DomůNovinkyRybář s roztroušenou sklerózou ulovil cenného kapra. „Brečel jsem,“ přiznal

Rybář s roztroušenou sklerózou ulovil cenného kapra. „Brečel jsem,“ přiznal

- Reklama -

Rybář Lee Whittaker „naspal“ nádherný příběh. Tomuto rybářovi diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Přesto! Po absolvování léčby dokázal ulovit jednoho z nejvyhledávanějších kaprů v Evropě.

Psal se rok 2021, když rybář Lee Whittaker zjistil, že má roztroušenou sklerózu. Nemoc dospěla až do takové fáze, kdy Lee nemohl chodit a mluvil jen s velkými obtížemi. Naštěstí ale rybář absolvoval léčbu v Kanadě. A po ní se mu ozvala rybářská hvězda Ali Hamidi, jehož i česko-slovenští rybáři mohou znát z různých rybářských pořadů v televizi. S Alim se tak rybář Lee vydal do Francie na kapry.

 

Kapr Mrkev patří k nejcennějším rybám v jezeře

Rybáři odcestovali do Francie na jezero Carpasens Lac de Gravier. „Říkal jsem si, že by to mohla být moje poslední cesta do Francie, takže to pro mě hodně znamenalo,“ citoval rybáře s vážným onemocněním rybářský magazín Angling Times.  

Ve francouzském jezeře, ke kterému se rybáři vydali, plavou skutečně obrovské ryby. Řada kaprů v této rybářské lokalitě s přehledem přesahuje 30kilogramovou hranici. Jenže! Ve výběru těchto žádaných ryb je jeden kapr ještě o kousek speciálnější.

Jedná se o obrovského KOI kapra, kterému tamní rybáři přezdívají Mrkev. A právě tato ryba patří podle anglického magazínu AnglingTimes k těm nejvyhledávanějším v Evropě. Rybář, kterému se povede tuto rybu přelstít, se zapíše do rybářské historie lokality.

A ano, tušíte správně: tuhle rybu se povedlo chytit i rybářovi Leeovi. Ten pod háček nastražil kuličku boilies, ke které ještě přidal kukuřici jako krmení. A tato taktika se vyplatila! Rybářovi totiž přišel záběr od životní ryby. To ale zjistil až po chvíli, když se u hladiny zjevil obrovský KOI kapr. V tu chvíli začínala ta pravá rybářská euforie.

 

Ryba vážila skoro 23 kilo

Rybu se rybářovi nakonec povedlo dostat na břeh. A tady už propukly emoce naplno! „Musím se přiznat, že jsem brečel, když jsem ho chytil. Byl to jeden z takových rybářských zážitků, kterých je v životě málo,“ nechal se slyšet rybář Lee.

Váha pak po ulovení obrovského KOI kapra ukázala 22,8 kilogramů (50 liber a 4 unce). Kapr sice nepatří k těm nejtěžším ve zmíněném francouzském jezeře, ovšem díky jeho neobvyklému vzhledu patří k těm nejvyhledávanějším úlovkům z lokality. To pochopí pak každý milovník rybaření, když se koukne na video přiložené výše…

Tento úlovek je tak alespoň nějakou psychickou vzpruhou pro rybáře, jehož boj se zákeřnou nemocí stále nekončí. Rybář Lee Whittaker například musí podstoupit transplantaci kmenových buněk. Na tento zákrok ale potřebuje peníze, a proto založil sbírku, do které se zapojují právě i rybáři. Snad i při tomto souboji při něm budou stát „všichni svatí“…

 

Roztroušená skleróza: nemoc, na kterou neexistuje lék

Roztroušená skleróza je vážné onemocnění centrální nervové soustavy, tedy postihuje mozek a míchu. Jedná se o autoimunitní onemocnění, což znamená, že zmíněné orgány napadá imunitní systém. Tato nemoc nejčastěji hrozí u mladých lidí od 20 do 40 let, a častější je u žen (poměr 2:1).

Na toto onemocnění neexistuje žádný lék. Veškeré dostupné léčivé prostředky pouze zmírňují následky onemocnění, anebo ho zpomalují. Právě ona transplantace kmenových buněk může být velkou nadějí pro nemocné pacienty, kteří trpí roztroušenou sklerózou.

Zdroj: AnglingTimes, Wikipedia, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -