DomůOstatníRozhovoryRybář ulovil kapra o váze 28 kilogramů: „Rybu jsem chytil hned pod...

Rybář ulovil kapra o váze 28 kilogramů: „Rybu jsem chytil hned pod břehem,“ říká

- Reklama -

Rybář Michal Jánošík prožil na svazové vodě nezapomenutelný zážitek. Šikovnému rybáři se povedlo ulovit kapra, který přesáhl váhu 28 kilogramů. Takovou rybu by si chtěl potěžkat asi každý rybář. 

Foto: Michal Jánošík

Michal Jánošík je velmi šikovným rybářem, který má na kontě celou řadu zajímavých úlovků. Třeba v loňské sezóně jsme psali o nádherném sumcovi albínovi, který měřil 165 centimetrů, a kterého také chytil na české svazové vodě.

A letos byl svatý Petr na Michala opět velmi štědrý. Rybářovi se totiž povedlo na tekoucí svazové vodě dostat na háček kapra o váze 28,03 kilogramů. Nejkrásnější na tom je i onen příběh, jak dokázal rybář kapitální rybu přelstít – jednoduše, ale efektivně…

 

O nádherném úlovku ze svazovky

Michale, ulovil jste naprosto famózního kapra. V loňském roce zase nádherného sumce albína. Co jste dal svatému Petrovi, že Vás má tak rád?

Tak především čas a odhodlání. U vody se snažím trávit veškerý volný čas a úlovkům jdu naproti tím, že dost střídám místa, mapují nové revíry a neustále se snažím vymýšlet něco nového.

Kapra jste chytil na svazové vodě – šlo o tekoucí nebo stojatou vodu?

Jednalo se o tekoucí vodu.

Jak vypadalo lovné místo?

Lovné místo bylo defacto hned pod břehem, takže stačil lehký odhoz. Hloubka přibližně 2 metry a na hraně stulíků.

Krmil jste hodně? A na jakou nástrahu jste kapra dostal?

Příliš jsem nekrmil, ke každému z prutů letěla jednou za 3 až 4 hodiny hrst obyčejného krmného boilies. Nástraha byla obyčejná masová kule o velikosti 20 mm.

Jak vypadalo zdolávání?

Ze začátku jsem myslel, že se jedná o tlouště. Ihned po záběru se vlasec zachytil o stulíky na dně a při zvednutí prutu bylo cítit jen lehké škubání. Aby se ryba neuřízla musel jsem tedy na člun. Opravdu veliké překvapení mě čekalo poté, co se ryba poprvé ukázala na hladině. Pak zajela ke dnu a já ji tam odtud 20 minut páčil.

Láká Vás to věnovat se více kaprům, a třeba pokořit tento osobní rekord?

Kaprařina je sice pěkná, ale lov sumců mě naplňuje mnohem víc. Přeci jen jak záběr, tak souboj s kapitálním sumcem je mnohem brutálnější a větší adrenalin.

Všem vám přeji ať taky jednou chytíte takovouto kapitální rybu a prosím – vždy se k ní chovejte s úctou a respektem, který si zaslouží. Kdyby jí totiž rybáři, co už ji chytili přede mnou zabili, tak já bych neměl svůj životní úlovek, a nepsal tu o něm dnes. Petrův zdar!

 

Před rokem chytil kapitálního sumce albína

Rybář Michal Jánošík už v loňském roce zažil zážitek, který si bude pamatovat do konce života. Na jedné svazové vodě se mu totiž podařilo ulovit sumce albína o délce 165 centimetrů. Neskutečně nádherný dravec!

 „Sumce jsem chytil na cejna, který měřil asi 35 centimetrů, a který byl umístěný kousek pod hladinou,“ popsal pro InRybar.cz před rokem rybář Michal Jánošík. „Lovné místo bylo „flek“, kde jsem byl poprvé, a který byl celkem rovný a nezáživný,“ dodal rybář, který tohohle sumce považuje za životní rybu.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -