DomůNovinkyRybáři otevírají novou svazovou vodu. Lovící tam musí používat mokré podložky

Rybáři otevírají novou svazovou vodu. Lovící tam musí používat mokré podložky

- Reklama -

Středočeský územní svaz informoval, že rybáři mohou od 1. srpna 2022 rybařit na vodní ploše Hostokryje. Rybáři kromě povolenek musí mít i oprávnění k odlovu. Kromě toho platí i zvláštní pravidla. 

Foto: Středočeský územní svaz

O nové vodní ploše, na které mohou rybáři s platnými doklady rybařit od 1. srpna 2022, informoval Středočeský územní svaz na webu. Středočeští rybáři uvedli, že místní organizace v Rakovníku vložila nádrž Hostokryje do společného rybolovu.

Tato vodní plocha, která má rozlohu lehce přes 3 hektary, leží na západě Středočeského kraje nedaleko Rakovníka a Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Takže například rybáři z Prahy mohou na zmíněné vodní ploše být už za hodinu jízdy autem.

 

Na lokalitě platí přísnější pravidla

Na této rybářské lokalitě budou platit trochu odlišná pravidla oproti jiným svazovým vodám. Asi nejviditelnějším doplněním v rybářských pravidlech je povinnost použití mokré podložky při manipulaci s rybou na břehu.

Zároveň ale platí i přísnější pravidla ohledně používaných montáží, rybáři na nádrži například nemohou používat pevné zátěže. „Rybolov je povolen pouze na montáže, kdy při utržení ryby všechny součásti kromě háčku a návazce z montáže volně odpadnou,“ píše se na webu středočeských rybářů.

A i na této menší vodní ploše platí přísnější pravidla ohledně lovu dravců, které jsou k vidění na stále více rybářských lokalitách. Jde o to, že lovci dravců mohou při chytání na nástražní rybičky používat pouze jednoháčky. To neplatí pro rybáře, kteří budou na Hostokryjích chytat na přívlač.

 

Rybáři letos otevřeli i další vody

Rybáři ze Středočeského územní svazu letos otevřeli i další vody pro rybářskou veřejnost. Třeba malebnou pískovnu Trnovátka nedaleko Pískové Lhoty na Kolínsku. Tato rybářská lokalita je vsazena do nádherné krajiny, která nabízí tolik potřebný klid a pohodu. A samozřejmě ve vodě plavou krásné ryby! Více jsme o této rybářské lokalitě psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -