DomůOstatníRybářská publicistikaRybáři nasazovali do svazových vod odkrmené úhoře, někde se vysazovali také mníci

Rybáři nasazovali do svazových vod odkrmené úhoře, někde se vysazovali také mníci

- Reklama -

Sezóna se pomalu přehupuje do letní části. Jde o období, kdy se nesadí tak intenzivně jako třeba na jaře. Přesto ale rybáři napříč republikou rozváží nové ryby. Kde se nasazovalo v posledních dnech? 

Ilustrační foto: Severočeský územní svaz

Ano, rybáři skutečně do svazových vod rozváželi v posledních dnech nádherné ryby. Mnohé jistě potěší, že některé územní svazy do revírů nasazovaly nádherné, odkrmené úhoře. Dohromady šlo o desítky tisíc ryb. Skvělou zprávou pak je, že v několika územních svazech se nasazovali mníci jednovousí. A rybáři nezapomněli ani na pstruhové revíry…

 

Severočeský ÚS: Skoro 50 000 odkrmených úhořů

Milovníci pstruhových vod určitě zajásají nad tím, že Severočeský územní svaz vysadil 10 000 lipanů o průměrné velikosti 15 až 17 centimetrů. Celkově pak severočeští rybáři v letošní sezóně nasadili 15 000 těchto ryb. „A určitě ještě nekončíme,“ uvedl Severočeský územní svaz.

Rybáři ze Severočeského územního svazu v minulých dnech nasadili 1050 kilogramů pstruha duhového o průměrné váze 0,8 kilogramu/kus, a dalších 400 kilogramů duháků o průměrné váze 0,4 kilogramu/kus. Rybáři tak doplnili rybí obsádku v pstruhových revírech, aby neustále nabízely nezapomenutelné rybářské zážitky.

Naprostou peckou pak je, že Severočeský územní svaz výrazně posílil populaci úhořů v tamních svazových vodách. Do revírů rybáři totiž nasadili 49 500 kusů odkrmeného úhořího monté.

 

Východočeský ÚS: 34 000 mníků jednovousých

Východočeští rybáři v období od 23. do 29. května 2022 (21. týden) nasadili do svazových revírů početnou násadu kaprů. Celkově šlo o 6100 kilogramů ryb o kusové hmotnosti od 1,4 do 1,7 kilogramu.

Rybáři z východu Čech ale mysleli i na pstruhové vody, do kterých nasadili 1030 kilogramů pstruha duhového o kusové hmotnosti od 0,35 až 0,45 kilo. A nasazovali se také pstruzi potoční – celkově 100 kilo ryb.

Velkou porci ryb pak Východočeský územní svaz nasadil i v období od 16. do 22. května 2022 (22. týden). Rybáři do svazových vod nasadili 1500 kilogramů pstruha duhového o kusové hmotnosti 0,35 až 0,45 kilogramu. Dále pak 450 kilo pstruha potočního o kusové hmotnosti 0,40 kilogramu.

Příjemným zpestřením pak bylo to, že i Východočeský územní svaz do svazových vod nasazuje mníky jednovousé. Rybáři z tohoto územního svazu nasadili celkem 34 000 kusů malý mníků (šlo o čtvrtročky). A nakonec ještě Východočeský územní svaz informoval o násadě kapra o celkové hmotnosti 1500 kilo, kusová hmotnosti byla 1,3 kilo.

 

Středočeský ÚS: Úhoři za více jak 190 000 korun

Velkou várku úhořů do svazových vod rozvezl i Středočeský územní svaz. Rybáři nasadili celkově 11 500 kusů odkrmených úhořů, kdy průměrná kusová hmotnost byla 10 gramů. Násada malých úhořů, kterou rybáři rozvezli do 43 místních organizací, Středočeský územní svaz vyšla celkově na 190 518 korun. Další 4 organizace si za ryby zaplatí samy.

VIDEO: Rybáři vysazují do středočeských revírů odkrmené úhoře. Podívejte se

„Financujeme násadu odkrmených úhořů jako náhradu do vodních toků, které jsou neprůchodné pro úhoří monté. Kromě toho odkrmené úhoře vysazujeme i do stojatých revírů a vodních ploch, abychom i tam podpořili populaci této oblíbené ryby,“ nechal se slyšet předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner.

 

Západočeský ÚS: Letos je dobrý rok pro štiku

Mníci jednovousí jsou tajemné ryby, které obývají naše svazové revíry. Tato ryba, která je aktivní především v chladných měsících, se dostala i do západočeských vod. Rybáři ze Západočeského územního svazu totiž vysadili 24 300 malých mníků o průměrné velikosti 5 centimetrů.

„Již třetím rokem dorůstá lovné velikosti a v revírech Západočeského územního svazu na území Plzeňského kraje si jej na základě udělené výjimky mohou rybáři přisvojit,“ připomenuli západočeští rybáři.

Západočeští rybáři si letošní sezónu velmi pochvalují, co se týče odchovu štiky. V letošním roce rybáři vysadili 81 000 kusů rychlené štiky ve velikosti 5,5 až 8 centimetrů. „Další tisíce ryb byly použity k dalšímu chovu a budou se lovit, a do revírů na podzim vysazovat jako roční,“ uvedl Západočeský územní svaz.

Západočeský územní svaz ale nasadil také pstruhy duhové a siveny americké. Rybáři těchto ryb nasadili celkově 139 kilogramů, kdy průměrná hmotnost byla 0,35 kilo. Další zarybnění pstruhem duhových rybáři ze západu Čech plánují v červnu – půjde o 1200 kilogramů duháků.

 

Jihočeský ÚS: Krásní úhoři a mníci

V období od 18. do 22. května 2022 jihočeští rybáři nasadili do svazových revírů 34 800 úhořů – rybáři nespecifikovali jejich velikost. Dále pak rybáři rozvezli v těchto dnech i 7000 kusů mníků jednovousých, 1200 kilogramů kaprů a 5000 kusů rychlených štik.

V předešlém období od 9. do 13. května 2022 pak ještě Jihočeský územní svaz nasadil celkově 9000 kusů parem. Dále také 1025 kilogramů pstruhů duhových, 200 kilo pstruhů obecných a 250 kilo sivenů amerických.

Jihočeský územní svaz ale myslel i na další rybí druhy. Rybáři například ve zmíněném období nasadili 1600 kilo kaprů, 121 kilo candátů, 70 kilo štiky, 83 kilo „bílé ryby“, 80 kilo okouna a 193 kilo amurů.

 

Jak se nasazovalo v předešlých týdnech?

Rybáře hodně zajímá, kde všude se ryby vysazovaly v předešlém období. Pokud vás zajímá, jak se v průběhu roku nasazují ryby do svazových vod, pak se podívejte na přehled nasazování ryb do svazových revírů. Snažíme se nasbírat co nejvíce informací napříč územními svazy a místními organizacemi.  

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Vsude se vysazuje o zivot jen karlovarsko jak to vypada tak nic.Pritom nejaky ten dravec by do ohre chtel moc jich tam neni obzvlast okoun a candat. Ohre patri mezi nejhezci reviry a hodne rybaru z okolnich svazu si ji chvali o cemz jsem se presvedcil nejednou na vlastni usi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -