skingbranding-banner

Nejkrásnější rybařina: Lov ryb na brčko #2


Lov ryb na brčko. Jedinečná disciplína plavané, do které se ihned zamilujete. Tenhle lov totiž nabízí neobvyklé vzrušení. Ne. Na brčko vesměs nebudete chytat nijak závratně velké ryby. Ale o to nejde. Při lovu na brčko se „ponoříte“ do úplně jiného světa. Do světa barevných rybek, které vypadají jako z omalovánky. Lov na brčko je nádherný i v tom, že nabízí tu nejkrásnější podívanou – záběr na splávek. A právě záběr na brčko je jednou z nejkrásnějších rybářských věcí na světě…

perlinStojím na zarostlém břehu a přede mnou se rozprostírá kouzelná hladina, na které se zjevují drobná kolečka. Hejna ouklejí, perlínů a plotic se promenádují přímo před mýma očima. Vytahuji malou a jemnou udici, na které mám navázanou primitivní montáž na brčko. Tohle dokáže navázat i naprostý začátečník. I možná proto mám tuto rybařinu tak rád. Je až neuvěřitelně jednoduchá, za to nevýslovně nádherná.

Kousek od břehu rozházím trochu krmení. Je to osvědčené jemné krmení, které voní po kávě. Abych přilákal i obrovská hejna ouklejí, tak do krmení přidávám i kousky pečiva. Pečivo totiž vyplave na hladinu a drobné rybičky se téměř okamžitě zjeví na mém lovném místě. Zbytek krmení pak dopadne na dno, kde si na něm budou pošušňávat plotice a perlíni. Možná připlavou i cejni nebo líni. Tak uvidíme, jestli budu mít pravdu.

perlin-pod-vodou

Nahazuji. Brčko sotva dopadne na hladinu a už začíná tančit jako rozverná dívka. Paráda! Ryby jsem stáhnul přímo přede mě. Zní to jako klišé, ale mně moc ani o úlovky nejde. Tou největší odměnou je pozorování splávku. Výrazně červená špička brčka neustále poskakuje po hladině, jakoby ji něco pálilo. Je to opravdu krásný pohled a neuvěřitelně vzrušující zážitek! Tohle prostě musí strhnout každého, kdo má rybářské srdce.

 

Jednoduchá plavaná pro začátečníky: Lov ryb na brčko!

ploticeLov ryb na brčko patří ke skutečně nádherným rybářským disciplínám. Bohužel, v poslední době se ji zase až tolik lidí nevěnuje. Dnešní uspěchaný rybářský svět se totiž honí za kapitálními rybami, a na ty skutečné krásy rybařiny jsme tak nějak zapomněli. A to je škoda! Nemyslíte?

ploticePokud s lovem ryb teprve začínáte, nehoňte se za kapitálními kusy. Zkuste se podívat na rybařinu jinak. Vnímejte rybařinu jako svět, který se skládá z drobných radostí, které dělají ale člověka tolik šťastným. Přesně tohle plavaná přináší. Plavaná pro rybáře znamená klid, pohodu, vzrušení i spoustu zábavy. Vyzkoušejte plavanou!

A nebojte, lov ryb na brčko není nijak složitý. Ba naopak! Jedná se o jednu z vůbec nejsnadnějších montáží v rybařině vůbec. Pokud vás tento způsob lovu ryb zaujal, pak se určitě mrkněte na článek Nejkrásnější rybařina: Lov ryb na brčko. Právě v tomto článku se dopodrobna touto rybařinou zabýváme.

Přejeme vám pořád potopený splávek!

Za redakci InRybar.cz

Viktor Krus

Rubrika: Plavaná
Štítky:

Nové články v rubrice

VIDEO: Jednoduché rybaření na splávek u vodních rostlin! Tady jsou ryby vždycky!

admin | přečteno: 1973x | 6.01.2021 | Žádné komentáře

Na rybaření je nejkrásnější to, že každý rybář si na …

VIDEO: Nejkrásnější záběry na splávek! Tohle miluje každý rybář

admin | přečteno: 8010x | 12.10.2020 | 1 komentář

Ať už je rybář vyznavačem klasické kaprařiny, anebo položené s …

Chytání línů na splávek: Jak úspěšně chytat líny na plavanou? Tady jsou užitečné tipy!

admin | přečteno: 2947x | 2.09.2020 | Žádné komentáře

Chytání línů je opravdu nádhernou rybařinou. Zejména pak v tu chvíli, …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.