DomůNovinkyRybář zabil trofejní štiku, i když ji musel pustit! Na vodě si...

Rybář zabil trofejní štiku, i když ji musel pustit! Na vodě si už nikdy nezachytá

- Reklama -

Středočeský územní svaz provozuje pískovnu Písková Lhota, která patří k vyhlášeným svazovým vodám. Tato lokalita nabízí skutečně nádherné ryby, které mohou rybáři chytat. Jenže! Někteří si práce středočeských rybářů neváží, a nedodržují platná pravidla na pískovně. Tak jako jeden rybář, který zabil trofejní štiku, kterou musel dle platných pravidel na Pískové Lhotě vrátit do vody. Rybář si tak na této vodě už nikdy nezachytá…

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Písková Lhota je 12 hektarová vodní plocha nedaleko Prahy, na které hospodaří Středočeský územní svaz. Tato voda kromě trofejních kaprů nabízí i nádherné dravce. Třeba velké štiky nebo candáty. Jelikož Písková Lhota je v režimu Rybníkářství, platí tady trochu odlišná pravidla, která třeba více dbají na ochranu trofejní ryb, a to i dravců. Jenže! Někteří rybáři tato pravidla nedodržují.

„Jeden z rybářů ulovil na pískovně štiku o délce 90 centimetrů, kterou bez rozpaků zapíchnul a dal do pytle. Přestože je na pískovně horní míra štiky 80 centimetrů. Správce byl o tomto přestupku informován pozorným rybářem a dotyčný zadržen, bylo mu odebráno oprávnění a na naší pískovně si už nikdy nezachytá,“ uvedl Středočeský územní svaz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nepromokavý oblek (bunda + kalhoty) za super nízkou cenu!

Středočeský územní svaz do Pískové Lhoty investuje obrovské množství práce. A proto si hodlá bohatství pískovny pořádně střežit. Ovšem! Lokalita není malá, a proto nejde být všude. Středočeský ÚS tak rybáře žádá, aby s ochranou krásné vody pomohli svou pozorností.

„Je to smutné, kam někteří jsou ochotni zajít. Pískovnu se snažíme střežit, především kvůli takovým rybám, jaká byla včera zabita, ale sami to zvládnout nemůžeme. Proto děkujeme pozornému rybáři, že nebyl lhostejný k tomu, co se v tu chvíli na břehu pískovny dělo. Žádáme i ostatní, telefony na pověřenou RS či správce jsou uvedeny na tabulích, kdykoli uvidíte něco, co mezi slušné rybáře nepatří, dejte nám vědět. Děkujeme!“ napsal Středočeský územní svaz.

 

Jediná svazová voda s non-stop rybařením od května

Pískovna Písková Lhota je mezi rybáři oblíbená nejen díky velkým rybám, ale také třeba díky rybářským pravidlům. Ano! Rybáři si sice nemohou ponechávat velké ryby, ale například mohou rybařit non-stop už od května! Přitom na drtivě většině svazových lokalit to jde až od poloviny června.

„Od 1. května až do 30. září je na pískovně povolen i 24hodinový rybolov, pro který je určena místenka ve výši 100 Kč, kterou zájemce uhradí prostřednictvím SMS ve tvaru HOPIS100 na tel. 90211. Po zaplacení této místenky dotyčný může na pískovně setrvat 24 hodin (např. zaplatí si místenku v pátek v 15:00 hod. a na pískovně může provádět odlov do sobotních 15:00 hod.),“ uvedl v minulosti Středočeský územní svaz.

VIDEO: Jak vypadá svazová voda Písková Lhota? Mrkněte na video!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

14 KOMENTÁŘE

 1. Meli by to začít trestat, ale pořádně. Vždyť to vsechno vyhubí😔 nebude co chytat.. Tohle mi rve❤️
  Ja bych ho popravila na místě!!

 2. Dobrý den. Nezlobte se na mě, ale za takovou věc by měl mít dotyčný zákaz rybolovu na pořád. Konečně by se tohle mělo trestat opravdu přísně. Každý rok rybářů rapidně přibývá a pokud se nezačnou ryby opravdu pečlivě chránit, nebudeme mít za pár let co chytat. Česká nátura hlídána být musí, protože už teď jsou počty zabitých dravých ryb každý rok enormní. Nová opatření a pravidla na Hněvkovicích to jasně dokazují. Lidi zamyslete se už konečně nad sebou!

 3. Lenko, ačkoli také nesouhlasím s postupem dotčeného rybáře, Vám řeknu asi toto: Pokud máte problémy tohoto rázu, bylo by namístě přestat jíst ryby a bojkotovat rybolov jako celek. To znamená jak na sladkých, tak mořských vodách.

 4. Přemýšlím, proč se stále u nás nerozjíždí projekt s celorepublikovým registrem rybářů, povolenek a loveckých lístků, který by to následně řešil nevydáním povolenky popř. dalším zákazem provozování rybářského práva. Není to jen a pouze jen o penězích……??

 5. To máte jedno vždy se najde takový (takoví) co ty pravidla budou porušovat.Ohledně té míry (trochu mimo téma) bych dal kapra od 50.cm.vzdyť ten chudák nemá šanci po nasazení dorůst.Prijde Masařská a vybije vše co by opravdový rybář nikdy neudělal.Nedavno jsem jednu svi… potkal hubu plnou kecu o rybaření a v igelitce 42.pichnuty kapr.Je mi smutno že jsme to dopracovali až k takovým koncům.

 6. Není každý , kdo si vezme rybu těsně nad mírou , masař.
  Třeba po dlouhé době , konečně chytl kapra. Tak jej teď za to názvem sviní 🙄.

 7. Chytit po dlouhé době kapra dává někomu morální právo ho vzít na hranici míry??Ten aspekt svi… byl myšlen na celkové chování toho rybáře (rybářky).Pro zkracenost je u některých morálka slovo neznámé.Každy si sám musí sáhnout do svědomí.

 8. Pro ty , kdoz by si chteli zalovit krasne stiky, doporucuju horni část Švédska, okolo Luleå. Konkretne primo v Luleå je nekolik mist, kde se daji lovit opravdu trofejni stiky, pod 95 cm jsem nechytil, a ze joch bylo hodne, taky dale na sever ke mnozstvi rek a ramen, kde je treba trochu raselinova voda a stiky jsou velice tmave. Idealni nastraha je na privlac zbarveni okoun, gumova nastraha ideal, velikost cca 20 cm . Opravdu perfektni rybarina.. a s velkou radosti jsem vsechny pustil. Takze kazdymu chamtivcovi, kdo vetsi rybu v zivote nevidel rikam, vem prachy, podivej se do sveta a chytej pro radost! Btw, okolo storforsenskych vodopadu a jokkmoku je vyhlasena oblast na lipany podhorni…

 9. Jste všichni stejný prasata .jeden rybář jako druhý.stačí se projít po břehu Sázavy a je mi jasno.tolik přestupků za dvacetiminutový procházce jsem nezažil.a tak to je dokola .karavan,stany,u prutů nikdo,rozjetej gril ,co se chytne hned na rošt.plechovky,plastový láhve.nedivím se že v řekách nic není.mělo by se to týrání zvířat jak nazíváte sportem zakázat a tvrdě pokutovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -