, která „budí emoce“. O co jde?

VIDEO: Nechce se ti číst článek? Pak se podívej na video o podzimních novinkách…

 

Obalované rozinky

Nejvíce diskutovaná nástraha letošního podzimu, která ihned po uvedení na trhu strhla zajímavou diskuzi. No, zajímavou – prostě se zase objevili i kritici, kteří tento nápad označili za blbost, za výstřelek moderní doby. Už ale třeba nemluvili o tom, že tuto nástrahu (rozinky) používali už naši dědové, takže jde spíše o oživení staré klasiky. Firma LK Baits tyhle nacucané rozinky jen vzala a trochu je vylepšila. Jak?

Obalované rozinky budí od začátku vášně…

Zásadní vylepšení obalovaných rozinek vidíme ve dvou faktorech. Zaprvé: Vývojáři z LK rozinky vzali a silně je nadipovali v atraktivních tekutinách. Díky tomu tak nástraha vydává velmi silnou vůni, která dokáže i ve studené vodě vytvořit luxusní pachovou stopu. Druhou skvělou vlastností je samotný obal rozinky, který okamžitě po vhození do vodního prostředí začne pracovat.

Obalované rozinky připomínají cukrovinky pro děti…

Obalované rozinky se vyrábí (zatím) ve 4 příchutích – lesní jahoda, tropické ovoce, med a švestka. Pokud bychom měli vybrat našeho favorita, pak bychom hodně váhali. Švestkové rozinky mají mimo jiné zajímavé zbarvení. Příchuť tropického ovoce nabízí jak zajímavé zbarvení, tak prostě i luxusní vůni. Ovšem trochu konzervativně musíme říct, že z našeho pohledu vyhrává asi lesní jahoda, která je v podání LK Baits vždy famózní. Ale je to hodně subjektivní pohled…

Uvnitř nástrahy jde krásně vidět nacucaná rozinka, která tvoří lákavý střed nástrahy…

Tahle nová nástraha z dílny LK Baits je perfektně načasovaná. Nástraha má silnou vůni, která se dokáže dobře šířit i ve studené vodě. Navíc obalované rozinky mají výrazné obaly, které půjdou dobře vidět i na podzimním, šedivém a zaneseném dně. Prostě, tohle LKáčko velmi dobře načasovalo! Z našeho pohledu je ta nástraha vhodná do studenější vody i proto, že se její obal nebude tak rychle rozpadat. Nástrahu lze použít jak při chytání na klasické krmítko, tak samozřejmě i na feeder.

Obalované rozinky jdou napíchnout třeba přímo na háček, jsou krásně měkké…

Jedna připomínka: Zatím to nemůžeme úplně otestovat, ale tak nějak vnitřně vidíme, že obalované rozinky nebudou tou pravou nástrahou do letního období, kdy jsou teploty vzduchu a vody vysoko. To bychom pravděpodobně sáhli po něčem jiném. Prostě, tahle nástraha se nám do tohohle období pocitově moc nehodí, protože rozinky a slunce nejde úplně dohromady. A někteří rybáři mohou mít výhrady i k ceně – ta je za 50 gramové balení 149 korun.

Silné stránky: Silná vůně, atraktivní zbarvení, lákavý obal nástrahy, snadné použití, nástraha do těžkých podmínek (studená voda)

Slabé stránky: Diskutabilní „chování“ nástrahy v letním období, nízký počet příchutí, cena

 

Dip CUC! Special

Každý rybář to zná: Otevře balení s esencí a uvnitř uvidí řídkou tekutinu, která může z nástrahy stéct. Tedy až doteď! Firma LK Baits přišla s velmi zajímavým dipem na nástrahy, který má hodně zajímavou konzistenci, která zaujme každého rybáře už při prvním kontaktu. O co jde? Tento speciální dip od LK Baits je zajímavý v tom, že má velmi mazlavou a lepivou konzistenci. K čemu je to dobré?

Velmi zdařilé dipy od LKáčka, které mají nezvyklou konzistenci…

Takovýto lepivý dip je perfektní v tom, že na nástraze vydrží delší dobu, protože lepí. Díky tomu tak dip vypouští na nástraze velmi zajímavou vůni podstatně delší dobu. Navíc, dip na nástraze vydrží i přes neustálé oždibování od menších ryb, takže nástraha je zase i po delší době pořád velmi atraktivní. A hlavně: Dip na nástraze utvoří i zajímavě mazlavý povrch, který je pro ryby naprosto sexy! Tahle konzistence je z našeho pohledu prostě největší zbraní tohoto dipu. Fakt pecka!

Dip CUC! Special neuvěřitelně lepí, díky čemuž vydrží na nástraze podstatně delší dobu…

Dipy CUC! Special jsou k dostání v 6 příchutích – medvědí česnek, patentka, med, ananas, lesní jahoda a karamel. Z našeho pohledu je nejvíce povedenou příchutí patentka, která je zcela unikátní příchutí proto, že kapři jsou odmalička zvyklí na to, že právě patentky jsou nutričně bohatou potravou. A LKáčko velmi dobře umí patentky zpracovávat, umí z nich dělat TOP výluhy, které pak dává do svých produktů.

Z našeho pohledu nejvíce povedená příchuť – patentka!

Přesto! U těchto lepivých dipů nám chybí nějaká výrazně masová příchuť. Prostě něco, co když se vám vylije v autě, tak to auto potom už nikdy neprodáte. Něco takového bychom v sortimentu uvítali. Co se týče ceny, ta je za 30 ml balení 149 korun. Na první pohled se to zdá moc, ale jelikož tento dip fakt není řídký, tak ho spotřebujete jen v malém množství. Takže vydrží delší dobu, což výrazně mění pohled na tu cenu.

Silné stránky: Vynikající konzistence dipu, snadné použití, zajímavé barvy, povedené příchutě, praktická lahvička

Slabé stránky: Chybí silná masová vůně

 

Krmení na kapry CUC! Nugget

Zase příklad z praxe: Představte si situaci, kdy jste na revíru, na kterém je dost bílé ryby. Často rybáři dělají to, že si místo předkrmí několika koulemi šrotu s kukuřicí. Problémem je, že plotice, perlíni, cejnci nebo cejni velmi rychle vysbírají jemné krmení, a ani kukuřice nezůstane dlouho bez povšimnutí. Takže se může klidně stát, že než připlavou kapři, je krmení už dávno pryč, takže kapři pak zase odplavou. Co s tím?

Vlhčené nugetky LK Baits ve vodě ryby fakt nepřehlédnou…

Řešením jsou například vlhčené nugetky. Jedná se o drobné nugetky, které mají atraktivní „gumovou“ konzistenci. Díky tomu je možné s tímto krmením pracovat tak, že jej může rybář natlačit buďto přímo do krmítka, anebo jen do PVA. Podstata je ta, že krmení kolikrát zůstane přímo v krmítku opakovaně. Takže rybář může znovu a znovu krmení nahazovat. Principem je, že takové krmení je ve výsledku podstatně levnější než například levné krmné směsi, protože nugetek ve výsledku spotřebujete méně. Fakt zajímavá novinka!

Vlhčené nugetky pracují ve vodním prostředí fakt hodně zajímavě!

Kdekdo by si pomyslel, že takové krmení je k ničemu. Opak je pravdou! V momentě, kdy se u krmítka pohybují ryby, tak ty vytváří podvodní proud. A právě tento podvodní proud víří vodou poblíž krmítka, ze kterého se rázem uvolňuje hustý kal (viz přiložené video výše). Tento kal má velmi výraznou barvu a vůni, což dovede ryby k totální žravosti. Ona hutná koule na krmítku je pro ryby natolik lákavá, že ty budou do krmení neustále narážet, což ještě více uvolňuje atraktivní látky, takže ryby jsou zase žravější – kruh se uzavírá!

Vlhčené nugetky jsou vhodné i na silně zarybněné vody, protože ani hejno cejnků nedokáže krmení sežrat tak rychle jako klasické krmení

Vlhčené nugetky LK Baits se vyrábí v 8 příchutích – jogurt, tropické ovoce, medvědí česnek, patentka, karamel, ananas, med nebo compot NHDC. Z našeho pohledu vyhrává jednoznačně med! Proč? Protože tohle krmení má fantasticky sladkou vůni a krásnou žlutou barvu, která jde vidět na (téměř) jakémkoliv povrchu. Ale zase: I v tomto případě nám chybí nějaká velmi silná, masová příchuť. A také bychom uvítali větší balení na delší vycházky, které by bylo třeba dvojnásobné…

Silné stránky: Zajímavá konzistence, krásné vůně, atraktivní zbarvení, dobře zvolený průměr peletek (díky tomu se dobře tvarují), vysoká výdrž krmení i na silně zarybněných vodách

Slabé stránky: Chybí výrazná masová příchuť, malý výběr balení (jen 1 možnost)

Redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -