DomůAkční nabídkaSilně páchnoucí těsto ze zkvašených krevet: účinná zbraň na velké kapry

Silně páchnoucí těsto ze zkvašených krevet: účinná zbraň na velké kapry

- Reklama -

O velkých kaprech se moc dobře ví, že s oblibou požírají i masovou potravu. A toho by měli využít i kapraři! Zkuste třeba kaprům nabídnout „kus masa“ v podobě belachanu, což jsou zkvašené krevety. 

Asi není sporu o tom, že velcí kapři milují masové nástrahy. Právě tento druh nástrah do vodního prostředí vysílá koncentrované potravní signály, na které ryby spolehlivě reagují. A to i ty největší exempláře! Kapři totiž moc dobře „vědí“, že jim taková potrava dodá tolik potřebnou energii. Jakou masovou nástrahu ale vyzkoušet? Podívejte se třeba na osvědčený belachan!

 

Belachan na kapry CC Moore

Tohle je legendární surovina, kterou používají i ty nejlepší firmy zabývající se výrobou nástrah a návnad na kapry. Ale ono se není čemu divit! Právě belachan má opravdu fantastické vlastnosti, které jiná surovina jen tak nenabídne. Belachan od anglické značky CC Moore najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Co je to belachan? Jedná se o extra páchnoucí surovinu, která má opravdu velmi výrazný odér. Ale ono to nejde jinak! Belachan jsou totiž fermentované krevety. Ano, už z tohoto slovního spojení se někomu může „navalovat“. Ten smrad je fakt hodně silný! Jenže právě díky tomu je belachan při lovu kaprů tak účinný.

Pro představu: pokud rybář chodí k vodě i v chladnějších měsících sezóny, tak právě s belachanem může dosáhnout perfektních výsledků. Tato surovina vypouští do vodního prostředí silné potravní signály, které se dobře šíří i za nižších teplot. Proto belachan rybáři s takovou oblibou používají!

VIDEO: Jak vypadá páchnoucí belachan na kapry? Podívejte se na video

Kromě silného smradu tato surovina nabízí i další výrazné plus – slanou chuť. Tato vlastnost je zajímavá především pro ty rybáře, kteří se chtějí zaměřit na ty největší ryby – o slaných nástrahách se totiž moc dobře ví, že jsou selektivní. Tudíž na ně tolik nereagují menší ryby. Ale ty velké ano! Bomba!

Samozřejmě zásadní předností je i „složení“ této suroviny. Jak už jsme výše zmínili, tak belachan jsou fermentované krevety. Takže tato surovina má opravdu vysokou nutriční hodnotu. Když tedy kapr na belachan ve vodě narazí, okamžitě „pozná“, že v jeho blízkosti leží výživná potrava. Je to podobné, jako když před rybáře někdo položí čerstvě ugrilovaný steak masa. Odolali byste?

 

Jednoduché použití přímo u vody

Jak belachan používat? Těch možností je celá řada: asi nejoblíbenějším trikem je to, že z belachanu vytvoříme páchnoucí těsto. Jak? Stačí prostě kus belachanu odlomit, a poté tento kousek zalít tekutou potravou. Rázem se s belachanem dá mnohem snadněji pracovat, takže rybář může vytvořit těsto přímo u vody, kterým obalí třeba kuličku boilies.

Ohledně onoho obalování nástrah: pokud se budeme bavit o nadcházející podzimní části sezóny, kdy jsou na dnech revírů nánosy odumřelé vegetace, je nejlepší belachanem obalovat plovoucí nástrahy. Právě takto velmi jednoduše vyrobíme vznášivou nástrahu, která nezapadne do zmíněných nánosů na dne. Zkuste to!

Dalším oblíbeným použitím belachanu je přímo do krmení. Zase: stačí do PVA mixu nebo jiného krmení nalámat kousky belachanu. Poté je dobré všechno zalít boosterem, a nechat chvíli působit. Kusy belachanu se začnou pomalu rozpouštět, takže ihned po vhození do krmení začnou uvolňovat silné potravní signály. Tohle je fakt super!

Belachan je díky vysoké nutriční hodnotě ideální nástrahou nebo složkou do krmení ve chvíli, kdy se ryby intenzivně krmí, a kdy hledají tu nejvýživnější potravu. A právě tyto chvíle se s blížícím se podzimem rychle přibližují. Buďte proto připraveni! Belachan vás nezklame! Kostku belachanu CC Moore najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

  1. Normální surovina na vaření věci jako zelené/červené thajské kari, nebo na přípravu sambalu, a lidi z toho dělají jak kdyby to byla nejodpornější věc pod sluncem. Belačan si koupím v asijských potravinách bez přirážky za logo rybářské značky na obalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -