Domů Rybolovné techniky Feeder Lov kaprů na feeder: 3 tajné tipy a triky, které vás dovedou...

Lov kaprů na feeder: 3 tajné tipy a triky, které vás dovedou k úspěchu!

- Reklama -

Rybaření s feederem je na českých vodách už masovou záležitostí. A není se čemu divit. S touto rybolovnou metodou jsou rybáři schopni nachytat velké množství ryb za krátkou dobu. Přičemž lov na feeder je opravdu velkou zábavou! Chytat velké ryby na jemné vybavení přináší obrovskou porci adrenalinu a vzrušení. Ano, na feeder můžeme chytat i velké ryby, například kapry. A dneska si povíme nějaké tipy a triky, které při lovu kaprů na feeder zaručeně fungují!  

ryba_zdolavaniLov kaprů je v našich končinách často spojován s „ryzí kaprařinou“ nebo položenou. A jemnější rybolovné techniky jsou spíše na okraji. Ale to je chyba lávky! Protože právě na feeder si můžeme perfektně zachytat. A to i velké kapry! Pravda, při lovu kaprů na feeder je zapotřebí použít trochu tvrdší vybavení než například při lovu bílé ryby. Ale! Pokud máme k dispozici to pravé feederové vybavení pro lov kaprů, pak už nám nic nestojí v cestě.

Dneska se nebudeme bavit o ideálním vybavení pro lov kaprů na feeder. Ne. Dneska si ukážeme několik tipů a triků, které nám napomohou v tom, abychom byli při lovu kaprů na feeder úspěšní. Zaměříme se na prezentaci nástrahy, na způsob krmení nebo na výběr místa. Tak pojďme na to…

 

Prezentace nástrahy: Revoluční bižuterie, která funguje!

Feederové montáže nám v dnešní době nabízí celou škálu možností při prezentování našich nástrah. Onen velice velký posun jde vidět i na bižuterii. Například anglická společnost MATRIX, která se specializuje na výrobu vybavení pro feeder nebo plavanou, přinesla na rybářský trh skutečně „vymazlené vychytávky“.

peletka_feederMezi tyto velice zajímavé pomůcky patří i tzv. peletové gumičky (např. MATRIX BAIT ALIGNA). Na této pomůcce je perfektních hned několik věcí. Například to, že tyto gumičky se velice jednoduše používají. Gumičku stačí jednoduše připnout k háčku (po navléknutí na návazec „sjede“ až na háček), a poté do silikonového očka nastražíme peletku (je možné nastražit i jinou nástrahu). Tato prezentace nástrahy mimo háček je velice účinná v tom, že nástraha je „umístěna“ ve velice dobrém úhlu, který slibuje efektivní zaseknutí ryby při záběru. Tohle je fakt paráda!

Tip: Vybavení od firmy MATRIX je k dostání na e-shopu Chyť a pusť! 

S pomocí těchto gumiček se nejčastěji nastražují mimo háček drobné peletky. A na tyto nástrahy bychom při lovu kaprů na feeder rozhodně neměli zapomenout. Peletky totiž velice často patří k těm nejúčinnějším nástrahám při lovu kaprů na feeder vůbec. Proč? Tato nástraha obsahuje celou řadu pro kapry atraktivních surovin, které jednoduše fungují. Proto na ně nezapomínejme!

MATRIX-BOILIE-SPIKESRybáři často zapomínají na to, že při lovu kaprů na feeder lze použít i boilies. A velice dobrým krokem je, když použijeme plovoucí boilies. Rybářské firmy v dnešní době nabízí speciální mikro POP-UP, které má titěrný průměr. To je přesně to, co při lovu kaprů na feeder potřebujeme! Navíc, při použití správné bižuterie můžeme být u vody za hvězdu!

Tou správnou bižuterií pro lov kaprů na feeder s boilies je pomůcka, která se jmenuje MATRIX Boilie Spikes. Jedná se o titěrně vruty, které se připevní k háčku. Pak už jenom stačí na tyto vruty připevnit naše boilies. Jedná se opravdu o nezvyklý styl nastražení boilies mimo háček. A proto to při lovu kaprů na feeder tolik funguje!

 

Krmení na feeder: Vsaďte na maso! To kapři milují!

Krmení je základem úspěchu. Můžeme mít tu nejlepší nástrahu na světě, ale pokud špatně připravíme krmení, pak může naše snažení dopadnout hodně špatně. Krmení je zapotřebí připravit podle aktuálních podmínek u vody. Někdy je zapotřebí použít hrubší směs, jindy zase jemnější. Ale! Existuje několik fíglů, které přinesou úspěch téměř vždy!

kukly_cervi_feederKukly červů: Tato součást krmení by neměla nikdy chybět! Proč? Kukly červů jsou při vnadění ryb perfektní zejména díky vysokému obsahu atraktivních látek. Proto kukly nejčastěji rozmačkám a jejich obsah nechám vytéct do krmné směsi. Do krmení se tak dostane celá řada atraktivních látek. Krmení kromě zvýšeného obsahu atraktivních látek získá i nezaměnitelný pach. A celý tento koktejl opravdu perfektně funguje. Jestli tedy chcete vyrobit krmení, které bude téměř vždy fungovat, pak kukly červů nenechávejte doma!

krmeni_feederMikropeletky: V posledních sezónách je tento druh peletek opravdovým hitem. Není se čemu divit! Tyto mikropeletky se nejčastěji vyrábí z masových směsí, které obsahují celou řadu zajímavých látek, a navíc mají velice silný odér. Tato surovina je tak perfektní složkou do krmných směsí. Skvělou zprávou je, že mikropeletky lze od některých výrobců sehnat za velmi přijatelnou cenu, takže výroba krmné směsi se nijak výrazně neprodraží. Pokud hledáte druh krmení, který dodá celé návnadě „šmrnc“, pak tyto mikropeletky vyzkoušejte…

feeder_krmitkoMoučky: Rybí moučky mají velice intenzivní pach, který láká kapry na lovné místo. Tak proč je do krmení nepřidat? Mezi mé oblíbené moučky patří například klasické rybí moučky, lososová moučka nebo tuňáková moučka. Tyto suroviny prostě perfektně fungují! Navíc, rybí moučky nejsou nijak přehraně drahé, takže jejich přidávání do krmení se výrazně neprodraží. Pokud navíc spojíme všechny tři ingredience – moučky, mikropeletky a kukly červů dohromady, pak vznikne vskutku luxusní krmení pro lov kaprů na feeder. Vyzkoušejte to!

 

Lov kaprů na feeder: Kde a kdy?

feeder_kaprByť se mnou spousta rybářů nesouhlasí, ale já přesto vždy razím to heslo, že není důležité kapry hledat daleko od břehu. A proč taky, když hned u břehu se těmto krásným rybám otevírají prostřené stoly plné dobrot. Kapry lze chytat kousíček od břehu i v malé hloubce. Jedno je ale důležité! Pokud se rozhodnete v takových místech chytat, je zapotřebí udržovat naprostý klid a ticho. Jinak tato taktika nebude fungovat…

FISHING-MATRIXVelmi dobré je najít zarostlé břehy. Tedy místa, kde rostou zatopené keře nebo traviny. Právě zde se totiž nachází obrovské množství potravy. A kapři to moc dobře vědí! Kolikrát se nám tak může stát, že budeme chytat krásné kapry kousíček od břehu v malé hloubce. Ono to fakt funguje! A na jaře se mi velice často stává, že chytám kapry v metrové hloubce. Stačí být potichu. Tato taktika platí především na jaře nebo v létě. Tedy v období, kdy je voda krásně prohřátá.

A jak to dělat na podzim a v zimě? V tomto období je důležité najít závětrná místa. Místa, kde je poměrně klid od vln a spodních proudů. Zde se ryby strašně rády zdržují. Pokud takové místo najdeme, pak stačí jenom zvolit správnou nástrahu a návnadu. A úspěch už nebude nijak daleko…

Tento text byl zhotoven s pomocí materiálů od firmy MATRIX

Autor: Viktor Krus

Ilustrační foto: MATRIX a archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější z rubriky

Nejnovější články

Nejnovější z rubriky

Nejnovější články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -