DomůNovinkyRybářská stráž na Orlíku bude kontrolovat dodržování pořádku, říká ČRS

Rybářská stráž na Orlíku bude kontrolovat dodržování pořádku, říká ČRS

- Reklama -

Na Orlíku proběhl tradiční úklid odpadků. Akce se zúčastnili jak zaměstnanci sekretariátu Rady ČRS, tak například i studenti rybářské školy ve Vodňanech. Sesbíraného odpadu bylo méně než před lety. 

O úklidové akci na Orlíku informoval Český rybářský svaz. Ten uvedl, že právě na této lokalitě, na které hospodaří Rada ČRS, rybáři na lodě nakládali posbíraný odpad. Ten mohli v minulých dnech sbírat i dobrovolníci – pytle s odpadem stačilo nechat na břehu přehrady.

 

Rybáři odpad naložili na rybářské lodě

Pro nachystané pytle se pak na konci března vydali právě zaměstnanci sekretariátu Rady ČRS s členy profesionální rybářské stráže. Ti na rybářských lodích objížděli břehy Orlíku, ze kterého nakládali sesbíraný odpad. Ten potom zlikvidovalo Povodí Vltavy.

S úklidem na Orlíku pomáhali také studenti z rybářské školy ve Vodňanech

Rybáři na rybářských člunech objeli celou přehradu, nešlo jen o vybrané úseky. „Za pomoci lodí byl odpad odklízen a svážen ze všech částí přehrady,“ uvedl tiskový mluvčí Českého rybářského svazu Lukáš Mareš.

Zaměstnancům sekretariátu Rady ČRS a profi porybným pomáhali i studenti z rybářské školy ve Vodňanech. „Díky nim bylo najednou spousta rukou navíc, a odpadky ze břehů Orlíka mizely jednoznačně rychleji,“ doplnil tiskový mluvčí.

 

Na pořádek budou dohlížet porybní

Rybáři při úklidu na Orlíku narazili na nejrůznější typ odpadu, velmi často pak na ten z plastu. „Velkou část odpadu tvořily jako obvykle PET láhve, plastové kelímky od piva a limonád, polystyren všech tvarů a velikostí,“ přiblížil Lukáš Mareš.

Část posbíraného odpadu na Orlíku

Kromě toho ale rybáři našli například i nebezpečný skleněný odpad, který do vody rozhodně nepatří! Výjimkou ale nebyly například ani pneumatiky, nejrůznější sudy a barely, nebo části lodí. I v této sezóně rybáři našli bubny od praček, které rybáři používají jako haltýře, což je ovšem na Orlíku zakázáno.

Český rybářský svaz upozorňuje, že i v této sezóně bude rybářská stráž dohlížet na dodržování pořádku. Jen připomeneme, že za nepořádek na lovném místě hrozí zadržení povolenky až na 6 měsíců.

Úklid na Orlíku, kterého se zúčastnili i zaměstnanci sekretariátu Rady ČRS s profesionální rybářskou stráží

Rybáři přesto ale mají pozitivní zprávu na závěr. Sesbíraného odpadu bylo z jejich pohledu méně než v předešlých letech. „Pozitivní zprávou také je, že odpadu bylo letos méně než v předchozích letech,“ řekl Lukáš Mareš z Českého rybářského svazu.

Zdroj a foto: Český rybářský svaz a InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj všem,
    Jo nepořádek (bordel) u vody je všude,konečně se s tím něco dělá. A je i v rybářském řádu, že každý ,kdo přijde k vodě, si má levné místo napřed uklidit.

  2. Ale proč se bordel týká jenom rybářů ?????,,,,je tam hromada náplavy která si tam dělá co chce a nikdo to neřeší

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -