DomůNovinkyRybář chytil sivena, který byl širší než on sám. Ryba byla plná...

Rybář chytil sivena, který byl širší než on sám. Ryba byla plná lososů

- Reklama -

Rybáři o některých rybách říkají, že pochází „z říše snů“. A přesně takovou rybu dokázal ulovit americký rybář Scott Enloe v Coloradu. Tomu se povedlo ulovit gigantického sivena obrovského.

O majestátní rybě informoval třeba renomovaný magazín OutdoorLife. Právě ten přinesl svědectví o gigantické rybě, která okamžitě zaujala (nejen) americkou rybářskou veřejnost. Ale divíte se? Taková ryba se neuloví každý den!

 

Ryba se nevešla do podběráku

Rybář Scott Enloe se vydal na ryby se svým synem Hunterem. A právě prvnímu jmenovanému rybářovi přišel na jeho přívlačové vybavení životní záběr. Obrovskou rybu se rybářovi povedlo dostat k podběráku až po 15 minutách. V tu chvíli ale nastal problém – rybáři měli příliš malý podběrák!

I tak se ale rybářovi povedlo dostat gigantickou rybu z vody. V tu chvíli si tak mohli prohlédnout úlovek, na který Scott Enloe se svým synem do smrti nezapomenou. Tenhle siven obrovský dostál svého jména!

Váha po zvážení ukázala neskutečných 33,93 kilogramů (73,29 liber)! Možná ještě zajímavější pak byl obvod ulovené ryby. Ten totiž činil skoro 94 centimetrů (37 palců). Je neuvěřitelné, že tato sladkovodní ryba byla tak širší jak samotný rybář, který měl obvod pasu přibližně 89 centimetrů (35 palců).

VIDEO: Podívejte se na gigantického sivena obrovského z Colorada

Rybáři během chviličky pořídili několik fotografií a videí. A zmíněné obrázky obrovské ryby se okamžitě staly hitem internetu. „Některé fotky, které mám, a nerad to říkám, vypadají skoro jako falešné. Chci tím říct, můj bože, vypadá to tak hloupě! Obvod ryby byl 37 palců, a já mám v pase 35 palců,“ citoval magazín OutdoorLife úspěšného rybáře.  

 

Ryba je pravděpodobně světovým rekordem

Rybáři původně chtěli utajit lokalitu, na které gigantického sivena ulovili. Ovšem jak známo, tak zprávy o rybářských úlovcích se šíří „rychlostí blesku“. Za krátkou chvíli se tak objevily informace, že tato ryba byla s velkou pravděpodobností ulovena na jezeře Blue Mesa v Coloradu.

Při pohledu na fotografie obrovské ryby hodně rybářů asi napadne, že ulovený siven měl břicho plné jiker. Ovšem rybář uvedl, že tento druh se tře na podzim. Jak je možné, že ryba měla tak nacpané břicho? Podle rybáře bylo plné lososů kokanee, kterými se tito obrovští siveni živí.

Obrovský respekt si pak rybář zaslouží nejen za jeho životní úlovek, ale také za chování k rybě po ulovení. Rybáři totiž s rekordní rybou manipulovali velmi rychle – zvážili ji, vyfotili ji, a poté ji rychle pustili zpátky do vody. Celá „akce“ trvala sotva 2 minuty!

Velkou bombou je, že tato ryba bud možná světovým rekordem vedeným organizací IGFA. Jelikož ale rybáři rybu pustili zpátky, musí organizace vyhodnotit poskytnutá videa a fotografie úspěšného rybáře.

Jen pro představu: světový rekord tohoto rybího druhu se datuje z roku 1995. Tehdy ulovený siven obrovský vážil 32,65 kilogramů (72 liber).

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

    • Přesně první co mě napadlo… Takže buď je to jen domněnka, nebo to s tím okamžitým puštěním není tak jisté…

  1. Já si vždycky myslel, že lidský, nebo i rybí trup mají průměr, ne šířku, Když je ta ryba široká, jak je vysoká? Ale třeba mi to pisatel vysvětlí, na rozdíl ode mne má na psaní hloupostí vysokou školu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -