DomůNovinkyRybář zuří: ČT v reportáži o nemocných rybách chybně ukázala jeho rybník

Rybář zuří: ČT v reportáži o nemocných rybách chybně ukázala jeho rybník

- Reklama -

Hodně nepovedenou práci odvedla Česká televize v Události v regionech z Moravskoslezského kraje. V reportáži o nebezpečné rybí nákaze totiž ukázala soukromý revír, kde tato nákaza není. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O nepovedené reportáži informoval samotný soukromý revír Tylovský rybník. Ten se důrazně ohradil proti reportáži České televize v Události v regionech z Moravskoslezského kraje. Právě tady televize odvysílala reportáž o nebezpečné rybí nákaze.

 

ČT spojila s nákazou rybník, kde nemoc není

Tím hlavním problémem bylo, že právě v ukázaném rybníku žádná nákaza není. Česká televize v reportáži ukázala soukromou lokalitu Tylovský rybník, kde je správcem a provozovatelem pan Jiří Řezníček. A provozovatel se proti použití záběrů v reportáži o nebezpečné nákaze důrazně ohradil.

VIDEO: V této reportáži Česká televize obrazově spojila Tylovský rybník s nákazou

„Tato reportáž se týká pouze rybochovného zařízení provozovaného společnosti Tylov rybářství s.r.o. nacházejícího se dostatečně daleko od našeho rybníku a touto nákazou není náš rybník nijak dotčen,“ uvedl na sociálních sítích Tylovský rybník.

Pochopitelně, kvůli použitým záběrům si leckdo může myslet, že nebezpečná rybí nákaza, kvůli které se musí usmrtit veškeré ryby z chovu, se týká právě zmíněného soukromého revíru. Provozovatel ale vysvětluje, že nákaza se nemůže ze zasaženého chovu do rybníku dostat.

 

ČT odvysílala opravnou reportáž

„Bohužel tato byla reportáž tak nešťastně natočena, že budila dojem, že se předmětná nákaza tyká našeho rybníku. Naštěstí se k nám tato nákaza z předmětného rybochovného zařízení dostat nemůže,“ sdělil pro magazín InRybar.cz Jan Grätz z Tylovského rybníka.

Ten zároveň při dotazu, jak se bude soukromý revír bránit, uvedl, že Česká televize odvysílala opravnou reportáž. V Událostech v regionech z Moravskoslezského kraje ze dne 25. ledna ČT uvedla věci „na pravou míru“. 

 

V okolí je nebezpečná rybí nemoc

V rybochovném zařízení nedaleko Tylovského rybníka řádí nebezpečná nemoc pro lososovité ryby a štiky. Právě tam se objevilo ohnisko virové hemoragické septikémie (VHS). Virus ale není přenosný na člověka.

Toto onemocnění je noční můrou pro každého chovatelé lososovitých ryb a štik proto, že kvůli nákaze se musí zabít celý chov nemocných ryb – tak jako v případě nedalekého chovu na Bruntálsku. Právě tady Státní veterinární správa nařídila utratit tuny pstruhů duhových.

V okolí pak veterináři zavádí i velmi přísná hygienická opatření. Jde o to, že virus se může šířit kontaminovanou vodou. Riziko pak představuje i vybavení a technika pro chov ryb, které rybáři v kontaminované vodě používali. Nákazu pak mohou šířit i vodní ptáci, kteří migrují.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -