DomůNovinky„Snad si toho kritici všimnou,“ umlčel kritiku předseda Hýbner vícezarybnění parmou

„Snad si toho kritici všimnou,“ umlčel kritiku předseda Hýbner vícezarybnění parmou

- Reklama -

Zarybňování revírů je v plném proudu. Do svazových lokalit míří tuny ryb. Jenže sehnat některé druhy je nadlidský úkol, to platí třeba o parmě. Středočechům se ale povedlo násadu parmy sehnat. 

Foto: Středočeský ÚS

Násada parmy patří k „nejžhavějšímu zboží“ na trhu rybích násad. Sehnat tyto ryby pro posílení rybích populací není nic jednoduché, a i proto se kolikrát nedaří parmy sehnat na vícezarybnění. Letošní rok je ale například pro Středočeský územní svaz úspěšný. Vedení středočeských rybářů informovalo, že sehnalo přes 10 000 malých parem jako vícezarybnění.

 

Rybáři vysadí parmy v hodnotě přes 430 000 korun

V Středočeském územním svaz „přistála“ nabídka na nákup parem ve velikosti 15 centimetrů. A rybáři po této nabídce ihned sáhli, rybáři ji zafinancují jako vícezarybnění. Středočeský územní svaz informoval, že v tamních svazových řekách skončí 13 650 kusů parem jako vícezarybnění. Hodnota této násady je 439 530 korun.

Středočeský územní svaz z této částky zaplatí – jako dotaci místním organizacím – 305 900 korun. Zbylých 133 630 korun za přiobjednané vícezarybnění pak zaplatí místní organizace. Násada parmy ve vícezarybnění zamíří do 19 místních organizací a 6 toků v SÚS (Jizera, Sázava, Berounka, Doubrava, Kouřimka, Vltava).

„Vždycky jsme říkali, že do vícezarybnění rádi koupíme i jinou rybu než kapra, ale musí být nabídka na trhu. Teď se příležitost naskytla a využili jsme toho. Snad si toho věční kritici všimnou,“ nechal se slyšet Dušan Hýbner, předseda Středočeského územního svazu.

 

Středočeský ÚS: Na vícezarybnění skoro 4 milióny korun

Letos v únoru středočeští rybáři uvedli, že letos mají na vícezarybnění připravených 3,8 miliónů korun, psali jsme o tom v tomto článku. „Z této sumy rozhodl výbor Středočeského ÚS vyčlenit 3,4 miliónů korun na nákup ryb do mimopstruhových revírů (+ 200 000 korun režie) a 180 000 korun na nákup ryb do pstruhových revírů (+ 20 000 korun režie),“ uvedl Středočeský územní svaz

A právě při této příležitost se nechali středočeští rybáři slyšet, že sehnat některé ryby jako násadu, je velmi problematické. Kromě reofilní druhů ryb (ryba preferující život v proudné vodě) jde například i o dravce.

„Co se týče dravců, ale i reofilních druhů ryb, rádi bychom je vysazovali, ale je téměř nemožné tyto násady získat v takovém množství jako vícezarybnění, neboť už takto jsou problémy je sehnat na plnění zarybňovací povinnosti. To samé platí u potočáků, nejsme schopni je sehnat pro vícezarybnění. Taková je bohužel realita,“ řekl v únoru pro magazín InRybar.cz mluvčí Středočeského územního svazu Václav Šámal.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -