DomůNovinkyRybář chytil rekordního lína: obrovská ryba vážila skoro 3,5 kilogramů

Rybář chytil rekordního lína: obrovská ryba vážila skoro 3,5 kilogramů

- Reklama -

Maďarští rybáři jsou na nohou! Právě v Maďarsku totiž rybář Krisztián Szabó dokázal překonat národní rekord lína. Na jednom slepém rameni v blízkosti Budapešti chytil rekordní rybu. Mrkněte na fotky.

O trofejním úlovku informoval rybářský spolek RDHSZ, který rovněž zveřejnil fotografie rekordní ryby. A z nich lze poznat, že tenhle lín je opravdu parádním úlovkem. Kromě toho, že ryba má opravdu hodně zajímavé parametry, tak zároveň byla v perfektní kondici…

 

Rybář překonal maďarský rekord

Jak se vlastně rybářovi povedlo tuto nádhernou rybu ulovit? Úspěšný lovec se vydal na Růžový ostrov na dunajské rameno Ráckeve-Soroksár. Tato lokalita leží v těsné blízkosti hlavního města Maďarska. A právě v této vodě rybářovi přišel životní záběr!

Následovalo zdolávání, kdy rybář dokonce vyjel za rybou na člunu na vodu. Naštěstí ale lín nezajel do žádné z podvodních překážek, takže po pár minutách se na hladině objevila opravdu dechberoucí ryba.

Když rybář rybu zvážil, tak váha ukázala parádních 3,48 kilogramů! Tomhle říkáme pořádný macek. Délka lína pak byla 48 centimetrů. V tu chvíli vypukla nefalšovaná rybářská euforie, protože rybář Krisztián Szabó překonal rekord z roku 2018, kdy doposud nejtěžší lín z jezera Tisa vážil 3,45 kilogramů.

Aktuální rekord je tak jen o 0,03 kilogramu těžší. Úspěšný rybář obrovského lína vrátil vodě, takže i ostatní rybáři se mohou s touto rekordní rybou znovu setkat.

 

Lín je považován za jednu z nejkrásnějších ryb

Tento rekord ocení nejeden rybář proto, že právě lín patří k nejcennějším rybářským úlovkům. Při lovu těchto ryb ale nehraje roli tolik jejich velikost, která nemůže konkurovat třeba velkým kaprům. Tak proč jsou líni tolik atraktivní?

Lov lína na plavanou poblíž zatopeného rákosí

Jedná se především o jejich nádherný a unikátní vzhled. Lín má totiž krásně zelené zbarvení, které je doplněno zlatavými odstíny. A tato kombinace vypadá opravdu famózně! Jak už jsme nakousli: podobnou rybu v tuzemské rybí říši nenajdete. A právě proto rybáři líny tolik milují.

Zdroj: RDHSZ, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

12 KOMENTÁŘE

 1. Krásný Lín,
  ale i v našich vodách jsou hodně větší než 48cm. A to píšu z vlastních úlovků, kdy největší měřil 62cm.
  Chyť a pusť 🎣 Ondráš

 2. Njn, 48 cm, ale jak ho meri? Ne az na konec ploutve jak u nas. Ale jen po konec supin. Takze lin je vetsi o celou dalsi ploutev. Takze kolem 60cm.
  A je v kondici, ze jeste by mohl pribrat. No krasa 👍.

 3. Petrův zdar, kolegové. Jak vidno, podvodníci s nataženýma rukama se umí náležitě ztrapnit i u našich přátel v Maďarsku. Ale co za mrzký peníz dokáže náš pisálek, to je opravdu síla. Právě jsem dopil kávu. Pokud, jak se zdá, je jediným kritériem, podle čeho se pozná spisovatel, novinář a jím podobný, ušpiněný papír, odcházím právě vykonat potřebu a stát se spisovatelem. Přeji krásné dny.

 4. Je to už pár let, prvá vycházka na mimopstruhove vodě a tedy i můj první úlovek byl lin 68 cm. Druhý den ve stejném místě marena rovněž 68 cm.

  .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -