DomůAkční nabídkaRybář nepotřebuje krmení: Betonové zátěže na ryby vydávají atraktivní vůni

Rybář nepotřebuje krmení: Betonové zátěže na ryby vydávají atraktivní vůni

- Reklama -

Betonové zátěže jsou v posledních letech stále žádanějším artiklem ve světě moderní kaprařiny. Tyto zátěže jsou zajímavou alternativou k olovu díky vlastnostem, které třeba olovo nemůže nabídnout. 

Ilustrační foto: PARYS

Olovo se v rybářském světě používá od nepaměti. Z tohoto materiálu se dělají jak klasické zátěže, tak i populární krmítka na ryby. Jenže! Vývoj se neustále posouvá dopředu, takže na rybářském trhu se objevily třeba i zátěže na ryby z betonu. Kdekoho by mohlo napadnout, že je to nesmysl. Ovšem chyba lávky! V čem jsou tyhle zátěže lepší?

 

Betonové zátěže na ryby UFO Sinker

Těch výhod, které betonové zátěže na ryby nabízí, je hned několik. Zaprvé: Betonové zátěže nejsou tolik těžké jako olovo, to znamená, že díky objemu nejsou tak náchylné k propadávaní do sedimentu na dně.

Proto někteří kapraři dávají právě betonu přednost před olovem na silně zabahněných, ale i zarostlých vodách. Betonové zátěže jsou k dostání na e-shopu PARYS se zajímavou slevou.

Rybář má totiž jistotu, že montáž na kapry „neutopí“ v jemných nánosech, ve kterých se může rybářská montáž doslova ztratit. Tuto výhodu jde potom ještě posílit výběrem tvaru betonové zátěže. Pokud rybář sáhne po nějaké zátěži s „plochým tvarem“, pak může být naprosto klidný i na silně zanesených lokalitách.

Tou největší výhodou těchto betonových zátěží je ale určitě to, že jsou „dipovatelné“. Ano, materiál, ze kterého jsou tyto zátěže vyrobené, dokážou nasát atraktivní tekutinu. A to je zcela zásadní přednost! Rybář tak může dlouhé dny/týdny/měsíce namáčet zátěže v atraktivní tekutině, a ty následně budou vysílat atrkativní pachovou stopu.

Rybář tak k nástraze nemusí ve výsledku přidávat žádnou krmnou směs. Pokud totiž bude mít zátěž, která vydává silný pachový signál, pak takové krmení není úplně zapotřebí. Kapři totiž budou okolo zátěže neustále kroužit díky silné vůni, která se bude z betonové zátěže uvolňovat. Paráda!

 

Beton v různém provedení

Velké plus vidíme také v tom, že firma UFO Sinker tyto zátěže vyrábí v několika barvách. Rybář si tak může vybrat různě zbarvené zátěže do různých podmínek, aby byl co nejvíce nenápadné. Na silně zarostlé vody lze zvolit zelené zátěže, na pískovny pak jemně žluté zátěže. K dostání jsou ale i načervenalé nebo šedé zátěže z betonu.

Kromě barev si pak rybář může volit i z různých tvarů. K dispozici jsou jak ploché tvary na zanesené vody, aby se do nich zátěže tolik nepropadaly, anebo do silného proudu. Fanoušci kaprařiny, kteří jezdí na rozlehlejší vody pak jistě ocení klasické „kapky“, které jsou dokonalé pro pořádně dlouhé hody.

Ano! S betonovými zátěžemi jde nahazovat i do velkých vzdáleností. Není třeba mít obavu, že by se zátěž snad „nějak rozpadla“, anebo že by se utrhl obralík ze zátěže. To vůbec nehrozí! Rybář tak může se stoprocentní jistotou dát do montáže pořádně velkou sílu, aby sestava letěla skutečně daleko.

Pokud patříte k milovníkům zajímavých trendů ve světě rybařiny, pak by vás tyhle zátěže z betonu mohly zajímat. Nejde o žádný „módní výstřelek“, ale o funkční věc, která nabízí oproti klasickému olovu spoustu zajímavých vlastností. Aktuálně jsou navíc tyto betonové zátěže k dostání na e-shopu PARYS se zajímavou slevou!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Zátěž je hlavně pro to aby rybář odhodil nástrahu na potřebnou vzdálenost a v proudu aby nástraha zůstala na místě a to beton rozhodně nesplňuje.

  2. Není nad to si posbírat pár kamenů odvrtat díry a chemickou kotvou a dratkem přidělat obratlik a dipovani??? Další dira a striknout tam booster a zadelat těstem… Nic nového dělám to zpousty let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -