DomůRybolovné technikyPlavanáNejkrásnější rybařina: Lov ryb na brčko #2

Nejkrásnější rybařina: Lov ryb na brčko #2

- Reklama -

Lov ryb na brčko. Jedinečná disciplína plavané, do které se ihned zamilujete. Tenhle lov totiž nabízí neobvyklé vzrušení. Ne. Na brčko vesměs nebudete chytat nijak závratně velké ryby. Ale o to nejde. Při lovu na brčko se „ponoříte“ do úplně jiného světa. Do světa barevných rybek, které vypadají jako z omalovánky. Lov na brčko je nádherný i v tom, že nabízí tu nejkrásnější podívanou – záběr na splávek. A právě záběr na brčko je jednou z nejkrásnějších rybářských věcí na světě…

perlinStojím na zarostlém břehu a přede mnou se rozprostírá kouzelná hladina, na které se zjevují drobná kolečka. Hejna ouklejí, perlínů a plotic se promenádují přímo před mýma očima. Vytahuji malou a jemnou udici, na které mám navázanou primitivní montáž na brčko. Tohle dokáže navázat i naprostý začátečník. I možná proto mám tuto rybařinu tak rád. Je až neuvěřitelně jednoduchá, za to nevýslovně nádherná.

Kousek od břehu rozházím trochu krmení. Je to osvědčené jemné krmení, které voní po kávě. Abych přilákal i obrovská hejna ouklejí, tak do krmení přidávám i kousky pečiva. Pečivo totiž vyplave na hladinu a drobné rybičky se téměř okamžitě zjeví na mém lovném místě. Zbytek krmení pak dopadne na dno, kde si na něm budou pošušňávat plotice a perlíni. Možná připlavou i cejni nebo líni. Tak uvidíme, jestli budu mít pravdu.

perlin-pod-vodou

Nahazuji. Brčko sotva dopadne na hladinu a už začíná tančit jako rozverná dívka. Paráda! Ryby jsem stáhnul přímo přede mě. Zní to jako klišé, ale mně moc ani o úlovky nejde. Tou největší odměnou je pozorování splávku. Výrazně červená špička brčka neustále poskakuje po hladině, jakoby ji něco pálilo. Je to opravdu krásný pohled a neuvěřitelně vzrušující zážitek! Tohle prostě musí strhnout každého, kdo má rybářské srdce.

 

Jednoduchá plavaná pro začátečníky: Lov ryb na brčko!

ploticeLov ryb na brčko patří ke skutečně nádherným rybářským disciplínám. Bohužel, v poslední době se ji zase až tolik lidí nevěnuje. Dnešní uspěchaný rybářský svět se totiž honí za kapitálními rybami, a na ty skutečné krásy rybařiny jsme tak nějak zapomněli. A to je škoda! Nemyslíte?

ploticePokud s lovem ryb teprve začínáte, nehoňte se za kapitálními kusy. Zkuste se podívat na rybařinu jinak. Vnímejte rybařinu jako svět, který se skládá z drobných radostí, které dělají ale člověka tolik šťastným. Přesně tohle plavaná přináší. Plavaná pro rybáře znamená klid, pohodu, vzrušení i spoustu zábavy. Vyzkoušejte plavanou!

A nebojte, lov ryb na brčko není nijak složitý. Ba naopak! Jedná se o jednu z vůbec nejsnadnějších montáží v rybařině vůbec. Pokud vás tento způsob lovu ryb zaujal, pak se určitě mrkněte na článek Nejkrásnější rybařina: Lov ryb na brčko. Právě v tomto článku se dopodrobna touto rybařinou zabýváme.

Přejeme vám pořád potopený splávek!

Za redakci InRybar.cz

Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -