DomůRybářské radyRybářské tipy a trikyTIPY A TRIKY: Rychlá a jednoduchá výroba levného krmení na ryby

TIPY A TRIKY: Rychlá a jednoduchá výroba levného krmení na ryby

- Reklama -

Ono se to nezdá. Ale kupovat krmení na každou vycházku k vodě, to se pěkně prodraží. Naštěstí existuje zaručený recept na krmení na ryby, který je skutečně levný, jednoduchý a velmi rychlý. A navíc! Tohle krmení, které tvoří především pečivo, rybám moc chutná. Vyrobte si super návnadu na ryby podle našeho návodu a buďte u vody úspěšní…

Narovinu: Toto krmení v plné míře asi „nezastoupí“ kvalitní krmné směsi, které vyrábí renomované společnosti. Přesto, i když je toto levné krmení opravdu jednoduché, při lovu ryb funguje. Těch důvodů je několik. Zaprvé: Ryby mají pečivo prostě rády a spolehlivě ho přijímají. Zadruhé: Díky obsahu strouhanky toto krmení nádherně voní, což láká ryby na lovné místo. A zatřetí: Krmení má zajímavé zbarvení, kterého si každá ryba všimne.

 

Krok za krokem: Rychlá a jednoduchá výroba levného krmení na ryby

I když toto krmení není bohaté na ty suroviny, které se objevují v komerčních směsích, tak to neznamená, že je úplně k ničemu. Naopak. Použité suroviny jsou léty osvědčené a při lovu ryb perfektně fungují. Navíc, výroba je opravdu levná, takže rybaření se nijak výrazněji neprodraží. Vyzkoušejte to!

Použité suroviny: Strouhanka, natrhaný rohlík, vločky, mletá paprika

Krok 1: Do nádoby si nejprve nasypeme strouhanku. Strouhanka už od nepaměti patří k perfektním pojivům. Navíc, vůně této suroviny je nádherná! Strouhanka díky jemné „konzistenci“ vytváří ve vodním prostředí i atraktivní „mrak“, který láká ryby na lovné místo. Tohle je prostě parádní surovina do krmení!

Krok 2: Dále přidáme namočené vločky. Vločky jsou hrubší částí tohoto krmení. Díky tomu ve vodním prostředí vytváří zajímavé „cucky“, které s velkou chutí přijímají větší ryby. Teď všechno promícháme. Vytvoří se nám nádherně strukturované krmení. Paráda!

Krok 3: Poté do krmení přidáme natrhaný rohlík. Právě ten v krmení „vytváří“ největší části, které nejvíce chutnají třeba kaprům. Vše zase promícháme. Přidáme vodu a začneme vytvářet finální podobu krmení.

Krok 4: A nakonec nesmíme zapomenout na papriku! Ta dává celému krmení krásné zbarvení a zajímavý šmrnc. Opět mícháme. Do krmení ještě přidáme suché vločky a natrhaný rohlík. Tyto suché suroviny se ve vodě začnou vznášet vodním sloupcem a lákat tak ryby z vrchních „pater“ vodního sloupce ke dnu (k nástraze).

 

U vody: Jak chytat s tímto krmením?

Možností použití tohoto krmení je více. Nejklasičtějším způsobem je dát toto krmení do krmítka. A teď máme dvě možnost. Buďto krmení uděláme více suché, takže se začne velmi rychle z krmítka rozpadat, anebo jej uděláme vlhké (připomíná těsto), takže krmení na krmítku bude držet.

kapr

Suché krmení vytvoří okolo nástrahy nádherné krmné místečko, které jistě zaujme nejednoho kapra. Ryba začne sbírat krmení, až nakonec narazí na nástrahu. A přijde záběr. Ale ani druhá varianta není špatná. Pokud krmení zůstane v krmítku, nic se neděje. Kapři, a i jiné ryby, budou do krmítka neustále narážet a snažit se uzmout kousek této dobroty. Krmení je prostě zaujme. Nakonec ale stejně narazí na nástrahu, takže i v tomto případě přijde záběr.

Z tohoto krmení ale lze vytvářet i klasické krmné koule. Ty jsou ideální při chytání v malé nebo středí vzdálenosti od břehu. Koule lze snadno do vody dopravovat prakem nebo lopatkou. Krmná koule z tohoto krmení z pečiva vytváří na dně nádherně světlou „mlhovinu“, jež láká ryby na krmné místo. Navíc, díky delší době rozpadu krmné koule toto krmení udrží ryby na místě po dlouhou dobu, a hlavně je donutí aktivně sbírat potravu. Tohle je paráda!

karas

Ve videu jsme si ukázali naprostý základ výroby levného krmení na ryby. Ale i toto krmení lze vylepšit. Pochopitelně, nejlepší složkou pro vylepšení je například partikl. Tedy vařená kukuřice, hrách, pšenice nebo řepka. Tyto suroviny krmení jenom obohatí. Proto pokud vám nějaký partikl zbyl, klidně jej přidejte do tohoto krmení. Nic tím nezkazíte.

 

Proč používat toto krmení?

Jak jsme si řekli už na začátku tohoto článku. Pořizovat si na každou vycházku pytlík krmení, to se časem může prodražit. Ano, komerční směsi mají většinou dobrou kvalitu a zaručují úspěšný rybolov. Přesto, i toto levné krmení při lovu ryb skvěle funguje.

ostroretka

Toto krmení je perfektní pro lov nejrůznějších druhů kaprovitých ryb. Skutečně spolehlivě na něj reagují jak kapři, tak i cejni nebo líni. Těmto rybám toto jednoduché a levné krmení chutná a spolehlivě jej sbírají. Navíc, toto krmení lze použít i na řekách. Hustá „mlhovina“, kterou toto krmení vypouští, dokáže zaujmout i ryby z proudů. Takže například lov ostroretek je s touto návnadou parádním zážitkem.

Autor: Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -