Domů Novinky Rybáři koupili svazový revír o rozloze 10 hektarů! Zájemců o rybník bylo...

Rybáři koupili svazový revír o rozloze 10 hektarů! Zájemců o rybník bylo více  

- Reklama -

Moravskoslezský územní svaz informoval o koupi nového svazového revíru nedaleko Přerova! Tento nádherný rybník o rozloze skoro 10 hektarů rybáři koupili od vodárenské společnosti Vodovody a kanalizace Přerov. A samotný nákup nebyl vůbec jednoduchý! Rybáři uvedli, že o rybník mělo zájem hned několik zájemců. Přesto se nákup povedl!

Ilustrační foto: Moravskoslezský ÚS

O jaký rybník vlastně jde? „Jen málo našich rybářů nezná oblíbený revír Lýsky 1A (471 207), nacházející se kousek od Přerova, v katastru obce Prosenice. Tento téměř 10 hektarový rybník jsme doposud měli pronajatý od akciové společnosti Vodovody a kanalizace Přerov. Ta se v minulém roce rozhodla rybník jako zbytný majetek odprodat,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

 

Zájemců bylo více!

Rybáři uvedli, že o desetihektarový rybník mělo zájem hned několik zájemců. A i když moravskoslezští rybáři měli tuto lokalitu v pronájmu dlouhá léta, nebylo to pro ně žádnou výhodou. „Přestože jsme revír měli v nájmu víc jak deset let, nebyli jsme při prodeji revíru nijak upřednostňováni, naopak zájemců o koupi bylo víc. Proto zástupci našeho územního svazu spolu se zástupcem místně příslušné organizace museli absolvovat několik náročných jednání s dosavadním majitelem,“ popsali zástupci Moravskoslezského územního svazu.

Po náročných jednáních se ale nakonec dostavil velmi radostný výsledek, protože Moravskoslezský územní svaz rybník získal! „Kýžený výsledek se dostavil a naše nabídka byla ve finále těsnou většinou představenstvu Vodáren a kanalizací schválena. Revír Lýsky 1A je již zapsán na příslušném katastru nemovitostí, je tedy definitivně náš. V nejbližších dnech ukončíme nájemní smlouvu k datu připsání kupní ceny na účet prodávajícího,“ informoval Moravskoslezský územní svaz.

 

Pomohly peníze od členů 

Vedení moravskoslezských rybářů připomnělo, že rybník se povedlo odkoupit i díky finanční injekci ze strany moravskoslezských rybářů formou mimořádného členského příspěvku. „V této souvislosti je třeba zdůraznit, že bez mimořádného členského příspěvku ve výši 200 korun by naše možnosti na odkup byly velmi omezené,“ vděčí vedení moravskoslezských rybářů svým členům.

Moravskoslezský územní svaz upozorňuje, že bude zapotřebí svědomitě pracovat při nákupu nových revírů i v budoucnosti. „Nemíníme usnout na vavřínech. V dalším období nás čeká „boj“ o další vodní plochy v severní části našeho územního svazu, které využíváme jako revíry, a o které bychom mohli v případě nabídky prodeje definitivně přijít. Takže ještě jednou – díky vám všem.“

A peníze od členů pomáhaly i v minulosti: „V minulém roce jsme díky vašim příspěvkům do Fondu rozvoje revírů mohli odkoupit štěrkoviště Krčmáň. Bohužel v době, kdy na této vodní ploše byl zrušen původní revír. Koncem minulého roku jsme proto podali žádost o nové přidělení revíru a v březnu tohoto roku byly ukončeny veškeré legislativní úkony. K dnešnímu dni je proto tato vodní plocha opět našim revírem s novým číslem 471 229,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko na sociálních sítích.

VÍCE INFO: Rybáři mají nový revír o rozloze 16 hektarů

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Koupí Krčmaň a místo závor zákazu vjezdu zasypou cesty suti z něčí stavby!To jako členové platíme tyto příspěvky na zakládání skládky??!!Stále čtu jaky nepořádek dělají rybáři u vody.(Vedení nechcete se také zamyslet nad sebou?Kolik stojí závora se zámkem když už je na koupi rybníku?)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -