DomůRybolovné technikyPlavanáVIDEO: Nejkrásnější záběry na splávek! Tohle miluje každý rybář

VIDEO: Nejkrásnější záběry na splávek! Tohle miluje každý rybář

- Reklama -

Ať už je rybář vyznavačem klasické kaprařiny, anebo položené s krmítkem, či třeba je milovníkem feederu nebo přívlače, tak stejně se vždycky velká část rybářů shodne na tom, že jednou z nejkrásnějších disciplín je plavaná. A víte, čím to je? No přece splávkem! Právě splávek nabízí při rybaření naprosto dokonalou atmosféru a adrenalin, kterou jiná rybařina nenabídne. Jde především o moment záběru, kdy se krásně barevná anténka splávku rozjede po hladině jako „vodní skútr“, a až potom se krásně potopí. Tohle je okamžik, který okouzlil obrovskou část rybářů, a mnozí díky tomuhle momentu při rybářských začátcích propadli rybářské vášni navěky…

Stojím na břehu oblíbeného revíru, který má krásně zarostlé břehy rákosím. Takových lokalit dneska už tolik není! Dneska je móda všechno vytrhávat, všechno kácet. Proto mám tuhle vodu tak rád. A zatopený rákos milují i ryby, které tady mají úkryt a potravu! Velmi často na tomto místě chytám krásné perlíny, dokonce se někdy připlave podívat i nádherný lín.

VIDEO: Nejkrásnější záběry na splávek! Jaký se nejvíce líbí vám? 

Abych se ale přiznal, tak o ryby mi vždycky nejde. Proč? Kolikrát mi prostě stačí, když na lovné místo naházím trochu krmení, které stáhne hejno perlínů. A pak už jenom stačí nahodit a koukat. Ťuk! Ťuk! Barevná špička splávku se jemně zakmitá, až se nakonec splávek celý rozjede a po chvíli skončí pod vodní hladinou. Tohle je moment, který rybáře pohladí na duši a zahřeje jeho rybářské srdce.

Bohužel, vlivem moderních trendů plavaná dost ustoupila. Dneska jdou vidět spíše rybáři se stojany a hlásiči, kteří mají spadeno na kapry nebo amury. Nic proti tomu! Každá doba má své trendy. Jen bych některým prostě rád připomenul, že je tady rybařina, která přináší obrovskou radost a vzrušení, přičemž rybář nemusí chytat ty největší a nejtěžší ryby.

Takže když máte třeba doma dost starostí, a prostě nemáte hodiny na to vysedávat u vody, tak si vezměte krabičku červů, trochu krmení a hurá s jemným proutkem k vodě. Věřte nám, i hodinová „meditace“ se splávkem dokáže mysl očistit od všeho zlého lépe než ten nejdražší psycholog. A pokud zrovna k vodě nemůžete, tak si pusťte video vložené výše, ve kterém vám krásné pohledy na splávek přinášíme…

 

Kdo chytá rád líny?

Na InRybar.cz se plavané věnujeme! Snažíme se totiž ukázat, že i plavaná má co nabídnout. A to hlavně v tu chvíli, kdy má rybář možnost chytat třeba na nějaké zarostlé vodě, takže ryby jsou doslova pod nohama. Zkuste si tam vzít zajímavé krmení, krabičku červů a vyrazte k nějakému zatopenému rákosu. Pravděpodobnost, že tam bude hejno línů, rozhodně není malá­.

Jako například na této lokalitě. Právě na této vodě jsou zarostlé břehy, ve kterých mají líni dostatek potravy i tolik důležitý úkryt. Takže když se jim rybář strefí do chuti, pak může chytat nádherné ryby, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v naší rybí říši. A přitom je to tak jednoduché! Fakt stačí jenom jemný proutek se splávkem, trocha krmení, které bude ležet na dně a nějaká zajímavá nástraha.

VIDEO: Vydejte se s námi na zarostlou vodu chytat nádherné líny 

Redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -