DomůNovinkyRybář zemřel na rybách: v bivaku měl v noci zapnuté topení. Bylo mu...

Rybář zemřel na rybách: v bivaku měl v noci zapnuté topení. Bylo mu 48 let

- Reklama -

Slovenská policie z Trenčínského kraje vyšetřuje neštěstí na rybách, při kterém zemřel rybář. Ten si podle všeho topil v bivaku. Policie z Trenčína pracuje s tezí, že rybáře otrávil oxid uhelnatý. 

O neštěstí informovala trenčínská policie. Ta uvedla, že k úmrtí rybáře došlo v obci Krivosúd-Bodovka. Podle dostupných informací k nešťastné události došlo během noci. 48letého rybáře pak našli ráno bez známek života.

 

Rybáře pravděpodobně zabil oxid uhelnatý

Rybář měl na břehu rybářské lokality postavený bivak, ve kterém si podle všeho během nočních hodin zapnul topení, ze kterého se uvolňoval oxid uhelnatý. A právě to podle trenčínských policistů způsobilo rybářovu smrt.

„Podle aktuálních zjištění je pravděpodobnou příčinou smrti muže intoxikace oxidem uhelnatým z plynové bomby, kterou měl u sebe v bivaku. Přesná příčina smrti bude zjištěna až po provedení pitvy,“ uvedli policisté z Trenčína.

Oxid uhelnatý je velmi nebezpečný plyn z toho důvodu, že nevydává žádný zápach. Takže rybář v uzavřeném prostoru s pomocí čichu nezjistí, že se děje něco, co je životu nebezpečné! Dalším velkým nebezpečím tohoto plynu je, že nevydává ani žádnou barvu. Oxid uhelnatý vzniká při špatném spalování.

 

Velké riziko hrozí v nevětraných prostorech

Pokud na rybách využíváte podobná zařízení, pak je používejte s maximální opatrností – rozhodně po zapnutí topení nechoďte spát! A určitě často větrejte. „Největší nebezpečí hrozí v nedostatečně větraných prostorech,“ upozorňují policisté.

Ti pak ještě připomínají, že účinným řešením kromě preventivních úkonů (např. dostatečné větrání) jsou bezpečnostní senzory, které na přítomnost oxidu uhelnatého upozorní. „Jen na Slovensku tento plyn zabije ročně desítky lidí, a to nejen v zimě,“ varuje trenčínská policie.  

České ministerstvo zdravotnictví pak upozorňuje, že prvotními příznaky otravy oxidem uhelnatým jsou bolesti hlavy. Pokud působení jedovatého plynu trvá, pak se zhoršuje koordinace, snižuje se pozornost a poznávací schopnosti.

Zdroj: Policie Slovenské republiky, Trenčínský kraj, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -