DomůNovinkyRybáři mají problém! Firma na ně podala žalobu za nezaplacenou fakturu

Rybáři mají problém! Firma na ně podala žalobu za nezaplacenou fakturu

- Reklama -

Vedení Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko řeší nepříjemný problém. Rybáři uvedli, že firma, která prováděla stavební úpravy na rybníku Pašůvka, na ně podala žalobu za neproplacení dílčí faktury. Tuto fakturu ale moravskoslezští rybáři odmítli proplatit. Proč? Vedení rybářů poukazuje na to, že firma vstoupila na pozemek bez jakékoliv objednávky nebo podepsané smlouvy. Stavební práce na rybníku Pašůvka jsou tak zatím pozastavené.

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: archiv InRybar.cz 

„Ačkoliv jsou k revitalizaci rybníka Pašůvka hotovy veškeré legislativní dokumenty (projekt, stavební povolení, vyjádření vodoprávního úřadu), na doporučení našeho právního zástupce JUDr. Navrátila byly prozatím pozastaveny veškeré stavební úpravy,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Česneková bomba: Bílé nugety na kapry se silným aroma a výrazným zbarvením!

„Důvodem je, že firma ZAMIN KAR, která začátkem minulého roku neoprávněně začala se stavební činností na tomto rybníku, podala na náš územní svaz žalobu z důvodů neproplacení dílčí faktury. Vystavenou fakturu jsme odmítli proplatit, neboť tato firma vstoupila na náš pozemek bez jakékoliv objednávky či podepsané smlouvy o dílo a práce zahájila bez projektové dokumentace a bez stavebního povolení,“ vysvětluje vedení Moravskoslezských rybářů.

 

Duben 2020: Rozvázání pracovního poměru s okamžitou platností

Na webu Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko se v dubnu 2020 psalo:

V návaznosti na probíhající audity investičních a stavebních prací na rybníku Pašůvka v Horní Suché, vyžádané výborem územního svazu a předsedou ÚS pro Severní Moravu a Slezsko Ing. Pavlem Kociánem, byly zastaveny postupy prací.

Tento rybník byl zakoupen v druhé polovině minulého roku se záměrem vybudování rybochovného zařízení, které má sloužit k produkci násadových ryb do našich rybářských revírů. V souvislosti s probíhajícími audity byl rozvázán s okamžitou platností pracovní poměr se stávajícím (pozn. redakce: dnes již bývalým) jednatelem našeho územního svazu.

Moravskoslezský ÚS: Rybáři na Moravě mají nový revír! Můžou na něm bivakovat

 

Co vznikne na rybníku Pašůvka? 

O záměrech Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko psal na podzim roku 2019 Karvinský deník. Tehdy noviny rybník Pašůvka popsaly jako louku s bujnou zelení. Jenže! Právě tuto lokalitu si územní svaz vybral pro vybudování nového rybochovného zařízení, kde rybáři budou produkovat rybí násadu do severomoravských revírů.

„Rybník Pašůvka byl teprve před nedávnem zapsán do katastru nemovitostí, a to na základě kupní smlouvy mezi místní organizací Havířov a Územním svazem Ostrava. Záměrem územního svazu je rybník několika postupnými kroky zrekonstruovat. Jeho stav je k hospodaření neuspokojivý. Proto byla odsouhlasena několikastupňová investice,“ řekl předseda Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko Pavel Kocián.

Česneková bomba: Bílé nugety na kapry se silným aroma a výrazným zbarvením!

„Rybník plánujeme v budoucnu primárně k produkci násad do svěřených revírů. Samotné hospodaření (několikaleté) pak ukáže vhodný druh násad. Chtěli bychom se však orientovat na nedostatkové druhy ryb, například reofilní (ostroretka, parma), popř. dravce (candát, štika),“ dodal severomoravský předseda.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -