Domů Novinky Rybáři zuří: Na oblíbeném svazovém jezeře platí zákaz rybolovu! Práce budou trvat...

Rybáři zuří: Na oblíbeném svazovém jezeře platí zákaz rybolovu! Práce budou trvat až dva roky

- Reklama -

Jezero Hlučín patří k nejvíce populárním svazovým revírům v Moravskoslezském kraji. Tato krásná voda je vyhledávaným místem rybářů z Ostravy, Opavy a širého okolí. Jenže! Nově na této nádherné vodě platí zákaz rybolovu. Proč? Celé jezero v Hlučíně a jeho přilehlé pozemky mají nově statut stavby, takže zde platí zákaz vstupu. A právě z toho plyne, že na příbřežní pozemky nesmí ani rybáři, takže až do odvolání si na této vodě nezachytají…

O omezení lovu ryb na Hlučínském jezeře informoval na sociálních sítích jednatel rybářské organizace v Hlučíně Robert Kočí. Ten napsal, že rybáři se sešli se zástupci města a stavební firmy, kde jim bylo toto omezené oznámeno. „Proběhla schůzka se zástupci města, zástupcem firmy GardenLine – zhotovitelem zakázky „Sanace, rekultivace a revitalizace území po těžbě štěrkopísku u Hlučína“ a zástupci Českého rybářského svazu,“ informoval jednatel hlučínských rybář.

NOVINKA: Luxusní krmení na kapry, které nesežerou menší ryby (cejni, plotice, perlíni)! 

Rybáře nejvíce vyvedlo z míry to, že na jednání se dozvěděli, že příslib stavbyvedoucího z dané firmy už neplatí. „K naší nelibosti nám bylo oznámeno, že příslib, který nám dal stavbyvedoucí firmy GardenLine, neplatí. Firma bude pracovat na všech stranách jezera, a proto se celé jezero uzavře veřejnosti, a to i rybářům. Na celém revíru Opava 2A (471092) bude platit zákaz rybolovu,“ popisuje jednatel Robert Kočí.

Rybáři upozorňují všechny, že celé jezero a přilehlé pozemky mají nově statut stavby, takže momentálně na přilehlých pozemcích není možné se pohybovat. Na všech příjezdových cestách k Hlučínskému jezeru budou zákazové tabule, které budou upozorňovat na zákaz vstupu a zákaz rybolovu. Tento zákaz bude platit až do odvolání!

NOVINKA: Luxusní krmení na kapry, které nesežerou menší ryby (cejni, plotice, perlíni)!

Jediní, kdo budou moci po staveništi chodit, bude rybářská stráž a státní nebo městská policie. Ti budou chránit rybí obsádku v Hlučínském jezeře před možnými „nájezdy“ pytláků. „Rybářská stráž bude proškolena pro pohyb na staveništi, a spolu s městkou a státní policii budou zajišťovat kontrolní činnost na tomto našem významném revíru,“ ukončil jednatel Robert Kočí.

Podle regionální televize Polar budou práce trvat dva roky. Hotovo by mělo být až po letní sezóně v roce 2022. „V rámci sanace se toho pro občany moc nezmění. Nebudou tady žádné akvaparky nebo další záležitosti, toho se ta sanace netýká. Dojde ke zpevnění břehů, k propojení oka s jezerem,“ řekl televizi Polar starosta Hlučína Pavel Paschek.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -