Domů Rybolovné techniky Dravci VIDEO: Lov úhořů v květnu

VIDEO: Lov úhořů v květnu

- Reklama -

Lov úhořů a květen jdou rozhodně dohromady! Právě tento jarní měsíc, kdy se u vody vše sytě zazelená, a kdy se po nebi často prohání dešťové mraky, to mají úhoři prostě moc rádi. A proto je dobré úhoře v květnu chytat. Jak? Jednoduše! Postačí nám jednoduchý návazec a klasické vybavení, které používáme třeba na kapry. Nic extra! Přesto pár odlišností ale při lovu nočních hadů najdeme. Jaké? Například trochu jiné háčky, které jsou pro lov úhořů určené. O tom si teď něco povykládáme…

Kde úhoře hledat? O tom jsme si vykládali v minulém videu, které rovněž najdete na InRybar.cz. Ale opakování je matka moudrosti, takže úhoře hledáme například v ústích přítoků (zejména po bouřkách), v okolí zatopených trav (klidně jen několik metrů od břehu), anebo u klasických potopených překážek (pařezy, padlé, stromy).

Při lovu úhořů používáme klasickou, jednoduchou montáž na úhoře. Prostě jen průběžné olůvko, ochranný korálek na uzlík, obratlík (možno s karabinkou), návazcovou šňůrku a háček. Nic víc, nic míň. Dávejte si bacha na kvalitu! Ne, netvrdím, že musíte používat nejdražší vybavení, ale rozhodně používejte kvalitní! To znamená, že návazcová šňůrka musí vydržet nápor zdolávaného úhoře, který se často do návazce naschvál zamotá. Také je zásadní používat pevné háčky. Nezdá se to, ale úhoř má velký stisk… Úhořové háčky jsou navíc dobré v tom, že na raménku mají zpětné hroty, které zabraňují sklouznutí rousnice z háčku.

No a pak už jenom stačí vyrazit na úhoře a trefit přesně tu chvíli, kdy mají chuť na čerstvé žížaly. Ze začátku května jsem na úhoře narazil, ale pak přišly velmi silné lijáky, a mně se přestalo dařit. Až ke konci května jsem konečně našel slušnější „hady“, které tolik miluji. Přesto! Ani jednou se mi nepodařilo chytit skutečně velkého úhoře přes 80 čísel délky, anebo zažít ten klasický úhoří tah, kdy za večer nachytáte třeba 10 kusů. No, ale sezóna bude ještě dlouhá… Podívejte se na to, jak se mi v květnu dařilo na úhořích. Příjemnou podívanou!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné háčky na úhoře

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -