DomůNovinkyRybáři si připlatí 1000 korun! Místenky na populární revír podražily poprvé od...

Rybáři si připlatí 1000 korun! Místenky na populární revír podražily poprvé od roku 2005

- Reklama -

Jezero v Dolním Benešově patří k nejvíce populárním rybářským vodám v Moravskoslezském kraji. Právě tento revír s označením Opava 2C nabízí opravdu nádherné ryby. Na této vodě je navíc Chyť a pusť úsek, na kterém platí zvláštní pravidla. Aby rybář mohl na tomto úseku rybařit, pak je nutné mít kromě platné povolenky i místenku. A právě tato místenka v roce 2022 zdražila o 1000 korun. Rybáři si za ni připlatí poprvé od roku 2005.

Ilustrační foto: InRybar.cz 

Zdražení týdenních místenek na revír Opava 2C do úseku Chyť a pusť je k vidění například v ceníku, který zveřejnila ČRS MO Hlučín. V minulých sezónách tato místenka stála 500 korun, od roku 2022 bude stát 1500 korun. Proč k tomuto zdražení došlo? Těch důvodů bylo podle jednatele ČRS MO Hlučín Roberta Kočího více.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný stojan na pruty za méně jak 1000 korun!

„Cena za místenku se zvýšila mimo jiné i z důvodu snížení rybářského tlaku. Někteří rybáři to pojali jako levnou dovolenou pro celou rodinu. Dalším důvodem jsou zvýšené náklady na tento úsek (např. za toi-toi záchody). Dále je to příjem, ze kterého se nakupuji trofejní ryby,“ řekl pro magazín InRybar.cz jednatel ČRS MO Hlučín Robert Kočí.

 

Nasazování velkých kaprů do Opavy 2C

Jednatel ČRS MO Hlučín Robert Kočí mluvil o nakupování velkých kaprů z peněz za prodané místenky. Jen připomeneme, že moravskoslezští rybáři třeba v listopadu 2021 informovali rybářskou veřejnost o tom, že do této vody nasadili 40 kusů trofejních kaprů o velikosti přes 70 centimetrů. Nasazování velkých kaprů do Dolního Benešova proběhlo v polovině října 2021. 

 

Vyhlášený revír Opava 2C a jeho Chyť a pusť úsek

Jak už jsme výše uvedli, tak v úseku Chyť a pusť na revíru Opava 2C platí poněkud odlišná pravidla. Co to v praxi znamená? Rybáři si například výrazně více chrání trofejní ryby, a to třeba povinností používat ochranné pomůcky.

„Lovící musí mít při lovu dezinfekci k ošetření ryb a podběrák odpovídající velikosti. Při měření a fotografování ryb je nutno použít navlhčenou podložku. Každou ulovenou rybu nad 70 cm délky je lovící povinen zaznamenat do přehledu úlovků v místence s uvedením hodiny, druhu, délky a hmotnosti,“ píše se na webu ČRS MO Hlučín.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný stojan na pruty za méně jak 1000 korun!

Pro rybáře z Moravskoslezského kraje je revír v Dolním Benešově lákavý zejména proto, že je zde možné pobývat v rybářských bivacích. „Na tomto úseku je povoleno bivakování a umisťování karavanů. Platí zákaz rozdělávání otevřeného ohně, gril je povolen,“ stojí na webu ČRS MO Hlučín.

 

Ceny povolenek 2022: Kolik rybáři zaplatí?

V roce 2022 si připlatí někteří rybáři, kteří si kupují celosvazové a celorepublikové povolenky. Například dospělí rybáři, kteří jsou členy ČRS, si připlatí 50 korun za celosvazovou pstruhovou roční povolenku. Stejnou částku si připlatí i rybáři, kteří kupují celorepublikovou pstruhovou povolenku. Připlatí si také mládež a ZTP u roční celosvazové mimopstruhové povolenky, a to o 50 korun.

CENÍK: Ceny rybářských povolenek 2022! Kolik rybáři zaplatí v nové sezóně? 

Zdražení se nevyhnulo také některým územním povolenkám. Zvýšení cen se týká například severočeských povolenek. Dospělí rybáři ze severu Čech, jihu Čech a ze severu Moravy si tak například za roční mimopstruhové územní povolenky zaplatí nejvíce z celého Českého rybářského svazu, tedy pokud mluvíme o územních povolenkách.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

10 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat , jestli se musí zaplatit členský příspěvek 500 když rybář neví jestli jsi bude tento nebo příliš roky kupovat povolenku.Nebo jsi jí koupí třeba až za tři roky a stačí mu předložit rybářský lístek.Svaz by mu měl vydat normálně povolenk plus zaplatí členství? Děkuji předem za vysvětlení.

 2. Karel – 30.dubna končí termín pro zaplacení členské známky. Nezapomeňte včas zaplatit členské příspěvky v místní organizaci ČRS, jejímž jste členem. Nezaplacením členského příspěvku do konce dubna příslušného roku podle § 3 odst. 7 a) Stanov ČRS zaniká členství v Českém rybářském svazu.
  – to jsou základní věci které by jsi měl znát… kvůli koronaviru byl loni nebo předloni termín posunut ale v každém případě platí že nezaplatíš a končíš.Potom začneš znovu jako nový člen a bude tě to stát o hodně víc.

  • Dobrý den,Kreja ptal jsem se z jednoho důvodu, už jenomže nechytám zhruba asi 8 let a platím si rybářskou známku za kterou dostanu ve své podstatě uplné kulaté.Je jasné že je můj problém že jsi neberu povolenku ,ale pracovní vytížení mi to už bohužel nedovolí a každý rok si myslím že se povede si to v průběhu roku dokoupit bohužel.
   Ale ptám se co za ty moje peníze já dostanu -asi jen tu známku už ani ten kalendářík na rok není 😕 Děkuji za pochopení a snad se situace změní a budu moci i jezdit k vodě 😉

 3. Jestli na Benešov jezdí rybáři z rodinama tak se má platit za hlavu a ne to zdražit jako celek.Situace bude stejná soudruzi z Hlučína,dojede rodinka 1500.dojede jeden rybář 1500.a zas budete fňukat postrádá to logiku.Jinak jsem tam byl a kromě tojek tam neumíte ani pokosit trávu.Nehlede na to že ty tojky příchozí rybaří platí pro cyklisty a prochazkáře.!?Možná by to chtělo míň schůzovet a začít přemýšlet že ne vše co vymyslite je ku prospěchu.

 4. Tak fajn argument platit za hlavu,za děti a manželku,protože co jsi dovolujem jezdit na ryby jako rodina,ještě 500 čumilům okolo a taháme delfíny asi.

 5. Rendasku když jedeš někde na chyť a pusť do chaty z rodinou tak platíš jen za sebe?!Třeba taková Jestřabice nebo kdekoli jinde? Určitě ne vždy za hlavu a postel akorát děti mají do určitého věku slevu.Tak si dej mokrý hadr na hlavu a trochu se zamysli co píšeš?

 6. Jsou i jiné revíry, kde je trofejní ryba a jiné možnosti postavení bivaku a to legálně a zdarma. Proč podporovat nenasyty…….. ps: jezdím jen svazove vody..

 7. Je vidět že v česku tvoří pravidla fakt jen hlupáci.Než vymyslet pravidlo at úsek chyt a pusť je jen pro rybáře a né za účelem rodinné dovolené se pár chytrých hlav dá dohromady a nevymyslí nic jineho než zdražit.😂😂😂

 8. Zdravim hosi jen tak koukam na vyhlaseny revir a ptam se….na celem reviru plati chyt u pust a za bunkrem je privlac bez mistenky nebo tam je usek pro privlac ten bunkr…potom usek normal povolenka a pak usek chyt a pust s mistenkou? Diky jen tak se ptam protoze v rybarskem radu je to ze strany hlucina komedie na rychle pochopeni 😂

 9. Zdravím. Postrádám logiku zdražení mistenky na ChaP 2 tojky na celém břehu pro pejskaře a kolem jdoucí lidi. Ale největší problém je že člověk musí odejít že zaplaceného místa kvůli vodním sportům žádná kontrola nic každý si tam dělá co chce rybáři platí za vše. Člověk má pochopení že je tropické horko ale aby nás koupači omezovali a ještě se tváří zle když jim člověk řekne že tady chytám ryby že má člověk nahozeno seberou vlasec a vůbec jich to nezajímá to je hnus. Jinak prostředí pěkné jen bez pravidel a kontrol nerybářu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -