DomůAkční nabídkaFígl na zkušené amury: Jak chytat „stříbrná torpéda“ z hladiny daleko od břehu?

Fígl na zkušené amury: Jak chytat „stříbrná torpéda“ z hladiny daleko od břehu?

- Reklama -

Lov amurů z hladiny je kolikrát jedinou možností, jak si zachytat i ve velkých letních vedrech. Co ale dělat, když jsou amuři daleko od břehu? V takových případech může pomoci jednoduchá pomůcka. 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Tu situaci zná každý rybář: Letní hladina oblíbeného revíru je jako zrcadlo, o které se odráží ostré sluneční paprsky. Pruty na položenou už dlouhou dobu jen mlčí. Ale divíte se? Je takové vedro, že se potí snad i ty ryby ve vodě. Anebo ne?

Dále od břehu jde totiž vidět tajemné obrysy ryb, které se sluní jako dovolenkáři na pláži. Kdyby tak šlo dostat kus pečiva na hladinu i daleko od břehu! No počkat, ono to přece jde! Anglická firma NASH totiž na rybářském trhu nabízí praktické plováky, které jsou k tomuto lovu určené.

 

Plovák NASH Bolt Machine

Tohle je oblíbená pomůcka rybářů, kteří mají v létě spadeno na amury, kteří jsou mimo dosah klasické „mlaskačky“. Jaký je princip? Naprosto jednoduchý! Rybář prostě na kmenový vlasec připevní tento plovák pro lov z hladiny nebo těsně pod ní. Plováky NASH Bolt Machine jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť za super nízkou cenu.

Hladinové splávky Nash Bolt Machine pro lov ryb z hladiny

Plovák Bolt Machine od anglické společnosti NASH má hned několik funkcí. Zaprvé: Tato pomůcka napomáhá držet nástrahu těsně pod hladinou. Pokud třeba rybář chce nabídnout amurům kukuřici nebo peletu na amury, pak stačí udělat kratší návazec, a plovák bude nástrahu držet v požadované hloubce pod hladinou.

Další funkcí je to, že plovák sám o sobě představuje zátěž. Díky tomu je tak rybář schopný nahodit nástrahu opravdu daleko, takže se dostane i k těm amurům, kteří se zdají „nedosažitelní“. Pokud rybář zvolí správnou hmotnost plováku a správnou gramáž prutu, pak může nástrahu na hladině nebo těsně pod ní prezentovat i ve 100metrové vzdálenosti.

VIDEO: Jak funguje plovák na amury NASH Bolt Machine? Více ve videu

Angličtí vývojáři mysleli na všechno. Aby plováky Bolt Machine fungovaly i při lovu těch nejopatrnější ryb, vyrobili je z čirého materiálu. Plovák tak na hladině nepůsobí takovou pozornost, takže ryby se spíše zaměří na nastraženou nástrahu. Velkou výhodou je pak i samotný tvar plováku, který je klíčový pro snadné nahazování i do velkých vzdáleností.

 

Na výběr jsou 3 typy plováků

Plováky pro lov amurů a kaprů z hladiny nebo těsně pod ní ve větší vzdálenosti jsou dostupné ve 3 velikostech. Rybáři se tak mohou připravit na rybaření v nejrůznějších podmínkách na nejrůznějších typech lokalit.

K dostání jsou například menší plováky NASH Bolt Machine o hmotnosti 30 a 55 gramů. Tyto plováky jsou vhodné pro chytání na menších a středně velkých nádržích, na kterých není nutné nahazovat nikterak daleko. Přesto ale právě i na takových lokalitách bývají ryby ve větších vzdálenostech, aby byly mimo dosah montáží od ostatních rybářů.

Pro chytání na velkých stojatých plochách jsou potom určené největší plováky NASH Bolt Machine o hmotnosti 125 gramů. Tyto velké plováky jsou dokonalé pro daleké hody, kdy při zvolení správného typu udice je rybář schopný nahodit i přes 100 metrů daleko. A tím získá neuvěřitelnou výhodu na ty nejzkušenější a nejopatrnější amury a kapry.

Pokud chcete chytat velké a opatrné amury a kapry i za letních veder, pak se rozhodně podívejte na tuto zajímavou pomůcku od anglických rybářů. Firma NASH vymyslela dokonalou metodu pro lov ryb právě i v takovém období, kdy ostatní rybolovné metody selhávají. NASH Bolt Machine jsou dostupné na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. Mám svůj fígl a funguje s malým nebo větším kouskem rohlíku či chleba. Obyčejná větší sicherchrajska, neboli zavírací špendlík. Na trn dám těžké podlouhlé olovo, zavřu, a očkem protáhnu vlasec s háčkem a napíchnu pečivo. Sicherchrajska okamžitě sjede ke dnu a pečivo je vždy na hladině!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -