DomůNovinkyRybaření pomáhá seniorům: dobrovolníci jich vzali přes 1300 k vodě na ryby

Rybaření pomáhá seniorům: dobrovolníci jich vzali přes 1300 k vodě na ryby

- Reklama -

Skvělý nápad! V Nizozemsku vznikl úžasný projekt, který se snaží dostat seniory z pečovatelských domů k vodě. A právě tady se o ně starají rybářští dobrovolníci, kteří s nimi u vody rybaří.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O projektu informoval nizozemský „rybářský svaz“ Sportvisserij Nederland. Právě ten přinesl zprávu o tom, že na tamních vodách pracuje organizace Samen VISen, která se snaží dostat seniory z pečovatelských domů k vodě. A k tomu jim pomáhají rybářští dobrovolníci.

 

Senioři jsou venku u vody

Asi každý rybář zažil tu unikátní „nirvánu“, kdy sedí s prutem u vody, a užívá si nádhernou přírodu, ticho a klid. Kdekdo rybaření miluje, protože právě tato atmosféra má na něj blahodárné účinky. A právě tyto pocity chtějí zprostředkovat také rybářští dobrovolníci seniorům, kteří velkou část svého času tráví v budově pečovatelského zařízení.

VIDEO: Jak vypadá rybaření se seniory z pečovatelských domů? Mrkněte na video

Jak to celé funguje? Pečovatelský dům akorát zařídí dopravu na rybářskou lokalitu. Ve chvíli, kdy senioři autobusem nebo dodávkou dojedou k vodě, tak se o ně začnou starat rybářští dobrovolníci ze zmíněné organizace Samen VISen. A v tu chvíli pro seniory začíná nádherný den na čerstvém vzduchu u vody.

 

Projekt má obrovský úspěch

„Rybářský svaz“ z Nizozemska Sportvisserij Nederland ale zdůraznil podstatný detail – ze setkání u vody nemají radost pouze senioři, ale také rybářští dobrovolníci. „Dává to obrovské uspokojení,“ citovali rybáři dobrovolníka Toona Janssena.

Zmíněný „nizozemský svaz“ dále informoval o tom, že když se o tomto projektu dozvěděly ostatní pečovatelský domy, spustila se velká „lavina“ zájmu. Samotná organizace Samen VISen uvedla, že v roce 2022 se uskutečnilo 171 rybářských výletů. Těch se zúčastnilo 67 pečovatelských center pro seniory, která k vodě dostala více jak 1300 lidí.

 

Podobný projekt je také v Británii

Podobný projekt pak probíhá také ve Velké Británii. Právě tady působí organizace Age US Somerset pro dobré stárnutí, která se také snaží dostat k vodě seniory. Ten důvod je jednoduchý: senioři se velmi často cítí osamělí, což může vést k vážným psychickým dopadům.

A i tady výsledky vypadají velmi slibně. Zúčastnění senioři se totiž ve skupině mnohem lépe „otevřou“, takže kolikrát začnou mluvit o svých zkušenostech s osamělostí. Navíc, lidé z organizace si u seniorů všímají, že se jim velmi rychle mění nálada k lepšímu. O projektu ve Velké Británii jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -