DomůAkční nabídkaRybaření z hladiny: Vlasec NASH neuvidí ani zkušená ryba, je skoro neviditelný

Rybaření z hladiny: Vlasec NASH neuvidí ani zkušená ryba, je skoro neviditelný

- Reklama -

Lov ryb z hladiny je velmi populární metodou v letních měsících, kdy se ryby s velkou oblibou drží těsně pod hladinou. Aby byli rybáři při lovu na hladině úspěšní, je dobré používat nenápadná vlákna.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Rybaření na hladině je velmi vítanou metodou ve chvíli, kdy letní paprsky prohřály vodu v revírech na maximum. Právě v ten okamžik se ryby zvedají vodním sloupce až k hladině. A tady je musí hledat i rybáři! Proto je zapotřebí použít takovou montáž nebo návazec, která umožní mít nástrahu v těchto nejvyšších partiích vodního sloupce.

Aby ale byl lov ryb z hladiny v letním období úspěšný, je zapotřebí použít nenápadné vlákno. Zejména pak pokud máme spadeno na ty největší ryby. Právě zkušení kapři a amuři by mohli při použití nevhodného vlákna rozpoznat zradu. Z čeho tedy vázat montáže a návazce pro lov ryb na hladině?

 

Vlasec na ryby NASH NXT Zig Flo

Tohle je perfektní vlasec od anglické společnosti NASH, který je určený pro lov ryb na hladině nebo těsně pod ní na zig rig. Jde především o to, že toto vlákno je vyrobeno z takových materiálů, díky kterým je skoro neviditelné i v hodně čisté vodě. Vlasec NASH je k dostání na e-shopu Chyť a pusť za nízkou cenu.

Právě tato vlastnost se hodí na silně prochytávané vody, na kterých je velký rybářský tlak, a na kterých jsou ryby mnohem opatrnější. Navíc, tyto vlastnosti jsou důležité právě i na hladině nebo těsně pod ní, kde je viditelnost velmi dobrá, a kde by zkušené a opatrné ryby mohly rozpoznat, že není v pořádku.

 

Vysoká pevnost a oděruvzdornost

Obrovskou výhodou tohoto vlákna je jeho pevnost. Proto tento vlasec rybáři s velkou oblibou používají i na takových lokalitách, na kterých je velké množství překážek – třeba padlé stromy nebo zatopená vegetace. Tady se totiž amuři a kapři v létě rádi zdržují, rádi tady postávají.

Takže ve chvíli, kdy rybář rybu zasekne, tak má velkou šanci ji rychle dostat od zmíněných překážek pryč. Takže zdolávání je nakonec úspěšné. Kromě pevnosti je pak i důležitá vynikající oděruvzdornost. I kdyby tedy ryba „brnkla“ vlasce o potopenou větev, tak vlákno to pochopitelně vydrží.

Tento vlasec si rybáři mohou vybrat jak v 100metrových, tak v 300metrových návinech. Vlákno se pak dodává v průměru 0,35 mm, což je ideální průměr pro lov velkých ryb v blízkosti zmíněných překážek. Někteří rybáři ale tento vlasec používají jen jako návazcový materiál pro vytváření těžko rozpoznatelných návazců na kapry a amury do čisté vody.

Pokud hledáte kvalitní vlasec pro lov kaprů a amurů na hladině nebo na zig rig, pak se podívejte na toto vlákno od anglické společnosti NASH. Jde o to, že jde o velmi silný a odolný vlasec, který nejde vidět ani v hodně čisté vodě. Silon NASH NXT Zig Flo je k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

 

Zkuste tuhle montáž na hladinu

Vlasec na ryby NASH NXT Zig Flo je například jako dělaný pro lov na legendární Bread Bomb od stejné firmy z Anglie. Tato montáž je geniální díky jednoduchosti, ale také obrovské efektivitě. Co to je? Bread Bomb je silikonová pomůcka, do které se vkládá kus pečiva. Tuto vychytávku si můžete obstarat na e-shopu Chyť a pusť za nízkou cenu.

Nástraha z pečiva na ryby plave na hladině

Obrovskou výhodou Bread Bomb je to, že velmi silně „sevře“ kus pečiva, takže rybář může při nahození nástrahy i silněji švihnout. A nástraha přitom zůstane v silikonové pomůcce. Dalším gigantickým plusem je to, jak Bread Bomb při lovu funguje. Co tím myslíme?

Jde o to, že tato pomůcka je konstruována tak, že se po vhození do vodního prostředí oblouček háčku vždycky stočí směrem ke dnu. To je důležité: Když totiž ryby zespoda kus pečiva nasaje do tlamy, tak se háček vždycky pevně zasekne. Palec nahoru!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -