DomůNovinkyVIDEO: Paráda! Obrovský amur požírá rostliny u břehu. Tohle je nádherný pohled!

VIDEO: Paráda! Obrovský amur požírá rostliny u břehu. Tohle je nádherný pohled!

- Reklama -

Amuři patří k velmi vyhledávaným rybám v našich vodách. A není se čemu divit. Tyto nádherné ryby z Východu jsou známé svou bojovností, tedy – až „pupkem“ narazí do břehu. Amuři jsou krásné ryby. Podlouhlé tělo a obrovský ocas dávají tomuto druhu skvělou aerodynamiku. Určitě mnoho rybářů by si rádo potěžkalo nějakého trofejního amura. Třeba toho z přiloženého videa, který se pásl na rostlinách, které rostly u břehu.

I u našich revírů jste kolikrát mohli vidět, jak se rákosí na břehu divně mihotá. Co to jenom je? Těch možností je více. Přesto, tou nejpravděpodobnější je, že tyto chutné rostliny požírají amuři, kterým se někdy přezdívá „vodní býci“. Ano, i amuři mají ve velké oblibě nejrůznější rostliny, které s velkou chutí požírají. Tak jako zmínění přežvýkavci.

Pojďme k zmíněnému videu. Na něm jde nádherně vidět, jak se amur pase na příbřežní vegetaci. Obrovská ryba se nejprve převalí na bok, a poté uchopí rostlinu do tlamy. Když už amur rostlinu pevně drží, silně škubne. Tohle je prostě paráda sledovat…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -