DomůNovinkyRyba za 15 miliónů korun: 19letý rybář chytil rybu v obrovské hodnotě

Ryba za 15 miliónů korun: 19letý rybář chytil rybu v obrovské hodnotě

- Reklama -

Mladému rybáři se v Austrálii podařilo vytáhnout „zlatou rybku“. Jednalo se sice o „obyčejnou rybu“ barramundi, ta však byla označená štítkem, který znamenal výhru 1 milión australských dolarů!

Australská rybářská soutěž, která již devět let láká rybáře do Severního teritoria s příslibem výplaty 1 000 000 australských dolarů, má konečně svého vítěze. Je jím teprve 19letý místní rybář. Právě on v miliónové soutěži ulovil barramundi opatřenou speciální visačkou. V přepočtu jde podle aktuálního kurzu o více jak 15 000 000 korun

 

Ročně vyhrává v průměru 10 rybářů

Tato pro české rybáře těžko představitelná soutěž nese název „Million Dollar Fish“. Ta nabízí snovou výhru od roku 2015. Organizátoři vypustili více než 80 ryb s visačkami v různých hodnotách.

Každý rok tak vyhrává v průměru 10 rybářů peněžní výhru od 5 000 do 10 000 australských dolarů, tedy podle aktuálního kurzu od nějakých 80 000 do 160 000 korun. Tato soutěž byla zavedena s cílem podpořit turismus a rybaření v Severním teritoriu, a zároveň přitáhnout více návštěvníků.

Výherní visačka je malá červená cedulka umístěná za hřbetní ploutví ryby. Na ní je napsána výše výhry. Až do 28. dubna 2024 se nikomu nepodařilo chytit barramundi s miliónovým štítkem. Teď to ale přišlo!  

 

Miliónového štítku si všimla malá sestra

Devatenáctiletý Keegan Payne na řece Katherine při rybaření s přáteli a svou mladší sestrou Addyson chytil 67 centimetrovou barramundi. Na tom by nebylo nic zvláštního, když v tom si malá Addyson všimla divného štítku.

„Zeptala jsem se, co to z ryby trčí,“ popsala osudový moment malá holčička. „Keegan se na to podíval a najednou začal skákat a křičet,“ vykládá malá sestra úspěšného rybáře. Bratr Keegan ihned totiž poznal, že tento červený štítek dělá z obyčejné barramundi miliónovou rybu!

Pro vstup do soutěže se neplatí žádný vstupní poplatek, rybáři se musí pouze každou sezónu registrovat, aby měli nárok na vyzvednutí odměny. Za téměř deset let se nepodařilo nikomu získat hlavní cenu, proto organizátoři soutěže sezónu prodloužili o jeden měsíc v naději, že se letos někomu podaří získat pohádkovou výhru. Zveřejnili také mapu, která ukazovala, kde byly ryby s visačkou vypuštěny.

Šťastný výherce Keegan Payne však přiznává, že se vůbec nehnal za výhrou, ale chtěl pouze obstarat potravu pro jeho početnou rodinu, která zahrnuje rodiče a několik sourozenců.

„Je to šílené. Jsme velká rodina. Je nás osm,“ řekl Payne po výhře. „Je to víc peněz, než jsme si kdy mohli přát. Znamená to strašně moc. Je to věc, která nám opravdu změní život.“

Zdroj: Telegraph, Fieldandstream.com a MDF, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -