DomůNovinkyRybáři na Křetínce mohou chytat ze 3 úseků, na nádrží probíhá revitalizace

Rybáři na Křetínce mohou chytat ze 3 úseků, na nádrží probíhá revitalizace

- Reklama -

Moravský rybářský svaz zveřejnil informace o omezení výkonu rybářského práva na nádrži Letovice, kterou rybáři znají pod názvem Křetínka. Rybáři na tomto revíru mohou rybařit ze 3 vybraných úseků.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O omezení výkonu rybářského práva informoval Moravský rybářský svaz. Ten uvedl, že rybáři mohou na Křetínce od 15. července 2022 rybařit ze 3 vybraných úseků. Toto omezení podle vedení moravských rybářů platí do odvolání.

 

Kde mohou rybáři na Křetínce lovit?

Kde bude možné rybařit? Jak už bylo zmíněno, rybáři na Křetínce mohou chytat ve 3 vybraných úsecích. První úsek se rozprostírá na břehu pod Kněževískem v oblasti od tzv. „kamenů v břízkách“ po oplocení areálu jacht klubu.

Druhý úsek pro rybáře je potom stanovený pod Vranovou, přesněji od staré silnice z Vranové u mostu až po konec pláže (mimo míst umístění areačních zařízení s přívodním elektrickým kabelem). A třetí vybraný úsek pro rybáře se rozprostírá na druhé straně nádrže, přesněji od areálu Svitavice až po počátek zátoky Čína.

Všechny 3 zmíněné úseky, které jsou vybrané pro rybáře, jsou označeny tabulemi. Pro snadnější orientaci Moravský rybářský svaz na webu zveřejnil mapu s vyznačenými úseky na Křetínce, na kterých mohou rybáři rybařit.

 

Zákaz lovu z loděk nebo zavážení

Moravský rybářský svaz dále upozorňuje na to, že v rámci těchto omezení platí ještě další úpravy v rybářských pravidlech. Rybáři na Křetínce tak aktuálně třeba nemohou rybařit z lodě, anebo platí zákaz zavážení nástrah.

VIDEO: Vypuštěná přehrada Křetínka, na které probíhá revitalizace

Důležitou poznámkou je, že rybáři na Křetínce mají zakázáno používat všechny typy krmítek pro rybaření. Míra kapra je na revíru 45 až 70 centimetrů, cejna velkého 30 centimetrů, amura 60 centimetrů, štiky 55 centimetrů a sumce 90 centimetrů.

Nádrž Křetínka, která má rozlohu přes 100 hektarů, je oblíbeným revírem na Moravě, na který se sjíždí nejen rybáři z Brna nebo Olomouce, ale díky vyhlášeným dravcovým podmínkám i z celé republiky.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -