DomůRybolovné technikySumcařinaLov sumců na pelety: Zaručené triky, na co chytit velkého sumce na...

Lov sumců na pelety: Zaručené triky, na co chytit velkého sumce na položenou

- Reklama -

Lov sumců s pomocí pelet je stále oblíbenější metodou lovu těchto obrovských dravců. Ale divíte se? Právě sumci pelety s oblibou přijímají, takže rybáři mohou být kolikrát úspěšnější než s rybou. 

Ilustrační foto: LK Baits

Když se řekne lov sumce, pak mnoho rybářům se vybaví lov s pomocí bójky a nástražní ryby. Ano, tato metoda je pochopitelně velmi používanou, ovšem v posledních letech si stále více a více sumcařů nachází cestu k peletám.

Jde o to, že pelety (a další nástrahy na sumce) mají v sobě vysoký obsah živočišných látek, které ve vodním prostředí vysílají koncentrované potravní signály. A právě ty lákají sumce k záběrů. Ve chvíli, kdy si sumcař nachystá lovné místo, aby sumce zaujal, pak má velkou šanci na úspěch.

NÁVOD: Jak nastražit peletu s rousnicemi pod háček?

 

Moderní nástraha, kterou sumci milují

Jak název napovídá, důležitou nástrahou při lovu sumců jsou pelety. Tady je důležité si uvědomit, že kvalita rozhoduje. Rybář prostě musí použít takovou nástrahu, která má vysoký obsah živočišných mouček, které ve vodním prostředí vysílají silné signály. Pokud rybář sáhne po něčem levnějším, pak většinou dostane pelety plné „neživočišných“ surovin. A ty sumcům nejdou moc „pod vousy“.

Takovéto sumce nemusíme chytat jen na nástražní ryby, ale také na pelety na sumce

Na druhou stranu: Je třeba připustit, že při přípravě místa pro lovu sumců na pelety, lze použít i méně kvalitní pelety (a třeba i s partiklem). Proč? Velké množství takového krmení totiž dokáže přilákat bílou rybu, která sama o sobě sumce na takové krmné místo přiláká. Takový hromadný pohyb menších ryb vousatým dravcům prostě neujde.  

Pokud se ale bavíme o samotné nástraze, pak rozhodně doporučujeme, abyste pod háček „nabili“ kvalitu. Prostě takovou peletu, která je plná živočišných surovin. Příkladem jsou například plovoucí pelety na sumce LK Baits , které obsahují celou řadu živočišných surovin. Kromě nich je ale dalším plusem to, že tyto pelety plavou.

Nastražení velké pelety na sumce spolu s NUTRIGO Predator. Tohle je obrovská živočišná nálož…

Díky tomu tak nástraha s velkým háčkem na sumce nezapadne kamsi do nánosů, ale krásně se nadzvedne. Takže sumec na takovou nástrahu s vyšší pravděpodobností dříve narazí, a zároveň se mu taková plovoucí nástraha mnohem snadněji nasává do tlamy.

 

Plovoucí „nálož“ masa

Plovoucí pelety na sumce jsou dneska velmi populární nástrahou nejen proto, že samy o sobě vypouští silné potravní signály, a že plavou, ale také proto, že fungují jako „nosič“. Co tím myslíme? Jde o to, že velké plovoucí pelety dokážou nadzvednout i velké množství rousnic, takže rybář je schopný vytvořit neskutečný „granát“ na sumce. Tohle je fakt paráda!

S pomocí plovoucí pelety a rousnic lze vytvářet neodolatelné masové sousto, které vysílá silný zápach, ale zároveň se hýbe a plave…

Postup je jednoduchý: Prostě pod háček nejprve připevníme plovoucí peletu na sumce, kterou navlékneme úplně stejně jako menší „příbuznou“ na kapry. Než ale peletu zajistíme, tak s pomocí jehly pod ní připevníme požadované množství rousnic. Perfektní na tom všem je, že plovoucí peleta nadzvedne fakt hodně rousnic, takže se jich nebojte nastražit 4 a více kusů.

Jen si to představte: Na lovné místo, na kterém leží „koberec“ z menších halibutových pelet, položíme takovou obrovskou peletu s několika rousnicemi, která se nadzvedne nad dno. Tohle je prostě dobrota pro sumce, která nezůstane bez povšimnutí.

Pelety lze samozřejmě kombinovat i s jinými nástrahami, třeba s NUTRIGO Predator

Jak tohle všechno ještě více vylepšit? Jednoduše! Je velmi vhodné na takovou plovoucí peletu na sumce spolu s rounicemi nakapat několik kapek páchnoucího roztoku Predator Booster . Tím tak vznikne plovoucí, pohyblivé a silně páchnoucí sousto na sumce. Paráda!

 

Dneska se nechytá jednom na sumcové pelety

Pelety na sumce jsou jednou možností, jak na položenou chytat tyto krásné dravce. Ale rybářský trh se neustále vyvíjí, a to platí i u sumcových nástrah. Lovci sumců si tak v posledním období mohou vybrat i jiné nástrahy na sumce, třeba tolik diskutované NUTRIGO Predator .

Nástraha na sumce NUTRIGO Predator je plná krvavé tekutiny. Pokud v nástraze uděláme několik dírek, pak se bude tekutina lépe uvolňovat do okolí

Jde o obrovskou nástrahu, která obsahuje velké množství „krvavé tekutiny“, která má silný zápach. Princip fungování této nástrahy je jednoduchý: S pomocí vrtáčku do NUTRIGO Predator uděláme několik dírek, ze kterých po vhození do vody začne masová tekutina vytékat.

NUTRIGO Predator je plné krvavé tekutiny, která má silný zápach…

Ne, nebojte se! To, že rybář udělá v NUTRIGO několik dírek, nezpůsobí vytečení tekutiny jako „z PET láhve“. To ani náhodou! Tento trik ale výrazně usnadní uvolňování atraktivní tekutiny do okolí, takže v její blízkosti vznikne „krvavý mrak“.

Jeden technický tip: Pokud chytáme na NUTRIGO Predator na řece, pak doporučujeme udělat méně dírek, aby proudná voda zvnitřku nástrahy nevyplavovala tekutinu příliš rychle. Pokud chytáme na stojaté vodě, pak lze NUTRIGO propíchat jako jehelníček, díky čemuž se v okolí nástrahy bude „krvavý mrak“ držet.

Pro nastražení NUTRIGO Predator je vhodné používat velké peletové zarážky

Na NUTRIGO Predator se chytá úplně stejně jako na peletu nebo boilies. Prostě nástrahu napíchneme na jehlu a nastražíme pod háček. Tuto krvavou nástrahu pak lze kombinovat jak s plovoucí peletou, tak s rousnicemi. Nezapomínejte na to, že sumci mají gigantické tlamy, takže tady o nějaké velikosti nemůže být vůbec řeč…

 

Jak připravit krmné místo?

Ať už budete chytat sumce na položenou s peletou, NUTRIGO Predator nebo rousnicemi, myslete na to, že je dobré si připravit lovné místo. Máme několik možností. Buďto místo připravíme poblíž úkrytu sumce, anebo tam, kde předpokládáme, že bude lovit.

Při lovu sumců na pelety nebo NUTRIGO Predator se vůbec nebojte velikosti. I menší dravec má tlamu jako dveře do garáže…

Jestli budeme chtít chytat u úkrytu sumce, pak musíme krmné místo vytvořit poblíž nějaké překážky – u padlého stromu, u nějakého terénního zlomu, u mostního pilíře nebo nějaké vodní stavby. Právě tady je možné sumce dostat i ve chvíli, kdy odpočívá a čeká na setmění. Druhou možností je krmné místo vytvořit někde na mělčině (zejména tedy v létě), na kterou předpokládáme příjezd sumců v nočních hodinách.

Ať už se rozhodneme pro jakoukoliv možnost, tak je dobré krmení vytvořit tak, aby lákalo právě i menší ryby. Takže rozhodně na lovném místě nerozhazujeme pouze velké kusy krmení, ale právě i menší halibutové pelety, které přilákají menší bílou rybu, za kterou sumci přijedou.

Chcete, aby nástraha na sumce opravdu páchla, pak ji namočte do Predator Boosteru . Je to fakt síla!

Co se týče dávkování, je zapotřebí fakt krmit. Protože jednak sumci sami o sobě dokážou místo pořádně vyluxovat, ale zejména pak krmení „kradou“ i ostatní druhy ryb. Takže pokud se chystáme na sumce na pelety, pak je důležité mít několik pytlů halibutových pelet.

Moderní lov sumců na pelety a jiné nástrahy na položenou je příjemný z toho pohledu, že rybář se nemusí neustále starat o nástražní ryby, aby mu přežily. Tenhle styl lovu na pelety nebo NUTRIGO Predator tento problém vůbec nezná. A přitom je tato metoda kolikrát úspěšnější, protože dnešní nástrahy připomínají opravdu kus masa

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -