Domů Rybářské rady Rybářské začátky PRO RODIČE: Rybáři z Kladrub otevírají nový rybářský kroužek pro děti. Je...

PRO RODIČE: Rybáři z Kladrub otevírají nový rybářský kroužek pro děti. Je zdarma!

- Reklama -

Rybářská organizace handicapovaných rybářů z Kladrub hledá malé rybáře, kteří se chtějí naučit chytat ryby. Kladrubští rybáři zahajují nábor malých rybářů ve věku od 6 do 15 let. Pokud tedy chcete dopřát svému dítěti příjemné chvilky u vody v přírodě pod dohledem školených členů, neváhejte a přihlaste jej do nového rybářského kroužku v Kladrubech. Rybářsky kroužek je zdarma.

Rybaření. Jedna z nejkrásnějších volnočasových aktivit. Rybaření nabízí perfektní zážitky. Děti při této aktivitě zažijí spoustu vzrušení. Chytání ryb je prostě akční záležitostí. Ale rybaření není jenom o chytání ryb. Děti si i odpočinou v přírodě, dostanou se na čerstvý vzduch. Navíc si najdou spoustu nových kamarádů, bez kterých by rybaření nebylo tím pravým ořechovým. A nakonec se i něčemu novému přiučí – poznají přírodu, vodu a zvířata. Tohle všechno rybaření slibuje…

na_rybach_detiTo všechno teď můžete dopřát i vašemu dítěti. Stačí jej vzít na nábor do Kladrub, který se bude konat v tamním obecním úřadě. Zde bude jakási základna tohoto rybářského kroužku. První náborová schůzka bude informativního charakteru – je zapotřebí například vyplnit přihlášky. A u toho se ještě dozvíte několik praktických informací přímo od vedoucích kladrubského rybářského kroužku. Dostaňte vaše děti do přírody, budou vám za to vděčné…

Některým rodičům by se mohlo zdát, že rybaření je velká nuda. A proto si myslí, že jejich děti nebude chytání ryb bavit. Ale chyba lávky! Právě pro děti je rybaření obrovským zážitkem. Jedná se pro ně o netradiční a vzrušující aktivitu. A to, že u rybaření budou na čerstvém vzduchu mezi novými kamarády, je velkým plus. Mrkněte se například na přiložené video. Jedná se o záznam z rybářské akce pro děti Ve vodě nežijí jen vodníci, kterou pořádají středočeští rybáři…

 

Rybářský kroužek pro děti: Místo, plné zábavy a vědomostí

Pojďme se teď ještě podívat, co se vlastně v takovém rybářském kroužku dělá. Vaše děti totiž nebudou pouze chytat ryby. Naučí se také spoustu dovedností a zjístí hromadu informací, které rozšíří jejich obzory. Ať už jde o učení se samostatnosti u vody, chování se k rybám nebo k přírodě. Činnost dětí v rybářském kroužku by se dala popsat následovně:

rybarsky_krouzek_detiTeorie: Děti v rybářském kroužku dostanou zábavnou formou hromadu informací o historii rybaření a rybářství. Naučí se poznávat naše druhy ryb. Zjistí spoustu zajímavých poznatků o biologii ryb, a o tom, jak je zapotřebí se k rybám chovat. A tyto informace se dětem jednoduše hodí, například i ve škole! Pochopitelně, aby děti mohly v budoucnu chytat i samy, je důležité jim ukázat i rybářská pravidla, která u našich vod platí.

deti_a_rybaPraxe: Aby byly děti u vody samostatné, je zapotřebí je naučit těm nejdůležitějším základům. Proto se děti v rybářském kroužku budou učit vázat rybářské uzly a montáže. Samozřejmě nebudou chybět ani ukázky toho, na co se ryby chytají, anebo jak se připravuje krmení pro ryby. Velkým zážitkem je také kontakt s rybolovnou technikou, tedy se sportovním odvětvím, které patří k nejkrásnějším sportům na světě. A děti budou pochopitelně i rybařit. Kde? Na nádrži Záhorská, která je revírem MO Kladruby.

deti_rybarsky_krouzekSoutěže a závody: Bez nich by to přece nebylo ono! Děti v průběhu roku pojedou se svými vedoucími rybářského kroužku i na několik závodů, které probíhají v rámci ČRS. Tyto rybářské závody bývají pro děti tím nejkrásnějším zážitkem v životě, na který budou dlouho vzpomínat. A soutěže budou probíhat i v rámci samotného kroužku v Kladrubech – půjde o motivační soutěže…

DŮLEŽITÉ: Je zapotřebí, abychom rodiče informovali o tom, že děti budou pod bedlivým dohledem vyškolených vedoucích kroužku. Kroužek budou mít na starosti školení členové MO Kladruby pánové Michal Šramota a Josef Vojta. Přesto, pokud byste měli jakýkoliv dotaz, nebojte se těchto pánů na cokoliv zeptat.

A aby děti dostaly co nejširší pohled na rybařinu, občas k nim do kroužku zavítají i osobnosti tuzemské rybařiny. Děti se tak mohou seznámit s reprezentanty nebo se skutečnými specialisty daných rybolovných technik. A právě od těchto lidí dostanou děti v rybářském kroužku hromadu důležitých informací, díky kterým je to bude u vody ještě více bavit!

 

INFO: Rybářský kroužek pro děti Kladruby (NÁBOR)

Kdy: 12. listopadu 2016 od 10:00 hodin

Kde: Obecní úřad Kladruby (Kladruby u Vlašimi) – č. p. 70, 1. patro (po železných schodech)

O kroužku: Kroužek ve svém počátku bude probíhat každý lichý týden v sobotu od 9:00 do 11:00 hodin. V době možnosti aktivního rybolovu uvažujeme o týdenním cyklu. Scházet se budeme v prostorách MO Kladruby na obecním úřadě nebo na nádrži Záhorská.

Vedoucí: Michal Šramota a Josef Vojta

Kontakt: www.handicap-rybari.cz

 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -