DomůNovinkyRybář šel na sumce, místo toho chytil 70 kilovou želvu. Mohla mít...

Rybář šel na sumce, místo toho chytil 70 kilovou želvu. Mohla mít přes 100 let

- Reklama -

Nezapomenutelný zážitek prožil rybář Justin Broomhall z Texasu. Tomu se s jeho otcem a synem povedlo chytit velmi vzácnou želvu. Podle lovce mohla vážit přes 70 kilo, a její věk odhadl přes 100 let. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O obrovské želvě informoval třeba zpravodajský portál FOX News. Ta fotografie nezvyklého úlovku obletěla rybářský svět. A mnoho lidí v diskusích na sociálních sítích uvádělo, že jde o podvod, že ta fotografie musí být upravená.

Texaský rybář Justin Broomhall se ale dušuje, že takto obrovskou želvu skutečně chytil při lovu sumců. Nádherného tvora ulovil na texaském jezeře Cherokee, které leží na východě zmíněného amerického státu.

 

Želva vážila přes 70 kilo

Rybář Justin Broomhall se na ryby vydal s jeho synem a otcem na „Den otců“. A tento den se pro skupinku rybářů stal nezapomenutelným. Rybářům se totiž při lovu sumců povedlo chytit obrovskou želvu.

Souboj s tímto nádherným tvorem trval asi 15 až 20 minut. Jenže! Náročná pasáž souboje pak nastala i při pokusu vytáhnout háček z tlamy želvy. I když je rybář Justin Broomhall skutečně silák, který se v minulosti věnoval i posilování, tak s želvou měl pořádný problém. Podle jeho vyjádření musela želva vážit přes 70 kilogramů (až 160 liber).

Celou situaci pak zkomplikovalo to, že želva přetrhla vlasec s háčkem. Rybář ale nechtěl, aby háček v tlamě želvy zůstal, tak pro ni skočil do vody – chytil ji za zadní nohu a ocas. Nakonec želvu s pomocí otce vytáhl na břeh, kde si mohli nezvyklý úlovek prohlédnout.

VIDEO: Podívejte se na záběry obrovské želvy, kterou chytil rybář z Texasu

Nádherná želva měla na sobě celou řadu jizev, které za dlouhý život „posbírala“. Rybář pak pro FOX News uvedl, že stáří želvy odhadl na více jak 100 let. Na břehu se lovcům povedlo vytáhnout háček z želví tlamy, takže poté mohli zvíře vypustit na svobodu.

 

Kajmanka supí: Může mít až 100 kilo

Rybář z Texasu dokázal vytáhnout na břeh želvu, která se jmenuje kajmanka supí. Jde o živočicha, který může dosáhnout váhy až 100 kilogramů. Kajmanka supí může mít svrchní krunýř dlouhý až 70 centimetrů, celková délka želvy může být až 80 centimetrů.

Nejvíce charakteristickým znakem této želvy je ale obrovská hlava s mohutnými čelistmi. Čelisti jsou nebezpečné právě i pro rybáře – želva v nich má takovou sílu, že by dokázala ucvaknout prst. Zajímavostí je, že želva k lovu používá jazyk, kterým pohybuje tak, že připomíná červa. Díky tomu rychleji přiláká ryby

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -