DomůRybolovné technikyFeederJednoduché rybaření: Jak navázat montáž na method feeder? Tady je návod!

Jednoduché rybaření: Jak navázat montáž na method feeder? Tady je návod!

- Reklama -

V dnešní době hodně rybářů trápí především nedostatek času. Kvůli pracovním nebo osobním povinnostem si někteří rybáři nemohou dovolit posedávat u vody dlouhé hodiny, ale prostě mají jen minimum času. A právě v takovou chvíli chce každý rybář co nejrychleji dostat nějakou rybu na háček. A ideálně co nejvíce ryb! Jak to ale udělat? Pokud si chcete u vody užít hlavně zábavu, pak je pro vás jako dělaný method feeder. Co to je? Jedná se o opravdu jednoduché rybaření, které je ale extrémně účinné. Tak jak na to?

Tým Drennan, ilustrační foto: Drennan

Některé rybáře od feederu odrazuje to, že jsou přesvědčeni o tom, že se jedná o velmi složitou metodu chytání. Není tomu tak! Tenhle svět jemných montáží nabízí i takové systémy, které jsou opravdu jednoduché, a které dokáže navázat skutečně každý. Jako například montáž na method feeder. K sestavení této jednoduché montáže potřebujeme jen malinko věcí, a přitom se jedná o extrémně účinnou montáž. Tak jak to celé navázat?

VIDEO: Jak navázat montáž na method feeder?

 

Montáž na method feeder: Krok za krokem

Method feeder je mezi rybáři populární zejména proto, že to není nikterak složitá disciplína ve světě feederu. Montáž pro tohle chytání dokáže navázat opravdu každý! Jak to teda udělat, abychom rychle a jednoduše zhotovili montáž na method feeder? Tady je přehledný postup!

Krok 1: Na kmenový vlasec, který máme navinutý na navijáku, navlékneme nejprve námi vybrané method krmítko, které stačí jednoduše provléknout. Ve chvíli, kdy máme krmítko navlečené na kmenovém vlasci, tak uděláme na konci klasickou smyčku. Pro větší pevnost uzlu doporučujeme použít dvakrát provlečenou smyčku, která má po utažení právě vyšší pevnost.

Krok 2: Teď přichází důležitá fáze, kdy budeme navlékat konektor na method feeder. Co to je? Jedná se o soudek, který je vyrobený z měkčí gumy, kdy uvnitř je tyčinka s dvěma háčky z tvrdšího plastu. Tak co s tím? Použití je jednoduché: Za jeden háček navlékneme onen kmenový vlasec, a následně konektor zavřeme.

Krok 3: Už jsme u konce! Teď vezmeme návazec na method feeder, který je rovněž zakončený stejnou smyčkou, jako kmenový vlasec. Teď je postup stejný: Do konektoru na druhý háček navlékneme smyčku z návazce, a konektor následně opat zavřeme. V tuhle chvíli máme v konektoru uchycený jak kmenový vlasec, tak i návazec. Tohle je fakt naprosto jednoduché!

Krok 4: Teď máme před sebou poslední fázi! Konektor na method feeder zatáhneme do method krmítka, a následně máme celou montáž připravenou k použití. Ještě tip na závěr: Ve chvíli, kdy zatáhneme konektor do method krmítka, tak se z montáže stává pevná montáž.

Jak to ale udělat, abychom měli průběžnou montáž? Je to jednoduché! Stačí třeba použít větší obratlík, než je průměr otvoru v method krmítku. Díky tomu obratlík neprojde krmítkem, a naše montáž bude průběžná. Anebo nad konektor na feeder dáme korálek, který zabrání tomu, aby se napevno zarazil do method krmítka. Tohle je taky možnost…

 

PŘEHLEDNĚ: Co budeme potřebovat?

Sestavení montáže na method feeder není žádná věda! Abychom sestavili funkční montáž, budeme potřebovat jen několik málo komponentů. Jaké například? Zásadní je pochopitelně krmítko na method feeder. To budeme vybírat třeba podle toho, jakou návnadu pro chytání na feeder zvolíme. Co tím myslíme? Dnešní trh nabízí jak klasická method krmítka pro chytání s klasickým krmením, tak ale i method krmítka na pelety, které jsou uzpůsobené právě pro vnadění touto populární návnadou.

Kdy vlastně používáme krmítko pro vnadění s peletkami? Hodně rybářů tahle krmítka volí ve chvíli, kdy je na našem lovném místě už pořádně „živo“, a kdy se u naší nástrahy motají všechny možné ryby. Když chceme dostat na háček spíše větší ryby, tak pak se právě hodí spíše hrubší návnada, tedy právě pelety. Díky použitému konektoru je pak výměna krmítka naprosto jednoduchá, a hlavně extrémně rychlá.

Dalším komponentem pro chytání na method feeder je návazcový materiál. Tedy vlákno, ze kterého budeme vytvářet kvalitní návazce na method feeder. Co vybrat? Zase! Na rybářském trhu je nepřeberné množství materiálů, ovšem velmi populárním je například fluorocarbon na method feeder. V čem je tenhle návazcový materiál tak zajímavý?

Zaprvé: Díky vlastnostem fluorocarbonu je toto vlákno ve vodním prostředí prakticky „neviditelné“. To je dáno nejen jeho čirostí, ale také výrobním postupem a použitými materiály. Fluorocarbon je navíc mnohem odolnější proti oděru než klasický vlasec, takže rybář s tímto materiálem může chytat i na těžších terénech. A nesmíme zapomenout ani na super pevnost fluorocarbonu na návazce! Takže rybář může i při chytání kaprů použít jemnější vlákno, které ale vydrží právě i tah větší ryby. Super!

Důležitou součástí je právě i onen konektor na method feeder.Tedy soudek z měkčí gumy a s plastovými háčky, který slouží pro upevnění kmenového vlasce a návazce. Důležitá věc: Konektory na feeder bývají součástí balení s method krmítky. Ovšem! Pro „strýčka Příhodu“ je dobré mít i náhradní konektry na feeder v krabičce. Proč? Člověk nikdy neví, kdy tmavě zbarvený konektor spadne na břeh a rybář jej už nenajde. Takhle je prostě mít dobré do zásoby nějaký ten náhradní konektor.

A ještě nesmíme zapomenout na háčky. Ať už použijete jakékoliv háčky na feeder, vždy je důležité dbát na jejich ostrost a pevnost. Pokud rybář použije nekvalitní háčky, pak to prostě může znamenat zbytečné ztráty zaseknutých ryb. A nejvíce nekvalita háčku zamrzí ve chvíli, kdy rybář dostane na method feeder nějakou slušnější rybu, která ale nakonec háček ohne, anebo háček praskne. To je k zbláznění!

 

Na závěr: Jaké nástrahy použít?

Method feeder je úžasný v tom, že rybář může volit takovou nástrahu, jakou chce. Na method feeder je možné používat malé boilies, malé plovoucí boilies, peletky, CUC!, kukuřici, tygří ořech a další a další nástrahy. Samozřejmostí je používat i živé nástrahy typu červů nebo žížal. Ta škála možných dobrot pro ryby je fakt „nekonečná“.

A i proto rybáři na method feeder tak rádi chytají. S touto metodou je totiž možné ulovit téměř cokoliv. Pokud rybář zvolí selektivnější nástrahu, pak může chytat větší ryby, třeba kapry, velké cejny nebo třeba parmy. Pokud si ale rybář chce užít u vody hlavně zábavu, pak může na kukuřičku nebo červíky chytat i plotice, perlíny, a jiné menší rybí druhy. Method feeder je prostě hlavně zábava!

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -