DomůAkční nabídkaÚčinné boilies na jarní kapry: pampeliškové kuličky slibují spoustu záběrů

Účinné boilies na jarní kapry: pampeliškové kuličky slibují spoustu záběrů

- Reklama -

Častým tématem rybářských diskusí je jednoznačně to, jaká nástraha je na jarní kapry ta nejlepší. Mezi ty osvědčené patří například boilies od Michala Kučery, které voní „po pampeliškách“. Znáte ho? 

Symbolem jara jsou jednoznačně kvetoucí rostliny nejen na březích našich revírů. V dubnu pak začínají kvést také pampelišky, které neodmyslitelně patří do naší přírody. A právě „pampeliškové kuličky“ vyrábí i ostřílený kaprař Michal Kučera.

 

Boilies Mikbaits Mirabel Fluo (pampeliška)

Tohle jsou kuličky, které si vydobyly neotřesitelné postavení u těch rybářů, kteří se na jaře snaží přelstít první kapry. Ale ono není divu! Právě tohle boilies od českého kapraře Michala Kučery nabízí dokonalé vlastnosti při jarním rybaření, kdy je v našich revírech pořád ještě studená voda. „Pampeliškové“ boilies najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

V čem je tohle boilies jako dělané pro jarní rybaření? Těch odpovědí je více! Zaprvé: kuličky mají základ v dokonalé směsi, která dokáže spolehlivě pracovat i za nízkých teplot. I ve studené vodě tak toto boilies dokáže vytvářet silné potravní signály, které donutí kapra k záběru.

Dalším obrovským plusem je zmíněná „pampelišková“ esence. Jedná se o docela nezvyklou vůni, která má nasládlý odér. A právě nasládlé vůně při jarních vycházkách skvěle fungují. Někteří rybáři pak toto boilies ještě máčí ve sladkých esencích, aby byla pachová stopa koncentrovanější.

V žádném případě pak nemůžeme zapomenout ani na lákavý průměr. „Pampeliškové“ kuličky mají totiž velikost 12 mm. Rybář tak má jistotu, že si suprově zachytá i v pořád ještě studené vodě. Pokud má pak spadeno na větší rybu, může pod háček nastražit vícero kuliček. Díky malému průměru tuto nástrahu pak používají i třeba ti rybáři, kteří chytají na feeder.

 

Okolo boilies vznikne lákavé místečko

Při pohledu na toto boilies od české firmy MIKBAITS je zřejmé na první pohled, že vývojáři při vymýšlení nástrahy uvažovali. Teď narážíme na výrazně žluté zbarvení, které je skvěle viditelné i na šedivých terénech. Právě takové zbarvení terénů je na jaře pořád často k vidění kvůli odumřelé vegetaci.

Jenže díky výrazně žluté barvě kapr kuličku uvidí i z větší vzdálenosti, a to i na tmavém podkladu. Jednak tomu nahrává ta skutečnost, že na jaře je na drtivé většině tuzemských revírů pořád čistá voda. A taky to, že kapři dobře vidí kontrastní věci – tedy výrazné předměty na tmavém podkladu.

„Pampeliškové“ boilies má pak ještě sypký povrch. Ano, na kuličkách je nános z drobných částeček, které se po vhození do vodního prostředí začnou uvolňovat. Díky tomu tak v okolí nástrahy vznikne lákavé místečko, kterého si všimne každý kapr. Za tohle palec nahoru!

Jak s tímto boilies chytat? Velká část rybářů „pampeliškové“ boilies od Michala Kučery kombinuje s výrazně zbarveným plovoucím boilies, anebo s půlkou plovoucího boilies. Díky tomu se totiž nástraha nadzvedne nad nánosy na dně, takže rybář má jistotu, že je lépe vidět. Jiní rybáři pak k boilies přidávají třeba červy na klipu, aby bylo ještě atraktivnější.

Co se táče krmení: ideální je k tomu boilies přidávat nasládlý PVA mix nebo mikro-peletky v PVA punčoše. V okolí nástrahy tak vznikne krmné místečko z jemné návnady, které dokáže zlákat i pasivnějšího kapra ve studené vodě. Tohle funguje!

Jestli aktuálně hledáte nějakou atraktivní nástrahu do aktuálních podmínek, pak se určitě podívejte na toto „pampeliškové“ boilies od Michala Kučery. Právě tato nástraha nabízí celou řadu předností, které při lovu kaprů na jaře skvěle fungují. „Pampeliškové“ boilies najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -