Domů Novinky Rybářské bivaky povoleny na 3 úsecích, non-stop ne! Rybáři dohodli podmínky na...

Rybářské bivaky povoleny na 3 úsecích, non-stop ne! Rybáři dohodli podmínky na Slezské Hartě

- Reklama -

Slezská Harta je od loňského podzimu velké téma! Právě tady totiž došlo ke zpřísnění ochranného pásma, což v praxi znamená, že rybáři nemohou na Hartě pobývat přes noc, anebo rybařit 24 hodin. Teď ale severomoravští rybáři informovali o tom, že na Slezské Hartě bude možné bivakovat na 3 vybraných úsecích. Co dohoda konkrétně přinesla?

Ilustrační foto: Povodí Odry

Moravskoslezský ÚS informoval o tom, že byla podepsána smlouva mezi rybáři a vodohospodáři ohledně pobývání u vody přes noc na 3 úsecích. „Byla podepsána smlouva (úplatná) mezi Povodím a ČRS která bude umožňovat na třech jasně definovaných místech (úsecích) držitelům platné povolenky k lovu ryb (na ostatní osoby se toto nevztahuje), pobyt v bivaku v zásakovém pásmu (tedy přímo u vody) na dobu max. 7dnů za jasně definovaných podmínek,“ uvedlo vedení severomoravských rybářů.

Rybáři upozorňují, že u vody budou moci pobývat pouze držitelé rybářských povolenek. „Naše jednání jsou zaměřena především k umožnění delšího pobytu sportovních rybářů (držitelů povolenky k lovu ryb) na našem stěžejním revíru. Tato jednání smluvně umožní revír navštívit a ošetří podmínku danou obecně platnou vyhláškou, tedy jak uvádím níže – setrvat v úseku i přes noc (což právě vyhláška zakazuje),“ vysvětluje Moravskoslezský ÚS.

Naprosto zásadní bude to, jestli dokážou rybáři dodržovat vyjednaná pravidla, která kladou důraz třeba na pořádek. „Pevně věříme, že nás rybářská veřejnost hlavně svým přístupem a dodržováním základních pravidel pořádku v okolí lovného místa podpoří, a že ocení tuto možnost. Systém bude fungovat jako rezervační. Pobyt bude časově omezen – viz. výše,“ říká vedení Moravskoslezského ÚS.

 

NON-STOP dále zakázán!

Je také nutné upozornit na to, že rybáři budou moci na 3 úsecích pobývat přes noc, ovšem non-stop rybaření možné nebude. „Zákaz rybolovu od 00:00 do 04:00 zůstává i nadále v PLATNOSTI. Lovící však bude moci setrvat ve výše zmíněném pásmu (úseku) přes noc. Podmínkou ze strany Povodí je mimo mnoha jiných instalace mobilních WC. Další podmínkou je například dodržení vyznačené přístupové cesty k úsekům (vyznačení zajistí ČRS),“ vysvětluje Moravskoslezský ÚS. 

„Žádáme vás všechny o trpělivost, rezervační systém vytváříme na základě podmínek podepsaných ve smlouvě dne 21. 6. 2021 mezi Povodím a ČRS. Před podpisem smlouvy nebylo možné o rezervačním systému ani jednat. Nezveřejňujeme v této chvíli ani úseky, což jistě pochopíte, rezervační systém není nastaven. Neprodleně vás všechny budeme informovat o dalších krocích,“ žádají o trpělivost moravskoslezští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

  1. Proč se proboha neinspirují zahraničím a nenechají za příplatek nonstop lov. Viz Lac du Der, Pusiano, Madine a další Evropská jezera. Tam jsou, ne tak dávno zavedená právě místa pro bivakáře a lov nonstop. Tahle situace na mojí srdcovce Hartě je na to jak dělaná. To je velká škoda. I tak obrovský palec nahoru, že se svaz zastal rybářů a vyjednal výjimku!!! Klobouk dole, většinou se vše zakáže a nazdar.

    • Právě nonstop dostal Hartu tam, kde je. Jen ať to tak zůstane, je to dobře. Pokud se lidi u vody budou chovat rozumně, tak doufám v uvolnění více úseků.

  2. Nezbývá než souhlasit navíc bych dal že ponechána ryba musí být ve vezirku na jméno tak jak v Čechách ne že si někteří rybu zabíjí a dají do igelitky hned. Navíc non stop snad ani být nemůže i rybar se musí vyspat chvilku aspoň.a ryba potřebuje trochu klidu.

  3. Konečně došlo k omezení na 2 stupeň. Chovají se tam rybáři jako prasata. Neskutečný bordel v nočních hodinách a podnapilý tam po sobě řvou. Klidný lov zde nepamatuji. Válí se tam odpadky snad všude. To samé co se děje s ponechává ním ryb v nočních hodinách nekomentuji, protože se jedná o nájezdy skupin rybářů kteří se tam střídají na zakrmených místech. Souhlasím s omezením na lovu do půlnoci a zákazu stanování přes noc. Nesouhlasím s drancováním které zde probíhá už delší dobu.

  4. O ommezení se jednalo již před 3 roky a dneska se někdo natahuje jak malé triko a to že není nikdo u vody si pochvalují poze místní no dopracovali jsme to dosti daleko .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -