DomůNovinkyŠílené záběry: agresivní sumec útočil na potápěče. Proč dravec útočil?

Šílené záběry: agresivní sumec útočil na potápěče. Proč dravec útočil?

- Reklama -

Rybí říše občas nabídne takové okamžiky, ze kterých se tají dech. Jeden takový se podařil natočit populárním „rybářským tvůrcům“. Ti totiž zachytili agresivního sumce, který na ně útočil.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Video zveřejnil populární kanál Underfishing na YouTube, na který s velkou oblibou koukají právě rybáři. Tito tvůrci totiž natáčí parádní podvodní videa s krásnými rybami. A teď zveřejnili další video, které se stalo hitem rybářského internetu. Je na něm totiž zachycený agresivní sumec.

 

Potápěče překvapilo agresivní chování dravce

Video začíná dost pohodově. Nejprve potápěči narazili na drobné rybičky, a po chvíli našli odpočívajícího candáta. Krásný dravec naježeně ležel mezi zatopenou vegetací a potápěčů si pomalu ani nevšímal. Pak ale potápěči narazili na sumce.

VIDEO: Agresivní sumec útočil na potápěče! Jak tohle setkání vypadalo? 

Kdekdo by čekal, že sumec bude bez zájmu ležet na dně. Jenže! Když se potápěči přiblížili, začalo to! „Tento sumec byl extrémně agresivní. Slyšeli jsme o tomto chování příběhy, ale nikdy jsme to neviděli. Toto chování bylo opravdu zajímavé, protože sumec stále útočil a držel se v naší blízkosti,“ uvedli potápěči.

Proč se sumec choval tak agresivně? Kdekoho by napadlo, že v jeho blízkosti bylo třeba „hnízdo s jikrami“, které dravci hlídají. Anebo vousatého predátora jednoduše štvalo, že potápěči ho v jeho blízkosti „otravovali“ s kamerou.

 

Zaútočí takový sumec na nástrahu?

Potápěče pak napadlo, jak bude sumec reagovat na nástrahu v jeho blízkosti. Proto k němu spustili nástrahu, se kterou ho chtěli vyprovokovat k útoku. Hodně rybářů by si asi pomyslelo, že takto agresivní dravec bude útočit na všechno v jeho blízkosti, ale stalo se něco jiného.

„Chtěli jsme vědět, jak bude sumec reagovat, kdybychom se ho pokusili chytit. Tak jsme se snažili upoutat jeho pozornost pomocí nástrahy. Ze začátku se nic nedělo,“ popisují potápěči. Když se nástraha dostala ještě blíž, tak sumec nezaútočil, ale vyplašil se. Zajímavé zakončení!

 

Na potápěče může zaútočit i candát

To, že i sladkovodní dravci mohou zaútočit na člověka, respektive na potápěče, není úplnou výjimkou. Na rybářském internetu je například moc dobře známé video z roku 2014, na kterém je zachycený velmi agresivní candát.

VIDEO: Agresivní útoky candáta na potápěče. Dravec kouše jako divoký pes

I když byl rybí dravec oproti potápěčům výrazně menší, přesto mu to nebránilo v agresivních útocích, které mířily na kameru, ale i samotného potápěče. Toto agresivní chování je tak viditelné i u jiných sladkovodních dravců, o kterých by si leckdo mohl říct, že budou velmi plaší. Není tomu tak!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

  1. Já měl v akváriu párek ocelátů kolem 30cm a když měli jikry tak byli horší než zdivočelí psi.Už když jsem sundával krycí sklo tak na ruku vyskakovali z vody.Při odebrání jiker jsme museli použít krycí sklo jak byli agresivní.Pak se řekne pán tvorstva…

  2. Jako malý kluk jsem se koupal na Labi nedaleko Kerska a zaútočila na mně štika. Kousla mě do nártu a pak už jsem pochopitelně na nic nečekal a vystartoval z vody. Na památku mi zanechala několik drobných trochu krvácejících poranění, takže v pohodě. No, tenkrát jsem moc v pohodě nebyl. Ale jsa tvor mstivý, v pozdějších létech jsem na tenhle úsek chodil třpytkovat a štikám jsem se často pomstil. Do té doby, než jsem jednou přišel k vodě a ta byla poseta stovkami uhynulých ryb. Voda byla červená a se silným chemickým odérem.Pak už jsem tam nikdy nebyl. Škoda, bylo tam krásně. Snad už dnes to vypadá lépe. Přál bych to všemu živému v téhle krásné řece.

  3. Není nad podobné články a navíc ausgerechnet v prosinci. Ještě postrádám článek o překvapivém úlovku štiky na rybičku.
    Přece skoro každý rybář ví, že sumec chrání po vytření své hnízdo. Napadá a pokouše vše, co se dostane do jeho perimetru, včetně potápěčů a v mělčí vodě i lidi. V té době nepřijímá potravu (nežere). Mám zkušenosti, že na nahozenou nástrahu, nebo cokoliv jiného reaguje pouze tím, že jí uchopí pouze do tlamy a odveze mimo perimetr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -