DomůAkční nabídkaÚspěšný lov kapra na krmítko na jaře? Medové nástrahy slibují hromadu záběrů

Úspěšný lov kapra na krmítko na jaře? Medové nástrahy slibují hromadu záběrů

- Reklama -

Medové nástrahy na kapry patří k trumfům při jarním rybaření. Pronikavá sladká příchuť dokáže zlákat k záběru i pasivnějšího kapra. Navíc, tyto nástrahy mají i výrazné zbarvení, které se neztratí. 

Jarní rybaření bývá často ve znamení proměnlivých podmínek, které častokrát mění žravost ryb. Na jakou nástrahu chytat, abychom si užili rybaření i v takových podmínkách? Léty osvědčenými nástrahami jsou ty, které mají sladkou příchuť medu. Jaké nástrahy v této příchuti vybrat?  

 

Medové obalované rozinky

Tuhle nástrahu už znali naši rybářští dědové, kteří na rozinky naložené v rumu úspěšně chytali kapry. Díky obrovské úspěšnosti se k této nástraze vrátila i česká firma LK Baits, která obalované rozinky ještě více vylepšila. Díky tomu má tak nástraha ještě zajímavější vlastnosti. Medové rozinky najdete na e-shopu LK Baits .

Tři obalované rozinky nastražené pod háčkem, které slouží jako nástraha na kapry

Jaké vylepšení vlastnosti máme na mysli? Jedná se například o to, že rozinky jsou napuštěné super atraktivní esencí, která má výraznou vůni. A právě ta se spolehlivě šíří i ve studené jarní vodě. K nejúspěšnějším příchutím pak patří právě zmíněný med.

Šťavnatá rozinka je potom obalená v lákavé vrstvě – konkrétně medové rozinky jsou nepřehlédnutelně žluté. Po vhození do vody se pak začne tento povrch uvolňovat, takže v okolí nástrahy vznikne neodolatelné místečko z drobných částeček. Navíc, díky žluté barvě je nástraha viditelná i na zaneseném dně. A v čisté jarní vodě jde krásně vidět.

Nastražené obalované rozinky pod háčkem na ryby jako nástraha na kapry

Obalované rozinky jsou dokonalou nástrahou na klasické krmítko a feeder, kdy díky výrazně sladké esenci, žlutému povrchu, ale například i atraktivní velikosti slibuje hromadu záběrů. Hodně rybářů pak obalované rozinky kombinuje s živými červy. Medové rozinky najdete na e-shopu LK Baits .

 

Medové nugety CUC!

Toto jsou krmné nugety na kapry, které výrobce původně představil jako krmení na kapry. Jenže! Rybáři jsou vynalézaví, takže tyto zajímavé kostičky okamžitě začali používat jako nástrahu. A ono to funguje! Medové nugety najdete na e-shopu LK Baits .

Obrovskou předností této nástrahy je její konzistence. Nugety po chvíli ve vodě vytvoří na povrchu neuvěřitelně lákavý sliz, který napomáhá k dokonalému uvolňování atraktivních potravních signálů. Nástraha je po chvíli ve vodě lákavě měkká, takže kapra nutí k záběru.

K rychlému lovu kaprů pak přispívá i atraktivní průměr okolo 17 mm, který je jako dělaný do jarních podmínek. Pokud se rozhodnete medové nugety používat jako nástrahu, pak rozhodně doporučujeme používat větší peletové zarážky, které zaručují, že nástraha nespadne při prudším švihnutí při nahození.

Pokud hledáte nástrahu i na větší kapry, se kterou se ale v jarní části nebudete nudit, určitě se podívejte na tyto medové nugety, které nabízí takové vlastnosti, které ostatní nástrahy nabídnout nemohou. Medové nugety najdete na e-shopu LK Baits .

 

Medová kolínka na ryby

Ještě si musíme ukázat jednu tradiční nástrahu, kterou rybáři používají při lovu na krmítko odnepaměti. Jedná se o klasická kolínka na ryby, které dneska už patří k nesmrtelným legendám. Medová kolínka na ryby najdete na e-shopu LK Baits .

Žluté kolínko na ryby položené v krmení na ryby

Ale znova: tuto legendární nástrahu si vzala „na paškál“ i česká společnost LK Baits, která tradiční nástrahu výrazně vylepšila. Především pak tím, že nástraha je k dostání třeba v medové příchutí, která skvěle pracuje i v těžkých podmínkách.

Kromě toho mají ale medová kolínka i nepřehlédnutelnou, žlutou barvu, která se neztratí ani na zaneseném nebo zarostlém dně. Tohle je prostě paráda! Moderní kolínka LK Baits pak jsou vybalancovaná, takže spolehlivě vyváží háček tak, aby jej kapr spolehlivě nasál.

Kolínko na ryby ve vodě v hromádce krmení

Jestli chcete chytat kapry na osvědčenou nástrahu, kterou rybáři používají dlouhé sezóny, akorát v moderním provedení, pak by vás tahle kolínka na ryby mohla zajímat. Jedná se o nástrahu, se kterou se nebudete nudit! Medová kolínka najdete na e-shopu LK Baits .

Zdroj a ilustrační foto: LK Baits

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -