DomůAkční nabídkaPřívlač v zimě: na tuhle nástrahu dravci berou jako šílení do konce roku

Přívlač v zimě: na tuhle nástrahu dravci berou jako šílení do konce roku

- Reklama -

Přívlač je ta technika, kterou rybáři rádi zkouší až do konce roku. Jenže! Kolikrát se může stát, že dravci na některé nástrahy tak nereagují. Máme tip na nástrahu, se kterou se budete u vody bavit.

Při přívlači v zimě se může stát, že dravci tolik nereagují třeba na větší nástrahy nebo na některé barvy. Přesto, v nepřeberném množství umělých nástrah lze najít takové, se kterými si parádně zachytáte i v těžkých podmínkách. Jednou z takových nástrah jsou „gumové larvy“ od lotyšské značky Lucky John. Tyhle gumy jsou dokonalé třeba na velké okouny nebo tlouště…

 

Lucky John Trick Worm

Pokud máte v posledních dnech rybářské sezóny spadeno zejména na velké okouny, pak se podívejte na tuto nástrahu od lotyšské firmy Lucky John. Jedná se opravdu o vynikající gumy na okouny, tlouště nebo i boleny. Gumové nástrahy Trick Worm najdete na e-shopu distributora Lucky John za super cenu.

Tato gumová nástraha má zajímavé tělíčko. Tvar tělíčka je krásně buclatý, takže připomíná malý soudek. Ovšem! Na tělíčku najdeme gumové výstupky, které napomáhají vytvářet atraktivní vibrace ve vodním prostředí. Zejména pak nástrahy v bílém zbarvení dokonale napodobují rybí droboť, takže proto jsou tyto gumy tolik úspěšné…

Velkou výhodu vidíme i v „charakteristice“ tělíčka. Teď máme na mysli zejména materiál, ze kterého jsou tyto gumy vyrobené. Jedná se totiž o měkkou gumu, díky které nemá dravec takovou tendenci nástrahu po útoku ihned vyplivnout. Ale naopak ji parádně sebere. Takže šance na úspěšný zásek je vyšší.

VIDEO: Gumové nástrahy Trick Worm jsou dokonalé pro lov velkých okounů

Nástraha pak má na konci velmi tenký ocásek. Ten rovněž při vedení ve vodním prostředí vytváří vibrace poměrně zbrklým kmitáním. A i právě tento pohyb ocásku je dalším lákadlem pro dravce, kteří na gumu s takovou chutí útočí.

 

Na výběr z pestré škály barev

Tyto gumové nástrahy si rybáři mohou vybírat v nejrůznějších barvách. Pokud se pak ptáte na náš názor, tak nejlepší barevnou variantou pro zimní přívlač je bílá nebo bílo-červená variace. Právě takto zbarvené gumy v čisté vodě při lovu velkých okounů nikdy nezklamou!

Bílé gumy prostě nemůžou ve výbavě chybět

Při chytání s těmito gumami doporučujeme používat microjigové hlavičky. Právě s nimi rybář docílí toho nejlepšího chodu. Zejména pak velmi pomalého propadu! A toto je důležité plus: protože právě při propadu okouni na nástrahu s velkou pravděpodobností nejčastěji zaútočí.

Microjig je dokonalý právě z toho pohledu, že nepadá ke dnu tak rychle jako klasický jig. Takže i pasivnější dravec má dostatek času na gumu zaútočit. A znova: tohle se hodí právě při chytání ve velmi studené vodě, kdy je zapotřebí tahat nástrahu už podstatně pomaleji.

Bílá barva při lovu okounů skvěle funguje

Jelikož se jedná o opravdu malou nástrahu, tak je lepší výjimečně nepoužívat ocelové lanko. Řešením pak může být slabé wolframové lanko, které odolá zubům menší štiky, která může na tuto gumu také zaútočit. Anebo pak prostě zamáčkněte protihrot na microjigové hlavičce, aby se ukousnuté nástrahy štika co nejrychleji zbavila.

Na tyto gumy ale budete nejčastěji chytat velké okouny nebo tlouště. Právě tyto rybí druhy mají tyto gumy ve velké oblibě, a spolehlivě na ně útočí. Takže pokud chcete na konci roku dráždit okouny třeba v blízkosti mol, zatopených keřů nebo v hlubokých jamách, pak se rozhodně podívejte na tyto gumové nástrahy. Nástrahy Trick Worm najdete na e-shopu distributora Lucky John za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: Lucky John

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -