DomůNovinkyVíce candátů v revírech: Lov u candátích hnízd je porušení pravidel, varují...

Více candátů v revírech: Lov u candátích hnízd je porušení pravidel, varují rybáři

- Reklama -

Rybáři z Ostravy instalovali hned 12 candátích hnízd do revíru, které pomůžou k rozmnožování těchto oblíbených dravců. Rybáři zároveň upozorňují, že lov v blízkosti hnízd bude řešit rybářská stráž. 

Foto: ČRS MO Ostrava

Ostravští rybáři na začátku dubna instalovali hned 12 candátích hnízd do populárního revíru Antošovice (lokality Baník, Berany a Bunkr – číslo revíru 471 066, podrevír č. 8). Právě do tohoto populárního rybářského revíru rybáři položili zařízení, která mohou výrazně napomoci k přirozenému rozmnožování candátů.

 

Nekažte rybářům jejich náročnou práci

Aby rybáři položená hnízda pro candáty našli, tak je označili žlutými bójkami. Jenže! Právě takové bójky mohou „lákat“ rybáře k tomu, aby jim sloužily třeba jako označení lovného místa. Ale bacha! Jakákoliv manipulace s těmito bójkami (a hnízdy) bude ze strany rybářské stráže považována jako hrubé porušení rybářský pravidel.

„Žádáme rybářskou veřejnost, aby na výše uvedeném revíru neprováděla rybolov v místech s candátími třecími hnízdy označenými žlutými bójemi. Žluté bóje v žádném případě neslouží jako označení krmného místa,“ říká předseda dozorčí komise ČRS MO Ostrava Jan Hořínek.

„Lov v blízkosti žlutých bojí, manipulace a jakékoliv poškozování třecích hnízd může být ze strany rybářské stráže považováno za hrubé porušení zákona o rybářství (99/2004 Sb.§ 13 odst. (3) písm i) – s případným projednáním kárným příkazcem US a udělením kárného opatření,“ upozorňuje předseda ostravské dozorčí komise.

Jde hlavně o to, že tento způsob podpory přirozeného výtěru candátů má velmi slibné výsledky. A byla by ohromná škoda, kdyby lovící rybáři na zmíněných revírech svým nevhodným chováním negativně ovlivnili snahu o posílení populace candátů. Proto v případě, že by některý z rybářů chytal poblíž candátích hnízd, tak ho prosím na to upozorněte, anebo volejte rybářskou stráž. 

 

Co jsou to candátí hnízda?

Hnízda pro candáty jsou velmi zajímavá zařízení, která pomáhají k přirozenému výtěrů candátů v rybářských revírech. Skvělou zprávou pro rybáře je, že tato metoda má velmi zajímavou úspěšnost, která v některých případech dosahuje i 100% obsazenosti hnízd. O candátích hnízdech a výsledcích této metody jsme psali například v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -