skingbranding-banner

Lov kaprů ve studené vodě: 3 faktory, které rozhodují o úspěchu


Lov kaprů ve studené vodě není žádný med! Celou rybařinu totiž mohou výrazně komplikovat nižší teploty, které častokrát stojí za tím, že jsou ryby pasivnější. To ale neznamená, že rybář má sedět doma! To ani náhodou! Důležité je, abychom splnili několik faktorů, abychom přizpůsobili taktiku. Pokud se to povede, pak můžeme chytat nádherné kapry i v hodně studené vodě. Co tedy rozhoduje o úspěchu? Je třeba se zaměřit na lovné místo, na krmení a nástrahu, a také na návazec na kapry. Pojďme si o těchto věcech povědět něco více…

Jak by mělo vypadat ideální místo pro lov kaprů ve studené vodě na podzim nebo v zimě? Naprosto ideální je, pokud je terén, na kterém lovíme kapry, hodně členitý. Ideální jsou ostré hrany, výmoly, anebo stará řečiště, kde se velice rychle mění hloubka – ideálně o několik metrů. Kromě toho, že ryby právě tady často hledají nějakou chutnou potravu, tak zde hledají i úkryt, třeba před proudy, které rozhání silný vítr.

Ano! Právě vítr má v tomto období extrémní vliv! Proč? V momentě, pokud vám bude foukat „do tváře“, tak je to velice slibné. Vítr totiž dokáže natlačit rybu právě tím směrem, kam fouká. A hlavně! Pokud se po vodní hladině začnou rozhánět skutečně velké vlny, tak ty spolehlivě zatlačí kapry ke dnu, tedy blíže k nástraze. Tohle je hodně nadějné! Takže vítr určitě sledujte…

Jakým krmením přilákáme velké kapry na lovné místo. Záleží na tom, jaké ryby na lovném místě chceme. Pokud totiž chceme dostat na háček větší rybu, je důležité krmit selektivní návnadou, která „vytlačí“ malé kapry nebo bílou rybu. Toho docílíme tak, že budeme používat například tygří ořech, anebo česnekový booster. O těchto dvou surovinách se moc dobře ví, že chutnají především větším rybám. Tohle funguje!

Co se týče návazce a montáží: Je dobré pamatovat na to, že ryby berou ve studené vodě výrazně opatrněji než v teplé vodě. Proto je zásadní používat takový návazec, který sedne „na první dobrou“, a díky kterému nebudeme ztrácet zaseknuté ryby. Z našeho pohledu je jedením z nejlepších návazců D-Rig se smršťovací trubičkou (viz přiložené video), který je na tohle skutečně perfektní. Tento návazec perfektně funguje i při lovu opatrnější kaprů, kteří nástrahu hned „nehltají“. Vyzkoušejte!

Natočili jsme pro vás video, které je nabité informacemi o lovu kaprů ve studené vodě. Probereme si, na jakých místech kapry v těchto podmínkách hledat, jak připravit krmení, jak prezentovat nástrahu, a jaký návazec použít. Příjemnou podívanou!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Česká pískovna s 30 kilogramovými kapry láká rybáře! Padne tady nový český rekord?

admin | přečteno: 6626x | 27.01.2021 | 2 komentářů

O gigantických kaprech, kteří by přesahovali magickou hranici 30 kilogramů, …

5 tipů, jak na zimní kaprařinu v ledové vodě! Tohle funguje i na „zmrzlé“ kapry!

admin | přečteno: 3339x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Není tomu ani pořádně měsíc, kdy se mi podařilo znovu …

Splněný sen: Jak jsme se z „krmítkářů“ stali kapraři! Konečně chytáme velké kapry

admin | přečteno: 1987x | 11.12.2020 | Žádné komentáře

Před několika lety jsme jako 3 bratři založili rybářský tým …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.