DomůNovinkySoud poslal nepoctivé rybáře do vězení. Podváděli na rybářských závodech

Soud poslal nepoctivé rybáře do vězení. Podváděli na rybářských závodech

- Reklama -

Sledovaný případ dvou rybářů, kteří na rybářských závodech ve Spojených státech podváděli, je u konce. Soud totiž poslal rybářskou dvojici do vězení, navíc musí zaplatit finanční pokutu.

Rybáři Jacob Runyan a Chase Cominsky podváděli na podzimních rybářských závodech na Erijském jezeře na severovýchodě Spojených států amerických. Po odhalení jejich podvodu následovaly pro rybáře nepříjemnosti se zákonem.

 

V rybách byly zátěže, aby byly těžší

Podvod dvojice rybářů odhalil ředitel závodu Jason Fisher. Tomu se při vážení nezdála váha ulovených ryb, navíc úlovky měly divně vypouklá břicha. Proto se rozhodl ryby rozříznout. Uvnitř ryb pak ředitel našel olověné zátěže a kusy nařezaných ryb.

Právě nejvyšší váha rozhodovala o vítězi. Ve chvíli, kdy ředitel odhalil podvod dvojice rybářů, začal dav ostatních soutěžících na podvodníky agresivně pokřikovat. Atmosféru po odhalení podvodu si lze prohlédnout v přiloženém videu.

Proč se rybáři rozhodli podvádět? Odpověď zřejmě najdeme v hlavní výhře. Pro vítěze závodu byl totiž připravený pořádně tučný šek v hodnotě 28 760 dolarů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu přes 630 000 korun.

 

Rybářovi zabavili člun za 2 865 000 korun

Tento podvod na rybářských závodech se tak dvojici rybářů stal osudným. Rybáři Jacob Runyan a Chase Cominsky dostali u soudu 10 dní vězení. Ovšem tímto jejich trest neskončil. Možná ještě větší nepříjemnosti je čekají po propuštění.

Rybáři budou totiž rok a půl pod dohledem probačního úředníka. A navíc musí každý zaplatit tučnou pokutu ve výši 2500 dolarů, což je podle aktuálního kurzu přes 55 000 korun. Zároveň rybáři nedostanou 3 roky rybářské licence, což je maximální možný trest.

Jeden z odsouzených rybářů, konkrétně Chase Cominsky, pak také odevzdá rybářský člun, ze kterého rybáři podváděli na závodech. Hodnota plavidla je 130 000 dolarů (podle aktuálního kurzu 2 865 000 korun).

„Tito dva by měli mít doživotní zákaz účasti na každém rybářském turnaji. Jsou to zloději a nyní jsou usvědčenými zločinci,“ nechal se slyšet žalobce Michael O´Malley. Právě on dodal, že je přesvědčen, že dvojice rybářů podváděla i na jiných závodech.

Zdroj: CBS News, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -