Domů Recenze výrobků Nástrahy a návnady RECENZE: Chytací boilies DECATHLON za směšně nízkou cenu! Chytili jsme na něj...

RECENZE: Chytací boilies DECATHLON za směšně nízkou cenu! Chytili jsme na něj kapra o váze přes 20 kilo!

- Reklama -

Boilies z DECATHLON pořád budí vášně. Jedna strana rybářů si myslí, že tyto kuličky nemají na rybářském trhu místo, ta druhá část nedá na tuto nástrahu (návnadu) dopustit. My jsme se už u první recenze krmného boilies z DECATHLON přesvědčili, že za dané peníze je tato návnada (nástraha) velice dobrá. Ale jak to bude u chytacího boilies? Nebudeme chodit kolem horké kaše: Výsledky dopadly velice dobře, neboť jsme na tyto kuličky ulovili kapra nad 20 kilogramů. Ale k tomu se ještě dostaneme…

Pro testování jsme si vybrali boilies WELLMIX Caperlan z obchodního řetězce DECATHLON v příchuti scopex o průměru 14 mm. Ano, ten průměr nás na první dobrou zaujal. Od takového průměru si prostě slibujeme zábavnou rybařinu plnou záběrů od kaprů (menších i větších, prostě si chceme zachytat). A po příchuti scopex jsme sáhli proto, že podle nás je to TOP příchuť na kapry, na kterou dnešní rybáři docela zapomínají. A ono není na škodu zkusit někdy něco „zapomenutého“…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné chytací boilies z DECATHLON je dostupné ZDE

Boilies WELLMIX Caperlan o průměru 14 mm se prodává v kilogramových pytlících a hned v několika příchutích. Cena? 89 korun! Tohle je prostě něco, s čím se na rybářském trhu setkáte jen stěží. My jsme si koupili 5 kilo boilies (něco i na krmení) a celková cena byla 445 korun. To u některých výrobců stojí jeden kilogramový pytlík boilies. Tohle určitě zaujme toho, kdo si chce levně zachytat.

Hned na začátku bychom ještě rádi trochu ujasnili původ těchto kuliček. V rybářských fórech a na sociálních sítích se totiž častokrát můžete setkat s tím, že kuličky z DECATHLON jsou levné proto, že se vyrábí kdesi v Brazílii, Rumunsku, Turecku nebo kdovíkde. Jsou to fámy! Realita je taková, že veškeré rybářské vybavení se vyvíjí a testuje ve Francii. Po testování a vývoji přichází na řadu výroba – konkrétně tyto kuličky se koulejí v Holandsku. A proč jsou tedy tak levné? Protože DECATHLON tohoto boilies prodá obrovské množství.

Ostatně, na tohle téma jsme napsali i článek – více ZDE

Vše máme potvrzené! Na značku Caperlan z DECATHLON jsme se ptali přímo tiskové mluvčí z tohoto obchodního řetězce, a ta nám řekla: „Cena je takto levná, jelikož filosofií Decathlonu je zpřístupnit sport všem. Tudíž i lidem, kteří nemají tolik peněz, ale zaslouží si sportovat úplně stejně jako lidi, co peníze mají. Decathlon je francouzská značka a veškeré značky co se v Decathlonu prodávají, jsou značky Decathlonu. Tudíž i Caperlan.“

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné chytací boilies z DECATHLON je dostupné ZDE

„Všechny tyto značky se vyvíjí a produkty vymýšlí na centrále ve Francii (Caperlan ve městě Cestas), kde se několik let testují, než se vůbec pustí do oběhu. Lpí se hodně na kvalitě, ale za dostupnou cenu, což někdy způsobí, že vypuštění nového výrobku trvá dlouho, jelikož se hledají různé materiály apod. Boilies jsou opravdu z Nizozemska, jelikož jak jsem již výše řekla, sice jsou nízké ceny, ale zároveň si Decathlon zakládá na kvalitě, tudíž je výroba pod dohledem.“

Zpátky k boilies: Na chytacím boilies WELLMIX v příchuti scopex o průměru 14 mm nás okamžitě zaujala vůně. Kuličky mají nasládlou vůni, která má zvláštní perníkovo-kořeněný „ocas“. Těžko se to popisuje, ale ta vůně je opravdu hodně zajímavá. Navíc, kuličky voní i po několika hodinách ve vodě. Tohle boilies tak ve vodním prostředí vytváří silnou pachovou stopu, která láká ryby k záběru. Tohle je prostě super!

Boilies WELLMIX Caperlan o průměru 14 mm se ve vodě rozpadá asi 3 až 6 hodin – hodně záleží na teplotě vody, a také na proudnosti vody. O tom, jak zpomalit rozpad boilies, si povíme níže. Z boilies se při rozpadu uvolňují drobné částečky, které spolu se silnou pachovou stopou lákají kapry k záběru.

Kuličky mají docela tvrdý povrch, na kterém se ale po chvíli ve vodě udělá atraktivní „mechová“ vrstva, a povrch začne pozvolna měknout, což přispívá k lepšímu uvolňování atraktivních látek. To mají kapři rádi! Uvnitř kuličky je potom směs krásně měkká a voňavá.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné chytací boilies z DECATHLON je dostupné ZDE

Při detailnějším „rozboru“ si jistě každý všimne toho, že uvnitř boilies z DECATHLON jsou i hrubší částice. Když jsme „rozlouskli“ boilies WELLMIX Caperlan o průměru 14 mm, tak jsme uvnitř nalezli nejrůznější semínka, která napomáhají například k tvorbě atraktivní „olejovité stopy“. Tohle je také plus!

 

Jak jsme na levné boilies z DECATHLON chytili 20 kilogramového kapra

Začíná nám výprava na naši oblíbenou vodu. Máme jen 4 dny chytání, chceme si to prostě užít. Nachytat co možná nejvíce ryb, ať nás bolí ruce. A kdyby se povedl větší kus, nezlobili bychom se. Jenže! V revíru je docela dost bílé ryby, a také menší kapři. Takže to možná bude „noční můra“. Cíl výpravy je jasný – otestovat kuličky z DECATHLON, které nás celkově vyšly ani ne na 500 korun (bereme si 5 kilo boilies – na 4 dny bohatě stačí).

To, o čem jsme na začátku mluvili, se potvrdilo. Drobné boilies chutnalo menším kaprům a bílé rybě. Navíc, teplá voda a neustálé „otravování“ menších ryb zapříčinilo, že se kuličky rychle rozpadaly – tak do 2 až 3 hodin. Nic se ale nemá vzdávat! Do umělohmotné krabičky jsme vysypali balení soli. A právě do ní jsme vložili několik hrstí boilies. Po několika hodinách jsme kuličky ze soli vytáhli – ty byly neuvěřitelně tvrdé (sůl vytahuje přebytečnou vlhkost).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné chytací boilies z DECATHLON je dostupné ZDE

Chytali jsme tak, že jsme tvrdé boilies nastražovali dále od háčku v počtu 3 až 5 kuliček. Vznikly tak luxusní „řetízky“. Nebudeme chodit kolem horké kaše – nachytali jsme několik luxusních kaprů – ten největší měl 21,5 kilogramů.

Ano, i na tohle levné boilies si můžete zachytat. Jakože fakt ZACHYTAT. To, že vedle nás byli i kluci s dražšími koulemi, kteří měli horší výsledky, se už rozepisovat nebudeme. Ať si chytá KAŽDÝ, na co CHCE! Rozhodnutí necháme na vás!

 

Závěr: DECATHLON prostě nabízí dobré kuličky

Suma sumárum: V obchodním řetězci DECATHLON si prostě za pár korun koupíte kuličky, které rybám chutnají, na které berou, a při troše iniciativy s nimi můžete chytat opravdu i velké ryby. Znova: Ať si chytá každý, na co chce. Ale pokud chcete chytat na levné boilies, na které fakt berou ryby, není to ostuda.

Pokud chcete chytat levně, pak tohle boilies vyzkoušejte. Nebudete toho litovat – byť si uvědomujeme, že v dražších koulích (ne ve všech) jsou atraktivnější a dražší suroviny. Jenže na DECATHLON to bere. Tak to je – ať se to někomu líbí, nebo ne…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné chytací boilies z DECATHLON je dostupné ZDE

Silné stránky: Velmi nízká cena, krásná vůně, dobře „pracuje“ ve vodě (vytváří mechový povrch, vypouští drobné částečky), zajímavá velikost i pro lov ve studené vodě (jaro, podzim, zima), atraktivní barva (jde dobře vidět i na tmavých a zarostlých terénech)

Slabé stránky: Chybí kořeněná příchuť typu česnek nebo chilli

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

18 KOMENTÁŘE

 1. Silně to připomíná boilie Mosella, blahé paměti. V devadesátkách jsme na něj s kolegou tahaly kapry 20+ z Labe, Lipna i Orlíku. To byla ješte doba, kdy svazovky nedrancovali maďaři do hospod a majitelé soukromých revírů. I když…už tehdy se pytlačilo a orličtí poříční policajti z toho měli slušnej vedlejšák. Ale v té době šli hlavně po candátech, šířkách a úhořích. Vozil jsem si je z Německa, a u dedků na Rodiče nebo na lomu v Ejpovicích nejednou málem vyvolal infarkt pouštěním 6kg kaprů….

  • Pro někoho je 10 kg „zbytečně“ moc…

   A těch 10 kg není ve 14 mm provedení…

   Ale souhlas – i my raději saháme po tom velkém balení – hlavně když jedeme na delší výpravu… 🙂

   Redakce InRybar.cz

 2. Chci je vyzkoušet a určitě je vyzkouším. Jen otázečka. Za těch 89Kč za kilo bych tipoval, že to je krmné boilie stejné jako v 10kg pytli jen rozvážené a balené v kilogramovém balení. Chytací jsou za cca 170kč. Si myslím… Nebo se opravdu pletu?

  • Dobrý den,

   koukáme na e-shop DECATHLONu:

   Je tam velké balení 10 kg za 649 Kč (64,6/kg)
   Pak tam jsou balení po 1 kg za 89 Kč (různé průměry)
   A ty kuličky přes 100 Kč by měly být POP-UP boilies…

   Redakce InRybar.cz

  • Zdravím…Na rovinu, v Decathlonu pracuji a jsem aktivní rybář. Nemáme žádné krmné a chytací boilies. Naše boilies lidé často využívají k zakrmování, kvůli nízké ceně, ale stejně tak dobře funguji pod háčkem a to velmi dobře dle recenzí zákazníků často mnohem lépe než dražší koule jiných značek. Všechny bolies jsou ze surovin, které by mohl v klidu sníst i člověk, žádná chemie, sám jsem mnoho kuliček ochutnal. řada Wellmix je na rostlinné bázi (primárně kukuřice, pšenice sója,…) v příchutích Monster Crab, Játra, Jahoda, Scopex, Ananas, Bílá čokoláda za 89 Kč / kg, nebo 649 Kč za 10Kg. k tomu jsou i plovky za zmíněných 179Kč a stejně tak dipy. Jinak existují Natural Boilies Mušle, Krill, a pikantní ptačí zob (Spicy Bird Food), které již obsahují živočišné bílkoviny a např. přímo mušle, nebo krill. Stojí za to vyzkoušet. 🙂

 3. recenze nemá být propagace. ten článek strašně tlačí na pilu. decathlon je sympatický pro rybáře i tak a nepotřebuje mazat…
  autore, víc renze než propagace
  jan

 4. No a co tak je to na soukromaku, nechapu jak někteří to tímhle neustále zlehčují! Myslíte si ze ryby na soukromaku je jednodušší chytiti, jste na omylu, ryby jsou mnohem opatrnější než na svazovce, prave protože jsou tak často chytane! A za těch podmínek co jsou dnes nastaveny tak svazovky stejně časem úplně upadnou a bude jezdit každý na soukromaky!

  • Adame svazovka nepadne nikdy, hodně z nás rybářů má rádo prostředí kolem řek.. A není nad to jet na neznámou vodu kde člověk neví co může chytit 😉

   • Na žádnou soukromou vodu mě nikdy nikdo nedostane. Nebudu podporovat tento druh „podnikání“. A ty trofejní ryby co se tam chytají jsou většinou „nakradené“ ze svazových vod.
    Chci chodit do přírody kde si odpočinu a né sedět u vykopané jámy uprostřed pole zalité vodou.
    To není nic pro mě, ale proti gustu …

    • Já to mám zrovna tak, jdu si do přírody k řece odpočinout a pokochat. I když nic nechytnu, tak strávím krásný čas u vody, který se nezapočítává do délky života – jak to napsal jeden dobrý člověk !

   • To máš pravdu, přírodu okolo vody milujeme, ale…. s přístupem některých organizací a stavem rybí populace v některých vodách opravdu nebudeš vědět co chytit protože tam nic nepoplave… je to smutné… nevím jak ty, ale v mém okolí znám mnoho vod které jsou buď mrtvé nebo zrušené… mrtvé neber do slova, ale voda kde neplave nic víc než nějaký karas a jiná plevelna ryba a par kapříků 5 kg který stejně během dopoledne vyčube nějakej dědek do mrazaku jsou u mě mrtvé….

 5. Tak ja mam 20,8..21,2 a 22,6kg minuli rok na jahodu z decathlonu…a to dvoch z jednej rybacky…a 48 ha voda..ziaden sukronak ..a kapre 15-19 kg vyse 20ks….a to mi stacilo 10kg bakenie na sezonu za 24e….tak tu netrepte ak to nevyskusate…a na 2 udici som mocil boilies za 16e kg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -